Top hledané
Výsledky (0)
Pohádkové vily, soukromé tryskáče, snové dovolené. Celebrity ví, co s penězi.

Celebrity a jejich nekonečné hýření: Za co utrácí nejvíce peněz?

Valentina Lebová
10. ledna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
6 minut
Katie Holmes

Topí se v bohatství a užívají život každým coulem. Celebrity se netají tím, že milují luxus a rády to také dávají najevo. 

Luxus jim za žádnou cenu není lhostejný a dopřávají si ho doslova každým coulem. Mnoho celebrit má více peněz, než by kdy vůbec mohli utratit nebo dokonce potřebovat. Někteří mají více domovů a vězte, že žádný z nich není jen "obyčejný" dům. Jiné svého osobního kuchaře, osobní trenéry a někteří mají dokonce vlastní soukromé tryskáče. Celebrity, které mají miliony dolarů, si mohou dovolit utrácet způsoby, které pro lidi zvenčí vypadají mnohdy marnotratně a shovívavě, ale zdá se, že velké utrácení je součástí jejich vlastní "celebrití" kultury.

I sama média se ráda chlubí tím, jak slavní a bohatí žijí, za co nejvíce utrácejí, kdo oblékl nejlepší a nedražší šaty na červený koberec nebo kde strávil nejluxusnější dovolenou. A, světe div se, daří se jim to takřka na výbornou!

Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5
Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5, Praha 5
Otevřít v galerii (10)
Kim Kardashian
Kim KardashianZdroj: Profimedia

Mít pěknou designovou tašku může být pro většinu lidí nesplněným snem. Celebrity ale nemají problém s tím mít na každou událost, každý nákup potravin, tašku novou. Navíc jakožto propagátoři světa luxusního zboží často právě tyto "věci" dostávají zadarmo. Uměly se dobře narodit a jen fakt, že jsou tím, kým jsou, je dělá doslova lepem luxusu a bohatství. Celebrity utrácejí peníze za nejrůznější věci. Pojďme se ale podívat, co je jejich největší vášní. 

"Se slávou jde v ruku v ruce i mediální známost. U nás je to v daleko menším měřítku, než třeba v Americe, kde jsou světové celebrit skutečně pod drobnohledem. A samozřejmě, že si to uvědomují. S tím jde ruku v ruce nejen to, jak vypadají, ale bohužel i to, jak se chovají. Pokud slávu neunesou, nebo si ji vyloží špatně, pak máme na světě všechny ty skandály, na kterých si média smlsnou. Největším problémem je, že jen málokdy je skutečně ten slavný člověk v soukromý stejný, jako na veřejnosti. Toto rozdvojení osobnosti má často hlubší dohry. A navíc média nikdy nezapomínají a archivní fotky vytáhnou přesně v momentě, kdy se to nejméně hodí,"

řekl pro LP-Life mediální expert Pavel Pour.

Sladký domove! 

Mnoho celebrit cestuje po celé zemi a dokonce i po celém světě, aby dělaly to, co umí nejlépe. Pro celebrity, které často natáčejí filmy nebo pořady na stejném místě (jako je Kalifornie), ale raději žijí jinde, má smysl vlastnit více domů. Zatímco většina z nás by zaplatila jen za hotel, mnoho celebrit si může dovolit vlastnit celou řadu nemovitostí a notno podotknout, čím více toho vlastníte, tím více roste vaše společenské postavení. Většina celebrit za svá obydlí utrácí majlant, a to z jednoho prostého a zároveň dobrého důvodu: Mít bazén, tenisový kurt, garáž pro více aut a dokonce i bowlingovou dráhu nebo přistávací plochu pro tryskáče, a tím pádem tak nějak své vlastní "město" ve městě, se zkrátka vyplatí. Hlavně těm, jež paparazzi pronásledují na každém kroku a nebýt toho, co mají doma, nemají vlastně nikdy klid. 

Klasickým příkladem, jak důmyslně utrácet své poměrně lehce nabyté miliardy, je pár Ellen DeGeneres a Portia de Rossi, který koupil dům Brada Pitta za zhruba 12 milionů dolarů. Ženy mezitím prodaly svůj "starý" dům za rovných 49 milionů dolarů. 

Otevřít v galerii (10)
Ellen DeGeneres a Portie de Rossi
Ellen DeGeneres a Portie de RossiZdroj: Profimedia

Hlavně hubeně

Kdo jiný než celebrity musí vypadat dobře, že? Aby toho dosáhly, jsou ochotné investovat nekřesťanské peníze za osobní kuchaře a trenéry, kteří pak dostávají poměrně vysoký kapitál za to, jak která celebrita bude vypadat. A co si budeme povídat, čím menší a vyrýsovanější zadek z toho nakonec bude, tím bude daný profesionál sám růst na ceně. Cíl je jasný: vypadat co nejlépe co nejrychleji. Možná vás překvapí plat několik set dolarů za hodinu, ale to je, pokud jde o slavné hvězdy, vlastně ještě málo. Nejvyhlášenější trenéři se nebojí si říct i 15 000 dolarů za šestitýdenní program. A tak jsou trenéři světových jmen jako Gunnar Peterson nebo Tony Horton hezky za vodou. 

Otevřít v galerii (10)
Luxusní sídlo trenéra celebrit Gunnara Petersona.
Luxusní sídlo trenéra celebrit Gunnara Petersona.Zdroj: Profimedia
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

"Moji klienti chtějí být především fit a líbit se sami sobě. Je jasné, že ti, na které se denně dívá celý svět, na sobě musí makat více než ostatní. V tom spočívá úděl života celebrit,"

řekl Gunnar Peterson

Osobní kuchaři ale také mají "pré". Vždyť třeba břicho se peče právě v jejich kuchyni. Ti slavnější z nich pak nemají problém s tím být celebritám k dispozici 24/7 a připravit tak několik jídel denně a nechat si za to i patřičně zaplatit.

Otevřít v galerii (10)
Gunnar Peterson, osobní trenér celebrit.
Gunnar Peterson, osobní trenér celebrit.Zdroj: Profimedia

Když už, tak už

Jídlo a postava však nejsou jediné, za to slavní rádi a s vášní utrácejí. Celebrity si užívají ty nejlepší prázdniny, nebo alespoň to tak vypadá. Jezdí rády a často a hlavně na místa, kam se běžný smrtelník skoro nedostane. Za pořádný odpočinek či luxusní party jsou ochotné dát roční plat běžných lidí. 

Tak například v roce 2011 si P. Diddy pronajal jachtu za bezmála 840 000 dolarů na týden, což je extrémní případ, jak celebrity tráví dovolenou. Ani Kardashianky ale nešetří. Při pobytu v Dominikánské republice ochotně zaplatily přes 20 000 dolarů za noc v luxusním sídle.

Otevřít v galerii (10)
Dovolenkové sídlo Kim Kardashian
Dovolenkové sídlo Kim KardashianZdroj: Profimedia

Herečka Jessica Alba utratila se svou rodinou za dovolenou v italském Amalfi odhadem 57 770 dolarů a Ellen DeGeneres s partnerkou Portiou De Rossi opět utratily spoustu peněz, tentokrát odhadem 137 500 dolarů za pobyt v italském Portofinu.

Otevřít v galerii (10)
Jessica Alba
Jessica AlbaZdroj: Profimedia

Vymazlený mazlíček

Otevřít v galerii (10)
Psí obojek a psí taška Louis Vuitton
Psí obojek a psí taška Louis Vuitton Zdroj: Profimedia

Většina z nás si myslí, že hýří, když svému psovi koupí speciální prémiové krmivo nebo roztomilý obleček. Být mazlíčkem celebrit by však nejspíš bylo snem každého z nás. Pro slavné a bohaté jsou domácí mazlíčci jako děti či nejdražší doplňky, které nosíte naprosto všude s sebou. Kdo by pak nechtěl vidět roztomilé fotky, na kterých ta která celebrita pózuje s roztomilým pejskem v oblečku značky Louis Vuitton. To ale není všechno, ani auta vyhrazená jen pro ně nebo pobyt v luxusních "psích" lázních není výjimkou. Být celebritou je přece náročné. Své o tom ví například zpěvačka Lady Gaga, která kromě drahých a extravagantních modelů pro sebe ráda a s přehledem investuje také do svého psího "parťáka". A ani ten přece nesmí vypadat, jako by byl jen jedním z davu. 

Otevřít v galerii (10)
Lady Gaga s psíkem.
Lady Gaga s psíkem.Zdroj: Profimedia

Luxus pod nohama

Záliba zářit se ale týká i drahých aut, které celebrity následně rády sdílí na svých sociálních sítích. Speciálně upravené Bugatti Veyron či Maybach Exelero za několik milionů dolarů je přesně tím pravým ořechovým. No a tam, kde auto nestačí, přece plně pomůže luxusní jachta či soukromý tryskáč. Tak se například blýsknul Tom Cruise, když své, tehdy ještě manželce Katie Holmes daroval letadlo Gulfstream za 20 milionů dolarů.

I hvězda hitu "Single Ladies" zpěvačka Beyonce se nechala inspirovat světem luxusu a darovala svému choti Jay-Zemu letadlo za 40 milionů dolarů. Luxus v podobě tryskáčů si ale dopřává i bývalý prezident USA Donald Trump.

Otevřít v galerii (10)
Jay Z dostal ke dni otců soukromé letadlo.
Jay Z dostal ke dni otců soukromé letadlo.Zdroj: MAVRIXONLINE.COM / Profimedia

Navždy mladí

Mohlo by se zdát, že by to už mohlo stačit, ale to by nebyly celebrity, kdyby tuhle dolarovou krasojízdu nezakončily něčím naprosto speciálním. A tím je investice do sebe samých. Kosmetické procedury a plastické operace nejsou ničím neobvyklým. A tak se není čemu divit, že třeba zpěvačka Madonna nemá v šedesáti letech téměř žádnou vrásku. Co na tom, že si není skoro vůbec podobná s tou, kým byla ještě pár let zpátky.

Otevřít v galerii (10)
Madonna s adoptivními dětmi.
Madonna s adoptivními dětmi.Zdroj: Profimedia

Peníze jsou do jisté míry prostředkem naprosté svobody. Otázkou zůstává, jestli je to někdy skutečně potřeba. 

Zdroje: wallstwatchdog.com, cbsnews.com, insider.com, dailymail.com

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze