Celebrity a jejich nekonečné hýření: Za co utrácí nejvíce peněz?

Pohádkové vily, soukromé tryskáče, snové dovolené. Celebrity ví, co s penězi.
10. ledna 2022
 
Hlavní stránka Nové články

Topí se v bohatství a užívají život každým coulem. Celebrity se netají tím, že milují luxus a rády to také dávají najevo. 

Katie Holmes

Luxus jim za žádnou cenu není lhostejný a dopřávají si ho doslova každým coulem. Mnoho celebrit má více peněz, než by kdy vůbec mohli utratit nebo dokonce potřebovat. Někteří mají více domovů a vězte, že žádný z nich není jen "obyčejný" dům. Jiné svého osobního kuchaře, osobní trenéry a někteří mají dokonce vlastní soukromé tryskáče. Celebrity, které mají miliony dolarů, si mohou dovolit utrácet způsoby, které pro lidi zvenčí vypadají mnohdy marnotratně a shovívavě, ale zdá se, že velké utrácení je součástí jejich vlastní "celebrití" kultury.

I sama média se ráda chlubí tím, jak slavní a bohatí žijí, za co nejvíce utrácejí, kdo oblékl nejlepší a nedražší šaty na červený koberec nebo kde strávil nejluxusnější dovolenou. A, světe div se, daří se jim to takřka na výbornou!

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6, Praha 6
Kim Kardashian
Kim Kardashian • Zdroj: Profimedia

Mít pěknou designovou tašku může být pro většinu lidí nesplněným snem. Celebrity ale nemají problém s tím mít na každou událost, každý nákup potravin, tašku novou. Navíc jakožto propagátoři světa luxusního zboží často právě tyto "věci" dostávají zadarmo. Uměly se dobře narodit a jen fakt, že jsou tím, kým jsou, je dělá doslova lepem luxusu a bohatství. Celebrity utrácejí peníze za nejrůznější věci. Pojďme se ale podívat, co je jejich největší vášní. 

"Se slávou jde v ruku v ruce i mediální známost. U nás je to v daleko menším měřítku, než třeba v Americe, kde jsou světové celebrit skutečně pod drobnohledem. A samozřejmě, že si to uvědomují. S tím jde ruku v ruce nejen to, jak vypadají, ale bohužel i to, jak se chovají. Pokud slávu neunesou, nebo si ji vyloží špatně, pak máme na světě všechny ty skandály, na kterých si média smlsnou. Největším problémem je, že jen málokdy je skutečně ten slavný člověk v soukromý stejný, jako na veřejnosti. Toto rozdvojení osobnosti má často hlubší dohry. A navíc média nikdy nezapomínají a archivní fotky vytáhnou přesně v momentě, kdy se to nejméně hodí,"

řekl pro LP-Life mediální expert Pavel Pour.

Sladký domove! 

Mnoho celebrit cestuje po celé zemi a dokonce i po celém světě, aby dělaly to, co umí nejlépe. Pro celebrity, které často natáčejí filmy nebo pořady na stejném místě (jako je Kalifornie), ale raději žijí jinde, má smysl vlastnit více domů. Zatímco většina z nás by zaplatila jen za hotel, mnoho celebrit si může dovolit vlastnit celou řadu nemovitostí a notno podotknout, čím více toho vlastníte, tím více roste vaše společenské postavení. Většina celebrit za svá obydlí utrácí majlant, a to z jednoho prostého a zároveň dobrého důvodu: Mít bazén, tenisový kurt, garáž pro více aut a dokonce i bowlingovou dráhu nebo přistávací plochu pro tryskáče, a tím pádem tak nějak své vlastní "město" ve městě, se zkrátka vyplatí. Hlavně těm, jež paparazzi pronásledují na každém kroku a nebýt toho, co mají doma, nemají vlastně nikdy klid. 

Klasickým příkladem, jak důmyslně utrácet své poměrně lehce nabyté miliardy, je pár Ellen DeGeneres a Portia de Rossi, který koupil dům Brada Pitta za zhruba 12 milionů dolarů. Ženy mezitím prodaly svůj "starý" dům za rovných 49 milionů dolarů. 

Ellen DeGeneres a Portie de Rossi
Ellen DeGeneres a Portie de Rossi • Zdroj: Profimedia

Hlavně hubeně

Kdo jiný než celebrity musí vypadat dobře, že? Aby toho dosáhly, jsou ochotné investovat nekřesťanské peníze za osobní kuchaře a trenéry, kteří pak dostávají poměrně vysoký kapitál za to, jak která celebrita bude vypadat. A co si budeme povídat, čím menší a vyrýsovanější zadek z toho nakonec bude, tím bude daný profesionál sám růst na ceně. Cíl je jasný: vypadat co nejlépe co nejrychleji. Možná vás překvapí plat několik set dolarů za hodinu, ale to je, pokud jde o slavné hvězdy, vlastně ještě málo. Nejvyhlášenější trenéři se nebojí si říct i 15 000 dolarů za šestitýdenní program. A tak jsou trenéři světových jmen jako Gunnar Peterson nebo Tony Horton hezky za vodou. 

Luxusní sídlo trenéra celebrit Gunnara Petersona.
Luxusní sídlo trenéra celebrit Gunnara Petersona. • Zdroj: Profimedia
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m, Praha 5

"Moji klienti chtějí být především fit a líbit se sami sobě. Je jasné, že ti, na které se denně dívá celý svět, na sobě musí makat více než ostatní. V tom spočívá úděl života celebrit,"

řekl Gunnar Peterson

Osobní kuchaři ale také mají "pré". Vždyť třeba břicho se peče právě v jejich kuchyni. Ti slavnější z nich pak nemají problém s tím být celebritám k dispozici 24/7 a připravit tak několik jídel denně a nechat si za to i patřičně zaplatit.

Gunnar Peterson, osobní trenér celebrit.
Gunnar Peterson, osobní trenér celebrit. • Zdroj: Profimedia

Když už, tak už

Jídlo a postava však nejsou jediné, za to slavní rádi a s vášní utrácejí. Celebrity si užívají ty nejlepší prázdniny, nebo alespoň to tak vypadá. Jezdí rády a často a hlavně na místa, kam se běžný smrtelník skoro nedostane. Za pořádný odpočinek či luxusní party jsou ochotné dát roční plat běžných lidí. 

Tak například v roce 2011 si P. Diddy pronajal jachtu za bezmála 840 000 dolarů na týden, což je extrémní případ, jak celebrity tráví dovolenou. Ani Kardashianky ale nešetří. Při pobytu v Dominikánské republice ochotně zaplatily přes 20 000 dolarů za noc v luxusním sídle.

Dovolenkové sídlo Kim Kardashian
Dovolenkové sídlo Kim Kardashian • Zdroj: Profimedia

Herečka Jessica Alba utratila se svou rodinou za dovolenou v italském Amalfi odhadem 57 770 dolarů a Ellen DeGeneres s partnerkou Portiou De Rossi opět utratily spoustu peněz, tentokrát odhadem 137 500 dolarů za pobyt v italském Portofinu.

Jessica Alba
Jessica Alba • Zdroj: Profimedia

Vymazlený mazlíček

Psí obojek a psí taška Louis Vuitton
Psí obojek a psí taška Louis Vuitton • Zdroj: Profimedia

Většina z nás si myslí, že hýří, když svému psovi koupí speciální prémiové krmivo nebo roztomilý obleček. Být mazlíčkem celebrit by však nejspíš bylo snem každého z nás. Pro slavné a bohaté jsou domácí mazlíčci jako děti či nejdražší doplňky, které nosíte naprosto všude s sebou. Kdo by pak nechtěl vidět roztomilé fotky, na kterých ta která celebrita pózuje s roztomilým pejskem v oblečku značky Louis Vuitton. To ale není všechno, ani auta vyhrazená jen pro ně nebo pobyt v luxusních "psích" lázních není výjimkou. Být celebritou je přece náročné. Své o tom ví například zpěvačka Lady Gaga, která kromě drahých a extravagantních modelů pro sebe ráda a s přehledem investuje také do svého psího "parťáka". A ani ten přece nesmí vypadat, jako by byl jen jedním z davu. 

Lady Gaga s psíkem.
Lady Gaga s psíkem. • Zdroj: Profimedia

Luxus pod nohama

Záliba zářit se ale týká i drahých aut, které celebrity následně rády sdílí na svých sociálních sítích. Speciálně upravené Bugatti Veyron či Maybach Exelero za několik milionů dolarů je přesně tím pravým ořechovým. No a tam, kde auto nestačí, přece plně pomůže luxusní jachta či soukromý tryskáč. Tak se například blýsknul Tom Cruise, když své, tehdy ještě manželce Katie Holmes daroval letadlo Gulfstream za 20 milionů dolarů.

I hvězda hitu "Single Ladies" zpěvačka Beyonce se nechala inspirovat světem luxusu a darovala svému choti Jay-Zemu letadlo za 40 milionů dolarů. Luxus v podobě tryskáčů si ale dopřává i bývalý prezident USA Donald Trump.

Jay Z dostal ke dni otců soukromé letadlo.
Jay Z dostal ke dni otců soukromé letadlo. • Zdroj: MAVRIXONLINE.COM / Profimedia

Navždy mladí

Mohlo by se zdát, že by to už mohlo stačit, ale to by nebyly celebrity, kdyby tuhle dolarovou krasojízdu nezakončily něčím naprosto speciálním. A tím je investice do sebe samých. Kosmetické procedury a plastické operace nejsou ničím neobvyklým. A tak se není čemu divit, že třeba zpěvačka Madonna nemá v šedesáti letech téměř žádnou vrásku. Co na tom, že si není skoro vůbec podobná s tou, kým byla ještě pár let zpátky.

Madonna s adoptivními dětmi.
Madonna s adoptivními dětmi. • Zdroj: Profimedia

Peníze jsou do jisté míry prostředkem naprosté svobody. Otázkou zůstává, jestli je to někdy skutečně potřeba. 

Zdroje: wallstwatchdog.com, cbsnews.com, insider.com, dailymail.com

 

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Jmenuji se Valentina a miluju psaní, sport a pohodové lidi. Ráda cestuji a chodím na jógu, a když čas dovolí, tvořím texty a fotky mojí duši blízké. Jen tak pro radost:)
Valentina Lebová
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
52 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2

3 + KK 107 m², ter. 13 m²
20 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
11 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská

3 + KK 148 m², bal. 8 m²
97 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m

3 + KK 107 m², ter. 10 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 116m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 116m

3 + KK 116 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2
Praha 2

Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2

1 + KK 36 m², bal. 1 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks