Top hledané
Výsledky (0)
V roce 2020 se celosvětově prodalo jen 11,9 milionu vozů, tedy přibližně o 3,3 milionu méně než v roce 2019.

Zatímco je většina automobilek na kolenou, některým stouply prodeje o 44%. Ideální čas investovat nebo se odměnit

Kristina Valachyová
09. března 2021
+ Přidat na Seznam.cz
7 minut
Žena v luxusním autě.

Luxusní vozy nejsou definovány pouze svými skvělými jízdními vlastnostmi, špičkovými technologiemi a kultivovaným designem, ale i úrovní prestiže, kterou přinášejí svým majitelům. LP-Life.cz vám představuje některé ze současných skvostů, jimiž se vozí celebrity, ale můžete si je dovolit třeba i vy. Luxusní karoserie z prvotřídních materiálů, vynikající svými tvary a povrchovou úpravou je pouze součástí toho, co dělá luxusní auta tak žádanými.

Bentley Continental GT – auto Jamese Bonda

Čtenáři románů Iana Fleminga, stvořitele agenta 007, si možná pamatují, že nejslavnější špion na světě jezdil nejprve kabrioletem značky Bentley z roku 1933.

Otevřít v galerii (33)
 Bentley Continental GT
Bentley Continental GTZdroj: Bentley

Karoserie modelu Continental je vyrobena technologií „Super Formed“ z hliníku zahřátého nad 500 °C a vysokým tlakem vtlačeného do formy. Jde o vůbec první auto na světě, vyrobené touto metodou, vyvinutou pro letecký průmysl. Bentley vlastní například Jennifer Lopez, Robert Downey jr., Cher, Cristiano Ronaldo či Ice-T. Automobilka zaznamenala v roce 2020 rekordní prodej navzdory pandemii koronaviru. V roce 2020 prodala 11 206 vozů oproti 8 627 v předchozím roce. Tržby v roce 2020 stouply o 2%. Zájem o něj byl hlavně v Americe a kontinentální Evropě.

Prodej luxusní prvorepubliková Vily 450 m²
Prodej luxusní prvorepubliková Vily 450 m², Okolí Prahy
Otevřít v galerii (33)
Cristiano Ronaldo v Bentley
Cristiano Ronaldo v BentleyZdroj: Profimedia.cz

Cena vozidla je přibližně 4,7 milionů Kč.

Mercedes-Maybach S 580 – symbol luxusu

Dvoubarevně lakovaný vůz je vybaven snad každou technologickou vymožeností, kterou si dokážete představit. Patří sem systém vyhřívání v oblasti krku, chladicí box s regulací teploty v zadní části, podavače bezpečnostních pásů, které dosud měly jen modely kupé, anebo funkce masáže lýtek.

Otevřít v galerii (33)
Mercedes-Maybach S 580
Mercedes-Maybach S 580 Zdroj: Mercedes-Benz
Otevřít v galerii (33)
Mercedes-Maybach S 580 interiér
Mercedes-Maybach S 580 interiérZdroj: Mercedes Benz

Království luxusu najdete především vzadu. Dvě sedadla lze polohovat až do úhlu 43,5 stupně.

Od uvedení na trh v roce 2015 bylo celosvětově vyexpedováno přibližně 60 000 vozů Mercedes-Maybach třídy S. V roce 2019 se prodalo asi 12 000 vozů, tedy více než kdykoliv předtím, zejména na čínských trzích. V uplynulém roce byly hlavními odbytovými regiony kromě Číny i Rusko, Jižní Korea, USA a Německo. Maybach vlastní například bývalý profesionální basketbalista, někdejší hráč NBA Gilbert Arenas. Po Beverly Hills se v něm svého času proháněla Kim Kardashian s Kanye Westem.

