Top hledané
Výsledky (0)
WonderWood je luxusní a jedinečné skloubení obchodního prostoru a galerie. Zde můžete objevovat dokonalost v podobě dřevěných designů, nábytku i umění. Každý kus nábytku nebo uměleckého díla má svůj vlastní příběh. Prostor se nachází přímo v centru kouzelného Amsterdamu.

WonderWood: luxusní skloubení galerie a obchodu

Eva Ledecká
13. ledna 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Pokud vstoupíte do tohoto unikátního obchodu spojeného s galerií, odejdete obohaceni o nové poznatky z historie designu, neboť většina položek, která zde spatříte nejsou novodobou záležitostí. Historie na pozadí těchto luxusních dřevěných výrobků je to, co je dělá jedinečným.  

Wonderwood - dánský design
Wonderwood
Wonderwood Playwood Classic

Luxusní nábytek a dřevěný design

WonderWood má zajímavou širokou kolekci historických židlí a stolů z let 1940, 1950, 1960. Vedle jejich vzácných originálů zde najdete také re-edice známého designového nábytku. Tyto reprodukce starých designů, Playwood classics (Překližková klasika), představují luxusní překližkové židle, které vyšly z rukou slavných designérů a architektů.

Mezi velká jména, která se zapsala do historie designu, patří Dán Hanse Brattrud, Francouz Jean Prouvé, americký pár Charles a Ray Eames nebo Aalvar Alto. Také zde najdete nové designové kousky holandských designérů, jako je Richard Hutten, Aldo Bakker, Jeroen Wand a jiných.

Součástí prostoru je 450 let starý dřevěný strop, který je stále ve skvělé kondici, a turisté sem chodí třeba jen proto, aby se na tuto jedinečnou nádheru podívali.

Luxusní by Praha 6 -85m
Luxusní by Praha 6 -85m, Praha 6

Historie luxusního prostoru

WonderWood se nachází mezi desítkou nejvýznamnějších obchodních galerií v celém Holandsku. Zakladatel, Wiet Hekking, pracoval 30 let v módním průmyslu pro různé zahraniční módní značky. Stále byl v pohybu a vyhledával po světě aktuální a inovativní materiály. Zamiloval si překližku a studoval historii starého nábytku, do čehož sbíral staré unikátní překližkové židle. Nyní je to již 15 let, co poprvé otevřel svůj obchod a galerii v jednom. Během těchto 15 let došlo k různým inovacím, až prostor dospěl do této jedinečné podoby.

Tato úžasná kombinace umění a nábytku v originálních kompozicích, dělá z Wonderwoodu inspirativní a zábavný prostor, který by si rozhodně na své procházce Amsterdamem neměl nechat ujít nikdo, kdo má rád nadčasové, dřevěné designy a nábytek.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
WonderWood
Rusland 3 1012 CK Amsterdam Netherlands
+31 20 625 3738