Top hledané
Výsledky (0)
Kdo si myslel, že se od kreativního ředitele Johna Galliana konečně dočká nějaké té uhlazenosti, toho budeme muset zklamat. I kolekce SS19 se totiž nese v duchu extravagance.

Výstřední kolekce Maison Margiela SS19 ztelesňuje novou sexualitu

Martina Šmalclová
26. srpna 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

John Galliano posouvá hranice

John Galliano, britsko-španělský návrhář a kreativní ředitel značky Maison Margiela, upustil při tvorbě nejnovější kolekce SS19 od streetwear a nedbalé elegance. Designér znovu posunul své hranice a přišel s něčím zcela nevídaným – s odvážnými modely z vinylu a luxusní kůže, které představují novou sexualitu a smyslnost.

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Martina Šmalclová
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Martina Šmalclová

Novou smyslnost reprezentují vinylové kalhoty a korzety

Největší pozornost nepochybně vzbudily lesklé vinylové slim kalhoty, které se mole objevily rovnou v několika barevných variantách –  světle růžové, syté červené, černé, krémové nebo pastelově modré. A stejně tak korzet se stal významným prvkem luxusní kolekce SS19, jenž měl vedle krátkých šortek, těsných košil a dámských šperků reprezentovat novou sexualitu.    

SS19? To jsou originální kimona

Vedle těchto outfitů se na mole objevily také vinylové kozačky nad kolena, kovbojské boty s výšivkami, luxusní kimona nebo odvážné modely z transparentních tkanin. Při tvorbě SS19 sáhl John Galliano kromě vinylu a kůže také po hedvábí, bavlně, organze, saténu či buklé.

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

Extravagance vs. luxusní elegance

Ačkoliv je většina SS19 věnována výstředním a inovativním modelům, najde se v ní i několik formálnějších, mezi kterými nechybí luxusní obleky, elegantní kabáty nebo stylová saka.

Excentričnost jak se patří

Naši pozornosti neušli ani samotní modelové, jež se na přehlídkovém mole pod taktovkou Johna Galliana objevili. Někteří z nich doslova šokovali svým štíhlým tělem a obvodem stehen, které by jim mohla závidět nejedna modelka. Jak je vidno, když výstřednost, tak od hlavy až k patě!

Martina Šmalclová

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Z kolekce Maison Margiela SS19 vážně mrazí...

Nebo ještě líp, stojí mi hrůzou snad úplně všechny chlupy na těle. Ufff, tohle je vážně velký úskok mimo dobře najetou trať ze strany Johna Galliana. Jak je již během prvních chvil vidět, doba největší slávy v Christian Dior je vážně už nadobro ta tam!

Snad úplně jako první mě vyděsily samotní modelové. Možná snad proto, že nevypadají jako lidé, ale spíš jako nějací mutanti na pochodu za lidská práva. Opravdový horor na vlastní oči byly pak oděvy jak z krámu pro masové vrahy. Vinylové kalhoty, šortky a nebo rovnou i prsačky na první pohled ideální pro letošní výlov Rožmberka: to vskutku nikdo nechcete!

Korunu tomu celému pak nasadil model připomínající skoro nahého kněze s obřím ocelovým křížem kolem krku. Chtěl si Galliano rýpnout do církve? Asi tak trochu zapomněl, že to už milionkrát před ním udělala jeho kamarádka Madonna, a to cca před třiceti lety! Tudíž to církev nechalo naprosto chladnou... A jak by řekl i ten nejprostší človek. “Opakovaný “vtip” není vtipem...a už nikoho NEZAJÍMÁ”.

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze