Top hledané
Výsledky (0)
Kam můžete bezpečně cestovat i během pandemie a jaká jsou pravidla?

Vzhůru na dovolenou: Do těchto zemí můžete vycestovat navzdory pandemii

Petra Obrusníková
31. ledna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
žena na dovolené

Některá průmyslová odvětví jsou v důsledku koronavirové pandemie postižena více, jiná méně. Ta horší varianta bezesporu udeřila na cestovní ruch. Vládní opatření jsou nesmlouvavá a mnohdy na ně neplatí žádné výjimky. Existují však i destinace, kam se dá i dnes cestovat bezpečně. V článku se dozvíte, kde je potřeba test, zdravotní dotazník nebo jen sbalená rouška.

Tanzanie

Tanzanie je jednou z posledních zemí světa, která ještě není pod nadvládou člověka, ale stále patří přírodě. Jakmile jednou pohlédnete do očí africké divočiny, zamilujete se do ní na první pohled a už není cesty zpět. Teplotně příjemný Indický oceán, potápění a objevování podmořského světa i obdivování korálových útesů. Při takových zážitcích se mnohdy tají dech. Při vstupu do země není povinný PCR test, nicméně po návratu z destinace musí turisté z České republiky absolvovat test nebo podstoupit 14denní karanténu.
 

Spojené arabské emiráty

Svou architekturou a vysokou životní úrovní vás tato země bude ohromovat na každém rohu. Federace celkem sedmi států, z nichž nejznámější jsou rozhodně Abú Dhabí a Dubaj, je symbolem luxusu. Navštívit zde můžete nejvyšší mrakodrap na světě, uměle vytvořené palmové ostrovy, spoustu mešit a muzeí, ale především pouštní Safari, která láká nejvíce turistů. Podmínkou pro vstup do této destinace je předložení negativního výsledku PCR testu, který musí být proveden maximálně 96 hodin před odletem. Test je potřeba podstoupit také na letišti v Dubaji (je zdarma) a do obdržení výsledků se zdržovat pouze v hotelu. Po příletu do České republiky je rovněž vyžadováno podstoupení testu nebo karantény.
 
Otevřít v galerii (4)
Spojené arabské emiráty
Spojené arabské emirátyZdroj: Pixabay.com

Portugalsko

Portugalsko je vždy dobrý nápad, možná i proto, kolik možností v sobě skýtá. Romantické vinice, malebná městečka pyšnící se dlouhým seznamem zajímavostí a ještě delší historií, nádherné moře, čisté pláže, vynikající jídlo a zejména tekuté zlato známé jako portské víno. Pro vstup na pevninu Portugalska není negativní test vyžadován. Aktuálně však neexistuje přímé letecké spojení mezi Českem a Portugalskem, a je proto nutné sledovat také podmínky tranzitních zemí/letišť, které mohou test vyžadovat.
 

Andorra

Nadšenci do zimních sportů a zasněžených hor si mohou letos svůj koníček připomenout a vyzkoušet na svazích dosud nepříliš objevené Andorry. Tento pyrenejský ráj je pro svou krajinu vyhledáván především milovníky vysokohorské turistiky, ale i dobrého vína. Situace v Andoře je v současnosti pod kontrolou. Země se vrátila do normálu, restaurační a hotelová zařízené jsou v provozu. Občané České republiky nejsou nuceni podrobit se testu, stejně tak není vyžadována karanténa, ani žádné jiné podmínky. A to nejlepší na konec - dlouhé sjezdovky jsou perfektně upravené, vleky jsou bez front a k tomu můžete na vrcholu využít i spousty barů a restaurací.
 
Otevřít v galerii (4)
Sjezdovka v Andoře
Sjezdovka v AndořeZdroj: Pixabay.com

Nikaragua 

Pro vybočení ze zažité evropské atmosféry je pravou volbou návštěva Nikaraguy. Země ležící ve Střední Americe je přímo synonymem exotiky. Zároveň je Nikaragua jedinou zemí na světě, kde si můžete vyzkoušet tzv “Volcano Boarding”, tedy sjíždění aktivní sopky na snowboardu či jiném vybavení. Pro návštěvu této výjimečné země není potřeba negativní test, ani karanténa, nicméně při návratu do Čech je test vyžadován.
 
Otevřít v galerii (4)
Sopka v Nikaraguy
Sopka v NikaraguyZdroj: Pixabay.com

Kostarika 

Hned pod státem Nikaragua leží Kostarika, které nebylo o nic míň ubráno na kráse ani exotice. Spatřit na vlastní oči překrásné pláže, neporušenou přírodu a zažít uvolněný životní styl s přátelskými domorodci, je snem všech cestovatelů. K tomu je ještě Kostarika rájem kávy, co víc si přát. Země se pomalu otevírá světu a pro její návštěvu není, stejně jako u Nikaraguy, potřeba negativní test, ani karanténa. Po příletu do Čech však musíte test absolvovat.
 

Maledivy

Do našeho výběrů patří bezpochyby také ostrovní stát Maledivy, jeden z nejúchvatnějších skvostů Indického oceánu se vším, co k němu patří, ať už je řeč o bělostných plážích nebo nepřehlédnutelných korálových útesech. Země je pro zahraniční turisty otevřena, ale pouze s potvrzením o negativním výsledku PCR testu, přičemž cestující musí být otestován v době maximálně 96 hodin před odletem. Výjimku z předložení testu tvoří děti do jednoho roku.
 
Otevřít v galerii (4)
Maledivy
MaledivyZdroj: Pixabay.com

Karibské ostrovy

Karibské ostrovy jsou jako pohádka, ve které neminete azurové moře, čistě bílé pláže, palmy, vynikající jídlo, tóny reggae nebo také vynikající rum. Mezi nejznámější perly Karibiku patří zaručeně Dominikánská republika, Guadalupe, Aruba, Bahamy nebo Barbados. Charakteristickým rysem všech ostrovů jsou malé teplotní výkyvy během roku. Například v lednu je průměrná denní teplota v Dominikánské republice 27°C a noční kolem 19°C. Do všech zmíněných destinací, je možné vyjet bez testů a karantény, avšak před příletem je nezbytné vyplnění elektronického zdravotního formuláře. Roušky jsou povinné všude, kromě pobytu na pláži. Po návratu do České republiky je nutné podstoupit test nebo karanténu. 

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze