Top hledané
Výsledky (0)
Na duben 2020 je plánované zavedení přímých letů mezi Prahou a Hanojí. Do exotické destinace se tak bude možné dostat během 10 až 11 hodin díky letecké společnosti Bamboo Airways.

Z Prahy do Vietnamu přímou linkou! Těchto 5 míst musíte navštívit!

Eva Ledecká
16. ledna 2020
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Halong Bay

Vietnam je hned vedle Kambodži, Thajska, Malajsie a Indonésie další zemí, které zažívá v posledních 15 letech turistický boom. Náklady na život a tedy i na dovolenou jsou tady nízké, vietnamská kuchyně je proslulá, lidé přátelští a příroda nádherná.

Letenky zatím nejsou v prodeji a cena není známá. Spoj by měl létat zpočátku dvakrát týdně s Boeingem 787-9 Dreamliner v konfiguraci pro 298 cestujících. Pokud budou přímé lety spuštěny, zájem o návštěvu Vietnamu vzroste. Chystáte se tam? Tak to se vám bude hodit náš seznam TOP 5 míst, které musíte navštívit!

1. Halong Bay

Tuto úžasnou krasovou oblast najdete na seznamu UNESCO a právě tady se vám naskytne jeden z nejkrásnějších pohledů na moře na světě. V zátoce můžete napočítat tisíce vápencových ostrovů a krása celé krajiny nejlépe vynikne na lodi.

Halong Bay
Přímé lety do Hanoje
Bamboo Airways

2. Hanoj

Hanoj má sice válečnou historii, ale jeho centrum zůstalo zachováno. Je protkané malými uličkami, ve kterých to pulsuje životem. Ve Staré čtvrti máte možnost ochutnat proslulou pouliční kuchyni a obdivovat krásu jezera Hoan Kiem. Velkým magnetem města je luxusní císařská citadela Thang Long, mauzoleum Ho Chi Minh a Chrám literatury Van Mieu.

Tip na ubytování: Sofitel Legend Metropoe Hanoi, dvoulůžkový pokoj Premium na 5 nocí pro 2 osoby - 29 400 Kč

Otevřít v galerii (5)
Hanoj
HanojZdroj: pixabay.com
Sofitel Legend Metropole HanoiZdroj: Booking.com

3. My Son

Ruiny chrámového města Cham jsou obklopené horami pokrytými džunglí. Toto zničené město pochází ze 4. století a představovalo hinduistické náboženské centrum.

Otevřít v galerii (5)
My Son
My SonZdroj: pixabay.com

4. Sapa

Nejvíce navštěvovaná oblast ve Vietnamu a typické pohledy z této země – rýžová pole, v dálce vrcholky hor, všude zeleň. Sem se sjíždí ti, kteří se rádi vydávají na dobrodružné túry vesnicemi.

Otevřít v galerii (5)
Sapa
SapaZdroj: pixabay.com
Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m
Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m, Praha 10

5. Nha Trang

Až pro změnu zatoužíte po luxusní plážové zábavě, vydejte se do města Nha Trang. 6 kilometrů dlouhá pláž a skvělé koupání nabídne zábavy více než dost! Stín vám udělají palmy nebo slunečníky z trávy.

Kdy je nejlepší doba na návštěvu Vietnamu? Na jaře a na podzim, neboť léto je příliš horké a vlhké a zima sychravá.

Otevřít v galerii (5)
Nha Trang
Nha TrangZdroj: pixabay
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Letiště Václava Havla
K Letišti 6/1019, 160 08 Praha Česká republika
+420 220 111 888