Top hledané
Výsledky (0)
Filmový festival Karlovy Vary skončil

„Nechci odjet domů,” prohlásila Clarkson při zakončení MFFF KV

Jana Fikotová
07. července 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Herečka Patricia Clarkson

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary 2019 skončil. Po červeném koberci se prošli hosté slavnostního závěrečného ceremoniálu, na němž převzali ceny. Mimo jiné to byl český kameraman Vladimír Smutný či herečka Patricia Clarksonová.
 

Ceny jsou rozdány!

Bez slavnostního ceremoniálu se neobešly nestatuární ceny. Cenu Mezinárodní filmové kritiky získal španělský film Srpnová madona, Cenu Ekumenické poroty německý snímek Lara. Zvláštní uznání patří filmu Budiž světlo v koprodukci Česka a Slovenska.

Cenu Europa Cinemas Label dostal film mladého estonského režiséra Marttiho Heldeho Skandinávské mlčení. Příběh složitého sourozeneckého vztahu tu získává podobu různých forem ticha. Do příběhu vtáhne diváka nejen působivá kamera a vynikající hudba, ale také ryzí filmařský přístup, silný scénář a originální způsob vyprávění. 

Prodej exkluzivní vily, Praha 4 - Kunratice
Prodej exkluzivní vily, Praha 4 - Kunratice, Praha 4

Čestné ceny, Křišťálový glóbus za mimořádný přínos světové kinematografii, letos převzaly dvě americké herečky. Julianne Moore na slavnostním zahájení a Patricia Clarkson na slavnostním zakončení, při kterém prohlásila:

„Získala jsem nádhernou cenu. Karlovy Vary dodaly energii mé duši. Nechci odjet domů, chci jen poslat pro svého psa a zůstat tu.”

Cenu prezidenta MFF KV za přínos české kinematografii Jiří Bartoška předal kameramanovi Vladimíru Smutnému.

„Jsem spokojený a už můžeme začít připravovat další ročník," řekl závěrem Jiří Bartoška.

Letos se akreditovalo 12 521 návštěvníků z toho 10 363 s festival passy, 395 filmových tvůrců, 1158 filmových profesionálů a 605 novinářů. V průběhu festivalu se uskutečnilo 497 filmových představení a bylo prodáno celkem 139 271 vstupenek. Uvedeno bylo celkem 177 filmů, z toho 156 hraných a 29 dokumentárních. Z filmů uvedených na 54. MFF Karlovy Vary mělo na festivalu 34 světovou, 8 mezinárodní a 6 evropskou premiéru. 206 projekcí osobně uvedla delegace tvůrců.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze