Top hledané
Výsledky (0)
Po čem touží dav posluchačů blábolů Jany Peterkové?

NA FÉROVKU: Kázání Jany Peterkové a vylomeniny s dveřmi soudní síně nejsou jen k smíchu

Radim Červenka
01. června 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Speciální rubrika
Mobily a selfie fotky jsou nedílnou součástí představ o společnosti podporovatelů Jany Peterkové

Dezinformátorka Jana Peterková si vyslechla již druhý soudní verdikt za šíření poplašné zprávy. Jako obvykle ji doprovázel dav příznivců tropící vylomeniny, tentokrát šlo o vylomeninu dveří v soudní síni. 

Každý někdy slyšel o konci věta. Apokalypsa je nedílnou součástí Bible, a i když náboženská kniha již není tak v kurzu jako kdysi, stále patří k nejčtenějším literárním kouskům na světě. Příznivci Jany Peterkové dost možná také myslí na konec světa. 

Tradičnímu konci světa předchází společenský rozvrat, který nám představují prorocké vize Jany Peterkové. Tu lidstvo zajde na nebezpečné očkování, tu přijdou vojáci NATO, aby postříleli naše děti.

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Podobná kázání pomáhala rozproudit krev v žilách husitským "revolucionářům". Jakkoliv si podobnou akci můžou lidé, kteří s mobily v rukou naháněli soudkyni přímo v soudní síni, mohou přát její realizace, ale asi příliš pravděpodobná není. Přesto stojí za zamyšlení.

Kdo dával pozor ve škole?

Jakkoliv je námi vzpomínaná Bible stále populární, neslouží už jako základní školní učebnice jako ve středověku. Díky vědeckým poznatkům zprostředkovaným povinnou školní docházkou víme, že sníh není dar boží, ale fyzikální jev a stejně tak víme, že v Česku nevládne z boží vůle král, ale demokraticky zvolení politici.

Každý si však s informacemi ze základky nevystačí, a tak jeden rozjímá o duchovním bytí v kostele, druhý studuje doktorát na Matfyzu a třetí poslouchá kázání paní Peterkové o Bohu, živém člověku a občanství v české federativní a slovenské federativní republice. Některá řešení v touze za poznáním věcí, kterým nerozumíme jsou pochopitelně méně konvenční než jiná.

Žijeme ve svobodné společnosti, a pokud jedinec touží svůj život okořenit trochou fantasmagorie, budiž mu přáno. Jenže každá legrace musí mít své hranice, jinak bychom v demokratické společnosti nežili - říká se jim zákony. Pokud je porušujeme, přijde trest.

Mobil v ruce trestnou činnost neospravedlňuje

Zfanatizovaný dav před soudem Jany Peterkové kromě věcí, které jsou neuchopitelnou dadaistickou fantasmagorií, proklamuje jednu primární věc, že oni dodržovat zákony nemusí. Zákaz šíření poplašné zprávy je podle nich "nepřípustná cenzura", nejsou součástí NATO, nejsou součástí České republiky. Alespoň podle proklamací jejich kazatelky, kterým hlasitě fandí.

Svůj anarchistický postoj dav tentokrát doprovodil i skutkem a zaútočil na soudní síň. Jakkoliv je jejich projev agrese proti oprýskaným dveřím, zásadně za pomocí jedné ruky nedržící svítící mobil, bizardní, jedná se o agresi, která v demokratické společnosti nemá místo. Dveře od našich domovů si sice zamykáme, ale díky řádu, který zde panuje, nám je nikdo vylamovat nesmí. 

Zdroje: ČTK, twitter.com, autorské dílo

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze