Top hledané
Výsledky (0)
Papež pracoval jako vyhazovač v baru, Mark Wahlberg a Jay-Z si přivydělávali prodejem drog, Johny Depp prodával pera a Tom Cruise chtěl být knězem...

Z bídy k obrovské slávě: Z chudých poměrů k milionům

Kristina Valachyová
15. října 2021
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Blake Livel a manžel Ryan Reynolds

Když v televizi a v časopisech sledujete své oblíbené celebrity, možná byste jen těžko uvěřili, že to kdysi byli lidé jako my - takoví, kteří musí vydělávat na nájem, energie a účty běžnou prací například v McDonald´s, dřinou v továrně nebo převlékáním se do směšných kostýmů. Přečtěte si, co dělali dnešní milionáři a slavné osobnosti před tím, než se stali slavnými.

Jsou slavní, jsou pohlední, na první pohled jsou dokonale šťastní. Nemusí se obávat, že neseženou peníze na nájem nebo na zaplacení účtů. Navzdory tomu, že dnes jsou z nich milionáři, začínali mnozí z těch nejbohatších doslova od nuly.

Papež František jako vyhazovač

Otevřít v galerii (15)
Papež František
Papež František Zdroj: Profimedia


Před tím, než získal klíče od království nebeského, hlídal dveře do baru. Dříve, než vstoupil do kněžského stavu, přivydělával si jako student v Buenos Aires v místním baru, kde zametal podlahy nebo dělal vyhazovače, aby si vydělal peníze. Pracoval ale i jako chemický technolog. V mládí mu vyoperovali část pravé plíce, protože trpěl zánětem. Miloval fotbal, tango a chtěl se oženit. Jako zatím jediný papež se ocitl i na titulní straně magazínu Rolling Stone a vydal pop-rockové CD album s názvem „Wake Up!“, kde za doprovodu hudby řeční a zpívá náboženské hymny.

Otevřít v galerii (15)
Papež František na titulce časopisu
Papež František na titulce časopisuZdroj: Profimedia
Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní
Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní, Praha 5

Sám papež přiznává, že je temperamentní a často nadává.

Jay-Z si vydělával prodejem drog

Otevřít v galerii (15)
Jay-Z
Jay-ZZdroj: Profimedia

Manžel Beyoncé vyrůstal v Brooklynu, v prostředí, v němž bylo vydělání milionů jen nedostižným snem. Středoškolské roky proto trávil prodáváním drog, čemuž se v té době věnovala i spousta jeho vrstevníků.

„Byli jsme v těžké situaci, ale moje matka to zvládala, žonglovala. Někdy jsme zaplatili účet za světlo, někdy jsme zaplatili telefon, někdy nám vypnuli plyn. Nehladověli jsme, ale byly věci, za které jste se nechtěli stydět, když jste chodili do školy; nechtěli jste mít špinavé tenisky nebo nosit pořád stejné oblečení.“

Nakonec toto prostředí opustil a soustředil se výhradně na hudební tvorbu.

Leonardo DiCaprio začínal v reklamě

Otevřít v galerii (15)
Leonardo DiCaprio
Leonardo DiCaprioZdroj: Profimedia

Leonardo se narodil do chudé rodiny, v níž byla otázka peněz každodenní realitou. Jelikož spatřil možnost slušného výdělku v herectví, přihlásil se ve 14 letech na konkurz do reklamy a vyšlo to. Zlom pak přišel v roce 1997, kdy ztvárnil postavu Jacka v kasovním trháku Titanic. Leo dnes díky vydělaným penězům pomáhá i jiným, zapojuje se zejména do ekologických projektů zaměřených na záchranu planety.

Johnny Depp působil v telemarketingu

Otevřít v galerii (15)
Johny Depp
Johny DeppZdroj: Profimedia

Známý americký herec si v dobách, kdy ani netušil, že se jednou stane slavným, vydělával telemarketingem. Prodával po telefonu psací pera. K této práci však neměl Johnny Depp potřebné vlohy, často mu totiž přišlo líto lidí, kterým musel nabízené zboží vnucovat, a objednávku jim nakonec vymluvil.

Oprah Winfrey byla týraná a zneužívaná

Otevřít v galerii (15)
Oprah Winfrey
Oprah WinfreyZdroj: Profimedia

Matka se nechtěla o mladou Oprah starat, žila proto s babičkou, která ji nutila chodit do kostela a za špatně odzpívaný verš ji trestala bitím. Od devíti let byla sexuálně zneužívána svým bratrancem, strýcem a rodinným známým. Ve 14 letech otěhotněla, dítě ale zemřelo. Později se jí ujal otec, pro kterého bylo prioritou její vzdělání. Právě díky škole se jí otevřely dveře do světa showbyznysu. Její život se změnil poté, co získala práci reportérky v místní televizi. V současnosti patří mezi nejbohatší lidi na světě a má všechno, o čem kdy mohla snít.

Jim Carrey začínal s pár drobnými

Otevřít v galerii (15)
Jim Carrey
Jim CarreyZdroj: Profimedia
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

Jim Carrey musel v 16 letech ukončit studium na střední škole a jít pracovat do továrny. Jimův otec v té době přišel o práci a museli žít v karavanu. Jim si vydělával jako vrátný nebo jako dělník na stavbě, jen aby zaplatil účty. Později prohlašoval, že právě díky těmto těžkým časům, kdy celá rodina trpěla vážnými finančními problémy, se rozvinul jeho smysl pro humor. Na lepší časy začalo svítat, když začal Jim vystupovat ve stand-up komediálních show, ani to mu však výrazný úspěch nepřineslo. Jen s pár dolary v kapse zkusil štěstí v Hollywoodu. Jeho první filmy příliš úspěšné nebyly, potom ale přišla role zvířecího detektiva Ace Ventury a film Maska. Od té doby je Jim Carrey považován za jednoho z nejlepších komediálních herců, který baví diváky zejména svou dokonale ovládanou mimikou.

Brad Pitt si oblékal kuřecí kostým

Otevřít v galerii (15)
Brad Pitt
Brad PittZdroj: Profimedia

Bradova kariéra také nebyla od počátku nikterak zářivá. Čím si vydělával? Rozdával letáky na ulici, ale pozor - v kostýmu kuřete. Byl totiž maskotem bistra.

J. K. Rowlingová uvažovala o sebevraždě

Otevřít v galerii (15)
Joanne Rowling, obecně známá jako J.K. Rowling
Joanne Rowling, obecně známá jako J.K. RowlingZdroj: Profimedia

I autorka románů o Harrym Potterovi zažila, co je to chudoba. Po rozvodu zůstala sama s dcerou, neměla peníze na jídlo ani na bydlení. Musela vyžít z podpory, která činila asi 80 eur na týden. Trpěla depresemi a uvažovala i o sebevraždě. Během jedné cesty vlakem se jí ale v hlavě zrodil nápad na příběh o mladém čaroději jménem Harry Potter. Kniha se okamžitě stala jedničkou na trhu, která její autorce naprosto změnila život.

Sylvester Stallone čistil lví klece

Otevřít v galerii (15)
Silvester Stallone
Silvester StalloneZdroj: Profimedia

Před začátkem své hvězdné kariéry a naplněním snu stát se slavným hercem spával Sylvester Stallone na autobusovém nádraží. Měl nespočet různých zaměstnání – mimo jiné například čistil lví klece v ZOO.

Mark Wahlberg jako rváč

Otevřít v galerii (15)
Mark Wahlberg
Mark WahlbergZdroj: Profimedia

Mark trávil své teenagerské roky obchodováním s drogami, závislostí na kokainu a pouličními bitkami. Po jedné z těchto rvaček skončil ve vězení za pokus o vraždu.

„Od chvíle, kdy jsem s tímhle zločineckým životem začal, v hlavě mi vždycky zněl hlas, který mi říkal, že jednou skončím ve vězení,“

uvedl v rozhovoru pro deník The Daily Mail.

Markovi se po této zkušenosti podařilo svůj život od základu změnit a dnes patří k největším filmovým hvězdám na světě.

Megan Fox jako banánový maskot

Otevřít v galerii (15)
Megan Fox
Megan FoxZdroj: Profimedia

Herečka Megan Fox uvedla, že „její jedinou skutečnou prací“, kterou měla před herectvím, bylo převlékání se za obrovský banán v rámci propagace smoothie bistra na Floridě.

„Jednou týdně, zpravidla v pátek, se někdo musel obléct jako kus ovoce, vyjít ven a stát u dálnice jako banán,“

řekla.

Matthew McConaughey střílel pásovce

Otevřít v galerii (15)
Matthew McConaughey
Matthew McConaugheyZdroj: Profimedia

Matthew získal své první zaměstnání v klubu Oak Forest v Longview v Texasu. Dostával zaplaceno za to, že líčil pasti nebo zabíjel pásovce, kteří požírali trávu na hřišti.

Miley Cyrus sbírala podprsenky

Otevřít v galerii (15)
Miley Cyrus
Miley CyrusZdroj: Profimedia

Miley nějakou dobu pracovala jako dětská chůva. Nebyl to ale její jediný výdělek. Na koncertech svého otce sbírala podprsenky pohozené na pódiu, které pak dále prodávala.

Tom Cruise chtěl být knězem

Otevřít v galerii (15)
Tom Cruise
Tom CruiseZdroj: Profimedia

Předtím, než se stal slavným akčním hercem, dělal Tom Cruise hotelového poslíčka. Nějakou dobu také přemýšlel, že se stane katolickým knězem, to ho ale rychle přešlo.

Snili jste někdy o tom, že ve svém životě dokážete něco úžasného? Možná takový sen máte, ale bojíte se, že se nikdy neskuteční a bude existovat jen ve vaší fantazii. Rowlingová má pro vás jen jedinou radu: „Nikdy to nevzdávejte kvůli strachu z odmítnutí!“

 

Zdroje: Narcity, Aktuality, Insider, The Irish Post, Vanity, Cosmopolitan, Telegraph, The Daily Mail, vlastní dotazování

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze