Top hledané
Výsledky (0)
Oko na čase, výstava Samuela Mouchy a Ivety Kopicové, Francouzský institut, 16. 5. - 23. 6.

Rytiny a fotky v jednom. Na výstavě ve Francouzském institutu

Eva Ledecká
07. května 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Oko na čase, Samuel Moucha

Spojení rytiny a fotografie? Nejen o tom, že to jde, ale že díky tomu mohou vzniknout zajímavá kreativní díla, se můžete přesvědčit na vlastní oči v pražském Francouzském institutu. Vernisáž se koná už 16. 5. a výstava potrvá do 23. června. A kdo bude vystavovat? Samuel Moucha ve spolupráci s Ivetou Kopicovou. 

Samuel Moucha

Bohém s francouzskými kořeny je tělem i duší umělec. V popředí jeho luxusní tvorby stojí rytiny, grafika a malování. Láska k řemeslu ho přivedla také k uměleckému kovářství a unikátní štukatérské tvorbě.

Ve Francouzském institutu si můžete prohlédnout na 30 děl s jeho podpisem a také tvorbu, která vznikla společně s fotografkou interiérů Ivetou Kopicovou.

„Cílem naší tvorby bylo propojení rytiny a fotografie a dokázat, že tvrdá i jemná umělecká technika spolu můžou krásně fungovat,“ říká ke společným uměleckým dílům Samuel Moucha.

Luxusní byt na prodej na Praha 9 - 45m
Luxusní byt na prodej na Praha 9 - 45m, Praha 9

Třímetrové Oko na čase

Ústředním dílem celé výstavy je luxusní rytina 2 x 3 metry s názvem Oko na čase. Jedná se zatím o největší dílo Samuela Mouchy. Na výstavě můžete obdivovat matrici, která se stává světelným objektem, neboť skrz ni prosvítá světlo a vytváří tak luxusní podobu vitráže. Nese jméno Tesla, muže jímž je Samuel Moucha fascinován a již 6 let se věnuje práci o něm. Toto tedy zdaleka není jediné dílo s tématikou tohoto slavného velikána. 

Samuel Moucha vystavoval svá díla v Čechách, v Kanadě i ve Francii. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Francouzský institut
Štěpánská 644/35 110 00 Praha Česká republika
+420 221 401 011