Top hledané
Výsledky (0)
Ocitnout se v prostředí čarokrásného zámku Chambord je pohádkou samo o sobě. Jaké skrývá krásy a tajemství? Které pohádce byl předlohou?

Chambord: Největší lovecký zámek na světě s otiskem Leonarda da Vinci

Mgr. Jana Höger
31. srpna 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Luxusní zámek Chambord: zde se muselo žít luxusně a žít královsky!

Zámek Chambord se nachází přibližně 14 km východně od francouzského města Blois. Vznikl na místě malého loveckého hrádku hrabat z Blois, který od nich koupil roku 1498 Ludvík XII. Orleánský. Největší zásluhu na jeho vzhledu má však francouzský král František I., který ho nechal v 16. století přestavět na největší lovecké sídlo. Chambord je důkazem jedinečné práce, vrcholnou stavbou renesanční architektury a jedním z klenotů v dědictví lidstva.

Před čím musíme smeknout a co stojí náš velký údiv, je nádherná příroda s luxusní zámeckou oborou, ve které můžete spatřit jeleny, srnce i divočáky. Uvnitř zámku vás pak čeká bohatá sbírka pláten, honosný nábytek a dokonce divadlo. Celkově má zámek přes 426 místností, 365 komínů a neuvěřitelných 77 schodišť. Nejznámější monumentální schodiště skládající se ze dvou propletených spirál navrhl zřejmě Leonardo da Vinci. Impozantní luxusní stavba s mnoha komíny a věžičkami je od roku 1983 zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Máte pocit, že už jste někde zámek Chambord viděli?

Ano, máte pravdu. Zámek se stal inspirací k Disneyovskému animovanému filmu Kráska a zvíře. Námět této slavné adaptace čerpá ze starofrancouzské pohádky a je už dopředu jasné, kde se vypravit sídlo zakletého prince hledat.

Byt na prodej na Praze 2 - 29 m²
Byt na prodej na Praze 2 - 29 m², Praha 2

Jaká slavná jména luxusní zámek obývala?

Zámek si oblíbil Ludvík XIV, Stanislaw Leszczynski, Napoleon Bonaparte, L.A. Bermier, dramatik Moliér, Mořic Saský.

Říká se, že když navštívíte Chambord, za několik hodin prozkoumáte půl tisíciletí francouzské historie. Na tento zážitek rozhodně nezapomenete.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Chambord
41250 Chambord – FRANCE
+33 (0)2 54 50 40 00