Top hledané
Výsledky (0)
Zámek Červená Lhota nabírá stále na své popularitě. Jedná se o 3. nejnavštěvovanější zámek v České republice.

Červená Lhota: kouzelný vodní zámek s pohádkovým puncem

Redakční tým
18. února 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Červenou Lhotu nepřehlédnete. Široko daleko není jí podobná stavba s typicky červeným zdivem. Stojí mezi Táborem a Jindřichovým Hradcem. Malebné prostředí, kus přírody, vodní plocha okolo, ve kterém se odráží silueta zámku, je jako stvořená k navštívení. Každý při pohledu na ni doslova roztaje!

Zámek Červená Lhota
Letecký pohled na vodní zámek
Jeho zahrada

Historické okénko. Zámek nezámek

Zámek původně nenesl své dnešní jméno. Nepovažoval se ani tak za zámek, jako spíše za tvrz, která se nazývala Jenczenslag a měla bílou barvu. Později se jmenovala Lhota, dále Nová Lhota či Kábova Lhota. Nynější Červená Lhota se jako místní název objevuje až na konci 16. století. V tomto století byla také tvrz přestavěna na luxusní zámek v nádherném renesančním slohu.

Pohádkovým výčtem to zdaleka nekončí

Kromě legendární hudební pohádky Zlatovláska z roku 1973, ve které se Petr Štěpánek jako princ Jiřík ucházel o Jorgu Kotrbovou coby Zlatovlásku, se zde natočily i jiné filmy: O zatoulané princezně, O kráse a štěstí či Princezna na hrášku. Romanticky laděné místo posloužilo dalším filmovým počinům, ať už se jednalo o kulisu, či pouhý záběr na okolí.

Byt na pronájem Praha 1 - 128m
Byt na pronájem Praha 1 - 128m, Praha 1

Jaké krásy ukrývá?

Pokud zatoužíte nahlédnout do luxusního soukromí šlechticů doby, doporučujeme hlavní expozici v 1. patře. Ta je zasvěcena autentickému interiéru posledních majitelů knížat Schönburg-Hartenstein. Budete se moci podívat i do jejich podkrovních pokojů. V hlavní sezóně je přístupná expozice ve sklepení s mnohými pozoruhodnými prostory zapuštěnými přímo do skal.

Na návrší se tyčí kaple Nejsvětější Trojice také v renesančním stylu, jenž vás zaujme luxusním interiérem plným původních dochovaných ilusivních maleb a krásným dřevěným stropem symbolizujícím nebeský Jeruzalém.

A hlavně se nezapomeňte projet v lodičce, jak to udělal Jiřík ve Zlatovlásce!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Zámek Červená Lhota
Státní zámek Červená Lhota Červená Lhota 1 378 21 Kardašova Řečice
+420 384 384 228