Top hledané
Výsledky (0)
Petr Kolečko má talent na mnoho věcí. Je scenáristou, režisérem a nově i hercem.

Záletník Petr Kolečko nově jako herec v seriálu. Tady je souhrn jeho vztahů a kariéry

Martin Chalupa
20. června 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
V televizi debutoval v roce 2010 jako spoluscenárista několika epizod divácky úspěšného seriálu Okresní přebor

Scenárista a režisér Petr Kolečko nějakou dobu plnil titulky novin v Česku. Důvodem byl jeho milostný trojúhelník s modelkou Anetou Vignerovou a herečkou Denisou Nesvačilovou. Za sebou má ale mnoho odvedené práce, spojit si ho můžeme třeba s Okresním přeborem nebo filmem Bajkeři. Je držitelem Českých lvů za drama Masaryk a seriál Most! Odmalička prý jasně věděl co chce, a tak jeho kroky šly na DAMU. Jak jeho život pokračoval dál a kdo je Petr Kolečko? 

V televizi debutoval v roce 2010 jako spoluscenárista několika epizod divácky úspěšného seriálu Okresní přebor
V novém seriálu si paradoxně zahraje v podstatě sám sebe
Její sestřenicí je Petra Nesvačilová. Jejich tátové, bratři Josef a Jiří Nesvačilovi, jsou čeští fotbalisté

Petr Kolečko úspěšně odmaturoval na gymnáziu Jaroslava Seiferta, následně vystudoval scenaristiku a dramaturgii na DAMU. Věděl přesně, co chce. A už jeho první scénář k filmu Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka dával tušit, že v Kolečkovi dřímá nevšední talent. Od té doby ho mnohokrát potvrdil. Pokud jde o filmy, tak stojí za to jmenovat Zakázané uvolnění, Masaryk nebo nově i Nagano – zrození hrdinů. Další hity si připsal mezi seriály. Z jeho pera jsou kousky jako Obchoďák, Čtvrtá hvězda, Nevinné lži, Trpaslík, Pálava a mnoho dalších. Není bez zajímavosti, že poslední jmenovaný seriál v podstatě sám Kolečko „pohřbil“. Hlavní roli tam totiž ztvárnila Denisa Nesvačilová. Pálava šla do televize zrovna v době, kdy praskl její vztah se scenáristou. Diváci seriál částečně bojkotovali a ten skončil po pár dílech.

Každopádně Kolečkův talent dokazují i České lvy, které získal. V roce 2019 to byla soška za nejlepší televizní seriál (Most!), o tři roky dříve za nejlepší scénář (Masaryk).

Ženy, které ho proslavily

Kdyby se jejich příběh natočil, možná by to byl kasovní trhák. Je to jako červená knihovna. Denisa Nesvačilová se téměř ze dne na den stala z oblíbené herečky jednou z nejnenáviděnějších osob v zemi. Lidé ji nemohli odpustit, že Petra Kolečka odloudila od rodiny a nechala Vignerovou samotnou se synem Jiříkem.

„Nejdůležitější, co je potřeba v tuto chvíli říct, je to, že jsme se s Anetou rozešli. Delší dobu nám vztah nefungoval. Ani jeden jsme nebyli šťastni. Mezi mnou a Denisou je něco čerstvého a krásného,“

citoval tehdy Kolečka server Extra.cz.

Pravdou je, že to „čerstvé a krásné“ však dlouho nevydrželo. Nakonec se totiž role otočily. Kolečko a modelka Vignerová měli svatbu a národ tak začal litovat Nesvačilovou. Každopádně se zdá, že milostné avantýry jsou u konce. Nebýt jich, možná by se o Kolečka ani nikdo pořádně nezajímal. Přitom tenhle chlapík toho má za sebou docela dost.

Manželství pomohlo

Když ještě chvíli zůstaneme u vztahů, tak Kolečko už byl v minulosti jednou ženatý. S Gabrielou Kolečkovou má dvě děti. Toto manželství je naprosto zásadní v tom, že částečně sehrálo roli při tvorbě dnes už legendárního seriálu Most!.

„Gabriela z Mostu pochází. A hospodu Severka jsem navštěvoval s tchánem. Postavy jsou inspirované skutečnými předobrazy,“

vysvětloval Kolečko ještě v době manželství pro Českou televizi.

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

Kolečko jako herec v roli proutníka

Osud si však s Kolečkem stále zajímavě hraje. Televize Prima totiž chystá nový seriál Chataři ze Švihova, kde si známý proutník zahraje... proutníka! A bude mít románek s Ivou Pazderkovou, která je shodou okolností také zrzka stejně jako jeho bývalá milenka.

Asi to bude vypadat, že je mu ta role psaná na míru, je tam docela dost věcí, které si prožil. Ale pravda je taková, že já jsem to psal dávno předtím, než se mu přihodily,“ 

usmíval se na tiskové konferenci televize Prima režisér seriálu Michal Suchánek.

Buď jak buď, pro Kolečka to bude jedna z prvních filmových rolí. A Suchánek si ho jako herce nemohl vynachválit. „Petr Kolečko je pro mě velký herecký objev,“ nešetřil komplimenty. Uvidíme, jak Chataři ze Švihova dopadnou. 

Další nevěry slavných

Faktem je, že Kolečko samozřejmě nebyl jediný záletník. Když se podíváme do minulosti, našla se řada slavných, kteří nevěry v pohodě ustáli a jejich kariéry běžely dál. Pamatuje si dnes ještě někdo, jak Matěj Homola v dodávce na poli podváděl Daru Rolins? Odpuštění se nakonec dočkal i Roman Vojtek, který opustil těhotnou manželku či Felix Slováček, který Dádu Patrasovou opakovaně podváděl s Lucií Gelemovou a dokonce s ní nějakou dobu žil. Petr Vondráček se zase po Praze procházel s jinou ženou přesto, že byl v té době sedm let ženatý s Barborou Janatkovou. Martin Písařík se zase políbil s barmankou v době, kdy měl manželku, která mu čerstvě porodila syna. A tak by se dalo pokračovat ještě hodně dlouho...

Zdroj: Extra.cz, Česká televize, FTV Prima, autorský článek

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze