Z bídy k obrovské slávě: Z chudých poměrů k milionům

Papež pracoval jako vyhazovač v baru, Mark Wahlberg a Jay-Z si přivydělávali prodejem drog, Johny Depp prodával pera a Tom Cruise chtěl být knězem...
15. října 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Když v televizi a v časopisech sledujete své oblíbené celebrity, možná byste jen těžko uvěřili, že to kdysi byli lidé jako my - takoví, kteří musí vydělávat na nájem, energie a účty běžnou prací například v McDonald´s, dřinou v továrně nebo převlékáním se do směšných kostýmů. Přečtěte si, co dělali dnešní milionáři a slavné osobnosti před tím, než se stali slavnými.

Blake Livel a manžel Ryan Reynolds

Jsou slavní, jsou pohlední, na první pohled jsou dokonale šťastní. Nemusí se obávat, že neseženou peníze na nájem nebo na zaplacení účtů. Navzdory tomu, že dnes jsou z nich milionáři, začínali mnozí z těch nejbohatších doslova od nuly.

Papež František jako vyhazovač

Papež František
Papež František • Zdroj: Profimedia


Před tím, než získal klíče od království nebeského, hlídal dveře do baru. Dříve, než vstoupil do kněžského stavu, přivydělával si jako student v Buenos Aires v místním baru, kde zametal podlahy nebo dělal vyhazovače, aby si vydělal peníze. Pracoval ale i jako chemický technolog. V mládí mu vyoperovali část pravé plíce, protože trpěl zánětem. Miloval fotbal, tango a chtěl se oženit. Jako zatím jediný papež se ocitl i na titulní straně magazínu Rolling Stone a vydal pop-rockové CD album s názvem „Wake Up!“, kde za doprovodu hudby řeční a zpívá náboženské hymny.

Papež František na titulce časopisu
Papež František na titulce časopisu • Zdroj: Profimedia
Luxusní dům na pronájem na Praze 9 - Čakovice
Luxusní dům na pronájem na Praze 9 - Čakovice, Praha 9

Sám papež přiznává, že je temperamentní a často nadává.

Jay-Z si vydělával prodejem drog

Jay-Z
Jay-Z • Zdroj: Profimedia

Manžel Beyoncé vyrůstal v Brooklynu, v prostředí, v němž bylo vydělání milionů jen nedostižným snem. Středoškolské roky proto trávil prodáváním drog, čemuž se v té době věnovala i spousta jeho vrstevníků.

„Byli jsme v těžké situaci, ale moje matka to zvládala, žonglovala. Někdy jsme zaplatili účet za světlo, někdy jsme zaplatili telefon, někdy nám vypnuli plyn. Nehladověli jsme, ale byly věci, za které jste se nechtěli stydět, když jste chodili do školy; nechtěli jste mít špinavé tenisky nebo nosit pořád stejné oblečení.“

Nakonec toto prostředí opustil a soustředil se výhradně na hudební tvorbu.

Leonardo DiCaprio začínal v reklamě

Leonardo DiCaprio
Leonardo DiCaprio • Zdroj: Profimedia

Leonardo se narodil do chudé rodiny, v níž byla otázka peněz každodenní realitou. Jelikož spatřil možnost slušného výdělku v herectví, přihlásil se ve 14 letech na konkurz do reklamy a vyšlo to. Zlom pak přišel v roce 1997, kdy ztvárnil postavu Jacka v kasovním trháku Titanic. Leo dnes díky vydělaným penězům pomáhá i jiným, zapojuje se zejména do ekologických projektů zaměřených na záchranu planety.

Johnny Depp působil v telemarketingu

Johny Depp
Johny Depp • Zdroj: Profimedia

Známý americký herec si v dobách, kdy ani netušil, že se jednou stane slavným, vydělával telemarketingem. Prodával po telefonu psací pera. K této práci však neměl Johnny Depp potřebné vlohy, často mu totiž přišlo líto lidí, kterým musel nabízené zboží vnucovat, a objednávku jim nakonec vymluvil.

Oprah Winfrey byla týraná a zneužívaná

Oprah Winfrey
Oprah Winfrey • Zdroj: Profimedia

Matka se nechtěla o mladou Oprah starat, žila proto s babičkou, která ji nutila chodit do kostela a za špatně odzpívaný verš ji trestala bitím. Od devíti let byla sexuálně zneužívána svým bratrancem, strýcem a rodinným známým. Ve 14 letech otěhotněla, dítě ale zemřelo. Později se jí ujal otec, pro kterého bylo prioritou její vzdělání. Právě díky škole se jí otevřely dveře do světa showbyznysu. Její život se změnil poté, co získala práci reportérky v místní televizi. V současnosti patří mezi nejbohatší lidi na světě a má všechno, o čem kdy mohla snít.

Jim Carrey začínal s pár drobnými

Jim Carrey
Jim Carrey • Zdroj: Profimedia
Byt na pronájem na Praze 4-52m
Byt na pronájem na Praze 4-52m, Praha 4

Jim Carrey musel v 16 letech ukončit studium na střední škole a jít pracovat do továrny. Jimův otec v té době přišel o práci a museli žít v karavanu. Jim si vydělával jako vrátný nebo jako dělník na stavbě, jen aby zaplatil účty. Později prohlašoval, že právě díky těmto těžkým časům, kdy celá rodina trpěla vážnými finančními problémy, se rozvinul jeho smysl pro humor. Na lepší časy začalo svítat, když začal Jim vystupovat ve stand-up komediálních show, ani to mu však výrazný úspěch nepřineslo. Jen s pár dolary v kapse zkusil štěstí v Hollywoodu. Jeho první filmy příliš úspěšné nebyly, potom ale přišla role zvířecího detektiva Ace Ventury a film Maska. Od té doby je Jim Carrey považován za jednoho z nejlepších komediálních herců, který baví diváky zejména svou dokonale ovládanou mimikou.

Brad Pitt si oblékal kuřecí kostým

Brad Pitt
Brad Pitt • Zdroj: Profimedia

Bradova kariéra také nebyla od počátku nikterak zářivá. Čím si vydělával? Rozdával letáky na ulici, ale pozor - v kostýmu kuřete. Byl totiž maskotem bistra.

J. K. Rowlingová uvažovala o sebevraždě

Joanne Rowling, obecně známá jako J.K. Rowling
Joanne Rowling, obecně známá jako J.K. Rowling • Zdroj: Profimedia

I autorka románů o Harrym Potterovi zažila, co je to chudoba. Po rozvodu zůstala sama s dcerou, neměla peníze na jídlo ani na bydlení. Musela vyžít z podpory, která činila asi 80 eur na týden. Trpěla depresemi a uvažovala i o sebevraždě. Během jedné cesty vlakem se jí ale v hlavě zrodil nápad na příběh o mladém čaroději jménem Harry Potter. Kniha se okamžitě stala jedničkou na trhu, která její autorce naprosto změnila život.

Sylvester Stallone čistil lví klece

Silvester Stallone
Silvester Stallone • Zdroj: Profimedia

Před začátkem své hvězdné kariéry a naplněním snu stát se slavným hercem spával Sylvester Stallone na autobusovém nádraží. Měl nespočet různých zaměstnání – mimo jiné například čistil lví klece v ZOO.

Mark Wahlberg jako rváč

Mark Wahlberg
Mark Wahlberg • Zdroj: Profimedia

Mark trávil své teenagerské roky obchodováním s drogami, závislostí na kokainu a pouličními bitkami. Po jedné z těchto rvaček skončil ve vězení za pokus o vraždu.

„Od chvíle, kdy jsem s tímhle zločineckým životem začal, v hlavě mi vždycky zněl hlas, který mi říkal, že jednou skončím ve vězení,“

uvedl v rozhovoru pro deník The Daily Mail.

Markovi se po této zkušenosti podařilo svůj život od základu změnit a dnes patří k největším filmovým hvězdám na světě.

Megan Fox jako banánový maskot

Megan Fox
Megan Fox • Zdroj: Profimedia

Herečka Megan Fox uvedla, že „její jedinou skutečnou prací“, kterou měla před herectvím, bylo převlékání se za obrovský banán v rámci propagace smoothie bistra na Floridě.

„Jednou týdně, zpravidla v pátek, se někdo musel obléct jako kus ovoce, vyjít ven a stát u dálnice jako banán,“

řekla.

Matthew McConaughey střílel pásovce

Matthew McConaughey
Matthew McConaughey • Zdroj: Profimedia

Matthew získal své první zaměstnání v klubu Oak Forest v Longview v Texasu. Dostával zaplaceno za to, že líčil pasti nebo zabíjel pásovce, kteří požírali trávu na hřišti.

Miley Cyrus sbírala podprsenky

Miley Cyrus
Miley Cyrus • Zdroj: Profimedia

Miley nějakou dobu pracovala jako dětská chůva. Nebyl to ale její jediný výdělek. Na koncertech svého otce sbírala podprsenky pohozené na pódiu, které pak dále prodávala.

Tom Cruise chtěl být knězem

Tom Cruise
Tom Cruise • Zdroj: Profimedia

Předtím, než se stal slavným akčním hercem, dělal Tom Cruise hotelového poslíčka. Nějakou dobu také přemýšlel, že se stane katolickým knězem, to ho ale rychle přešlo.

Snili jste někdy o tom, že ve svém životě dokážete něco úžasného? Možná takový sen máte, ale bojíte se, že se nikdy neskuteční a bude existovat jen ve vaší fantazii. Rowlingová má pro vás jen jedinou radu: „Nikdy to nevzdávejte kvůli strachu z odmítnutí!“

 

Zdroje: Narcity, Aktuality, Insider, The Irish Post, Vanity, Cosmopolitan, Telegraph, The Daily Mail, vlastní dotazování

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Jsem optimistkou, která se v životě snaží věci zvládat s úsměvem na tváři. Ačkoliv jsem vystudovala přírodní vědy, většinu svého života se věnuji natáčení a stříhání. Mezi mé záliby patří čtení odborných knih, cestování, vzdělávání a hlavně informační technologie.
Kristina Valachyová
Luxusní bydlení Praha
Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m
Praha 10

Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m

10 + 1 616 m², ter. 89 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

2 + KK 100 m², bal. 13 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Vila na prodej Praha 6 - 502m
Praha 6

Vila na prodej Praha 6 - 502m

Atypický 502 m²
49 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
39 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 6 - Nebušice
Praha 6

Luxusní vila na prodej, Praha 6 - Nebušice

7 + KK 261 m²
44 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Villa Bianca - Praha
Praha 6

Pronájem luxusního bytu Villa Bianca - Praha

5 + KK 195 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní dům na pronájem na Praze 9 - Čakovice
Praha 9

Luxusní dům na pronájem na Praze 9 - Čakovice

8 + KK 315 m², ter. 55 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem na Praze 4-52m
Praha 4

Byt na pronájem na Praze 4-52m

2 + KK 56 m², bal. 4 m²
16 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 130m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 130m

4 + KK 130 m², bal. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
17 942 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², ter. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

4 + 1 197 m², ter. 22 m²
56 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

5 + KK 178 m², bal. 30 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², bal. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu 2+1, Praha - Barrandov, 60m
Praha 5

Pronájem bytu 2+1, Praha - Barrandov, 60m

2 + 1 60 m², bal. 6 m²
18 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 46 m², bal. 1 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m
Praha 1

Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m

4 + 1 130 m²
20 755 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - 135
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - 135

3 + 1 135 m²
33 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad

3 + KK 130 m², bal. 1 m²
65 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 1+1, Nové Město, 32
Praha 1

Prodej bytu 1+1, Nové Město, 32

1 + 1 32 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní investiční byt - Praha 1 - 80m
Praha 1

Luxusní investiční byt - Praha 1 - 80m

2 + KK 80 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 76m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 76m

2 + 1 78 m², bal. 2 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt v historické budově Praha 6 - 210m
Praha 6

Byt v historické budově Praha 6 - 210m

4 + KK 210 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks