Top hledané
Výsledky (0)
Myslíte si, že žádost o ruku na Valentýna patří spíše ke klišé a kýči? Možná máte pravdu, ale je to jen věc úhlu pohledu.

Žádost o ruku během Valentýna ztrácí na jedinečnosti. Jedná se o klišé, které neurazí, ani nenadchne

Kristina Valachyová
14. února 2024
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Abyste ženu opravdu překvapili, nesmíte být předvídatelní

Po Vánocích je den svatého Valentýna pro zamilované jedním z nejoblíbenějších dnů v roce k žádosti o ruku. Mnoho žen očekává, že zásnuby proběhnou právě v „magický den“, jakým je Valentýn, ať už to bude při slavnostní večeři, skvělém dezertu nebo v kině. Zkuste ale zapomenout na všechny situace, při kterých se to běžně očekává. 

Abyste ženu opravdu překvapili, nesmíte být předvídatelní, ale nesmíte svůj plán ani překombinovat. Pokud své polovičce řeknete o slavnostní večeři, na kterou se má i patřičně vystrojit, určitě bude potají doufat, že žádost o ruku je na spadnutí.

Vyhněte se překvapením, jako je prsten v dortu, v koláči nebo v kytici růží. Schovat prsten do sklenice šampaňského nebo do koláče je opravdu jen plýtvání dobrým jídlem. Takže neschovávejte prsten v jídle – jde to ruku v ruce s otřepaným klišé. Ukrýt prsten do jídla, například koláče, bonboniéry nebo na dně skleničky na šampaňské se může zdát jako skvělý způsob, jak partnerku překvapit, ale je to zoufale neoriginální. Navíc může lehce dojít k tomu, že se prsten ztratí. Strávit tyto výjimečné chvíle hledáním diamantového prstenu určitě nechcete. Nemluvě o tom, že hrozí nemalé nebezpečí udušení – což může znít směšně, ale i to se už stalo.


Nejnovějším trendem je vložit zásnubní prsten do avokáda nebo, což je bizarní, do sýrového hamburgeru! Je těžké si představit, že by jakákoli dívka na světě byla nadšená z představy, že bude nosit diamant pokrytý rozpuštěným čedarem a hovězím tukem. Je to nehygienické a riskujete, že šperk v jídle nepostřehne a nakonec se jím zadusí. Heimlichovým manévrem se žádný velký milostný příběh nikdy nezačal.


Valentýn je svátkem všech zamilovaných. Má nám připomenout, jak moc jsou určití lidé v našich životech důležití. Pro většinu lidí jsou oslavy 14. února každoroční součástí tohoto měsíce, pro jiné je to jen běžný den, stejný jako kterýkoli jiný v týdnu. Alespoň jeden den v roce, ne-li každý, byste si však určitě měli připomenout, jak moc svého partnera milujete a překvapit ho malým dárkem. Projevy lásky mohou mít vskutku rozličné podoby. Od napsání zamilovaného vzkazu až po žádost o ruku. Zásnuby v tento den mohou být opravdu kouzelným zážitkem. Během Valentýna byste se měli určitě předvést. Co ale řekne víc než diamantový prsten? Jsou zásnuby na Valentýna to pravé nebo jde o klišé, které se už dávno nenosí?

Trend nebo klišé

Pro někoho to může být dokonalý den, pro jiného velké klišé. Z objektivního hlediska neexistuje jednoznačný závěr ano či ne. Atmosféra tohoto dne však může být opravdu dokonalá. Výkladní skříně a kavárny jsou často plné srdíčkových dekorací a plánování může být mnohem jednodušší. Den zamilovaných však přináší nejen pozitiva, ale i negativa, se kterými byste měli určitě počítat, než se rozhodnete vyslovit tu magickou otázku: „Vezmeš si mě?“. Pojďme si teď shrnout, s jakými pozitivy a jakými negativy se můžete setkat.

Pozitiva valentýnského zasnoubení

To, co během tohoto svátku určitě oceníte, jsou valentýnské balíčky a akce, které do své nabídky zařazuje řada restaurací, kaváren a hotelů. Často se vám postarají o nezapomenutelný servis a atmosféru, která je pro žádost o ruku přímo dokonalá. Pokoj vyzdobený srdíčky, okvětními lístky, slavnostní večeře, to vše je možné. Pokud máte speciální požadavky a zmíníte se personálu o tom, že plánujete zásnuby, velmi rádi vám pomohou se vším potřebným.

Jako většina záležitostí souvisejících se svatbou se i některé žádosti o ruku mohou vymknout kontrole. Svatební byznys je koneckonců obor, ve kterém se točí miliardy.

Nejdražší žádost o ruku na světě v roce 2018 tak například zahrnovala exkluzivní pronájem Disneylandu v Paříži, soukromá letadla pro 40 hostů, pronájem všech obrazovek na Times Square, falešné zatčení a nakonec výlet k Niagarským vodopádům. Vše vyšlo na zhruba 800 000 dolarů.

V období Valentýna nebudete mít problém sehnat vše, co potřebujete. Výklady jsou plné krásných kytic, luxusních čokoládových pralinek a takové jahody v čokoládě seženete také. Všechny tyto věci mohou dopomoci k tomu, aby vámi plánovaná žádost o ruku byla dotažená k dokonalosti.

Valentýn je oproti ostatním oslavám, jako jsou například Vánoce, velmi intimní svátek, který lidé často tráví jen ve dvou. To skýtá perfektní příležitost nasadit své milované zásnubní prsten.

Negativa zásnub na Valentýna

Podívejme se však i na odvrácenou stránku věci. Plán překvapit svou partnerku diamantovým prstenem na Valentýna nemusí být často tím pravým, jak si mnohdy myslíme.

Na Valentýna se očekává pěkné gesto nebo romantický dárek, a pokud jste si už o zásnubách povídali, je možné, že váš partner či partnerka něco tuší, případně prsten netrpělivě očekává. Právě v tento den však plánuje své zásnuby mnoho párů, a proto může vaše žádost ztratit na jedinečnosti. Může se stát, že nebudete jediný, kdo při romantické večeři v restauraci požádá partnerku o ruku.

Představte si, že byste byli už druzí nebo třetí v pořadí! Z tohoto důvodu považuje mnoho lidí žádost o ruku na Valentýna za klišé. Najde se však i mnoho takových, pro které je právě valentýnská romantika nepřekonatelná. Menší negativum mohou znamenat i ceny produktů a služeb, které v tomto období narůstají.

Co dodat na závěr? Nikdo vám určitě nebude zazlívat, když 14. února pokleknete a otevřete malou nenápadnou krabičku se zlatým zásnubním prstýnkem. Žádost o ruku by měla být opravdu speciální, a proto ji požádejte tehdy, když budete na zásnuby připraveni. Jakýkoli den si na zásnuby vyberete, bude určitě dokonalý a jen tak na něj nezapomenete!


Zdroj: Charlesnobel.com, Diamondmansion.com, Thegentlemansjournal.com, autorské dílo

 

Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178
Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178, Praha 10
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze