Top hledané
Výsledky (0)
Poznejte Českou republiku jako místo luxusních zámků, zámečků hradů a tvrzí.

Zámek Sychrov jako oblíbené místo filmařů

Redakční tým
21. května 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Zámek Sychrov

Jako natáčecí místo se zámek Sychrov stal pro desítku filmů, pohádek a seriálů z české i zahraniční produkce. Natáčely se zde pohádky Zlatovláska, Třetí princ, Nesmrtelná teta, Zlatá nitka, Nejkrásnější hádanka. Z filmů například Tři mušketýři, Tmavomodrý svět a stal se také místem, které můžete spatřit v reklamě na LEXUS.

Sychrov pohled seshora
Rozlehlý park
Oranžérie

První zmínky o Sychrově, jako o hradní tvrzi, pocházejí z 15. století, ale i v 21. století stojí majestátně, plný historické krásy. Najdete ho v libereckém kraji, ve stejnojmenné obci, 6 km daleko od Turnova.

Nejvýznamnější památka historizujících slohů 19. století

Na počátku tvrz, potom barokní zámeček. Od roku 1820 se situace zámku razantně změnila a po 80 letech nečinnosti nabývá nového významu – jako sídlo šlechtického rodu Rohanů. První majitel této rodové linie nechal přestavět zámek v empírovém duchu. Stavební vývoj zámku pokračoval do novogotické podoby, jak ho známe dnes. Veškeré práce byly zadávány místním umělcům a řemeslníkům.

Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní
Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní, Praha 5

Park ve velkém stylu

Mimořádnou pozornost věnoval Kamil Rohan i rozsáhlému a luxusnímu parku v anglickém stylu. Byl totiž nadšeným botanikem, zaníceným dendrologem a sběratelem. Byl to jeho synovec, kdo nechal velkou část jeho sbírek ve sklenících a malé alpinum odstranit.

V době rozkvětu panství bylo dosaženo maximální harmonie mezi exteriérem, interiérem zámku a parkem. Vše mělo souznět a oku pozorovatele nic nepřekážet. Hlavním principem zahrady je „Patte d´Oie“ neboli husí noha – tříosý systém s jednotlivými průhledy sledovaný výsadbou, přičemž hlavní pozorovací bod vychází ze zámecké terasy. 

Zámek Sychrov představuje luxusní české historické dědictví, které bychom měli chránit i pro příští generace. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Zámek Sychrov
Sychrov 1 463 44 Sychrov
+420 482 416 011