Otevřít v galerii (33)
Gilbert Arenas
Gilbert ArenasZdroj: Profimedia.cz
Otevřít v galerii (33)
Kim Kardashian a Kanye West
Kim Kardashian a Kanye WestZdroj: Profimedia.cz

Cena vozu je přibližně 3,8 milionů Kč.

Mercedes třídy S – revoluční interiér

Mercedes třídy S je považován za jeden z nejlepších luxusních automobilů na současném trhu. 

Otevřít v galerii (33)
Mercedes třídy S
Mercedes třídy S Zdroj: Mercedes-Benz
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

U Mercedesů třídy S, hlavně v Číně a USA, je časté, že majitel sedí vzadu. Výrobce se proto soustředil především na maximální komfort zadních sedadel. Revoluční interiér vyniká propojením moderních technologií a luxusu. Vysoký stupeň ochrany proti krádeži zajišťuje kromě klasického zadání PIN kódu i nový postup ověřování prostřednictvím kombinace otisků prstů, rozpoznávání obličeje a hlasu. 

Značka Mercedes je velmi oblíbená hlavně mezi slovenskými celebritami a sportovci. Auto značky Mercedes vlastní i slovenský rapper Rytmus nebo fotbalista Marek Hamšík.

Otevřít v galerii (33)
Hamšíkův Mercedes
Hamšíkův MercedesZdroj: Profimedia.cz

Ve vozidle je zabudován asistenční systém MBUX. Ten si umí zapamatovat vaše oblíbené skladby nebo nejčastěji volaná čísla, dokáže dokonce interpretovat pohyby hlavou, rukou nebo řeč těla. Například podívá-li se řidič dozadu na zadní sklo, interiérový asistent automaticky odhrne sluneční roletu. Pokud řidič něco po tmě hledá na sedadle, zapne se světlo.

Otevřít v galerii (33)
Mercedes třídy S interiér
Mercedes třídy S interiérZdroj: Mercedes-Benz

Sedadla mají diamantový vzor prošívání. Pasažéři vzadu si mohou zpříjemnit jízdu jedním z 10 různých masážních programů. Změnami prošlo i ambientní osvětlení. Barva podsvícení se může měnit podle teploty nebo zvolené hudby. Model přijde do prodeje v letošním roce.

Cena vozu je přibližně 2,5 milionů Kč.

Lamborghini Huracán LP610-4 – španělský býk

Výjimečně čistý, exotický a dravý design - to je Huracán. Ostré linie přední masky a úzkých světlometů dodávají Huracánu luxusní sportovní vzhled.

Otevřít v galerii (33)
Lamborghini Huracán
Lamborghini Huracán Zdroj: Lamborghini

Zajímavostí je, čím se výrobce při pojmenování tohoto modelu inspiroval. Huracán bylo jméno jednoho ze slavných španělských býků, známého svou obrovskou odvahou a útočností, který se stal legendou býčích zápasů v roce 1879.

Otevřít v galerii (33)
Lamborghini Huracán interiér
Lamborghini Huracán interiérZdroj: Lamborghini

Lamborghini vlastní například Nicki Minaj, Cristiano Ronaldo, Logan Paul či Leoš Mareš.

Otevřít v galerii (33)
Leoš Mareš
Leoš MarešZdroj: Profimedia.cz

Model Huracán dostal darem od firmy Lamborghini i papež František, který se jej však rozhodl prodat a výtěžek věnovat na charitu. Kupec, který ho v aukci koupil si vůz také dlouho nenechal a formou loterie jej postoupil dál. Třešničkou na dortu je, že výhercem v této loterii a dalším v řadě majitelů se stal Čech.

Otevřít v galerii (33)
Papež František
Papež FrantišekZdroj: Profimedia.cz

Cena vozu je přibližně 5,2 milionů Kč.

Bentley Bentayga – hodinky za cenu auta

Otevřít v galerii (33)
Bentley Bentayga
Bentley Bentayga Zdroj: Bentley

Jedním z nejdražších doplňků výbavy tohoto vozu jsou hodiny Breitling Mulliner Tourbillon v hodnotě přibližně 3,9 milionů korun, nacházející se na přístrojové desce. Hodiny se každých 15 minut automaticky 3 krát otočí, díky čemuž se nemusíte bát, že by nešly načas.

Otevřít v galerii (33)
Hodiny Breitling Mulliner Tourbillon
Hodiny Breitling Mulliner Tourbillon Zdroj: Bentley

Uvedený příplatkový doplněk zvýší cenu vozu téměř na dvojnásobek. Zájemci mohou vybrat variantu zhotovenou z bílého zlata, ale zejména pro dámy může být atraktivní i varianta ze zlata růžového. Je ale zřejmé, že nechávat takové hodiny v zaparkovaném autě je opravdu riskantní.

Bentley zaznamenal v roce 2020 rekordní prodeje, ačkoliv byl nucen během první uzávěry přerušit provoz. Výroba automobilky se sídlem na severu Anglie byla po dobu sedmi týdnů zastavena a v následujících devíti týdnech běžela jen na poloviční výkon. Na příznivých loňských výsledcích se tak podepsal zejména odbyt na čínských trzích, který vzrostl téměř o 50%. Objem prodeje pomohly automobilce zvýšit nové modely. Bentley Bentaygu vlastní například slovenská tenistka Dominika Cibulková, Paris Hilton, Robert Downey jr. nebo Mark Wahlberg. Dárek v podobě Bentley dostal v minulosti i rapper Tyga od své přítelkyně Kylie Jenner..

Otevřít v galerii (33)
Kylie Jenner
Kylie JennerZdroj: Profimedia.cz

Cena vozu je přibližně 5,2 milionů Kč.

Tesla Model S – ovládání mobilem

Elektromobil vyvinula společnost Tesla, jejímž ředitelem je Elon Musk. Jedná se o luxusní limuzínu s vlastnostmi sportovního automobilu.

Otevřít v galerii (33)
Tesla Model S
Tesla Model S Zdroj: Tesla
Otevřít v galerii (33)
Tesla Model S interiér
Tesla Model S interiérZdroj: Tesla

Model S je vybaven autopilotem, který umožňuje plně autonomní řízení vozidla. Ovládat jej můžete na dálku, buď prostřednictvím Smart Summon aplikace v mobilu nebo i pomocí klíče od vozidla. Tímto způsobem může majitel se svou Teslou vyjet i z úzkého parkovacího místa nebo ji zaparkovat do garáže.

Krizový rok 2020 byl pro Teslu obrovským úspěchem, prodeje jejich vozů se zvýšily o 44%. Tržní hodnota automobilky vzrostla v roce 2020 zhruba osminásobně. Velmi úspěšná byla Tesla už v roce 2019, kdy dodala zákazníkům 367 500 vozů. Teslu vlastní například rapper Snoop Dog a hollywoodští herci Morgan Freeman, Cameron Diaz, George Clooney, Leonardo DiCaprio, Matt Damon, Will Smith a Dustin Hoffman.

Otevřít v galerii (33)
Dustin Hoffman
Dustin HoffmanZdroj: Profimedia.cz

Cena vozu je přibližně 2,6 milionů Kč.

Rolls-Royce Phantom - nejtišší vozidlo světa

Phantom není o rychlé jízdě, ale především o požitku z jízdy, který je s ním opravdu maximální. Do interiéru, kde naleznete veškerý myslitelný luxus, se dostanete protichůdně se otevírajícími dveřmi. Vyjet z garáže s tímto téměř 6 metrovým autem ale vyžaduje hodně odvahy.

Otevřít v galerii (33)
Rolls-Royce Phantom
Rolls-Royce Phantom Zdroj: Rolls-Royce

Zadní část je dokonale zvukově odizolovaná. Nejhlasitějším zvukem v kabině tak bude tlukot vašeho vlastního srdce. Chcete-li změnit směr jízdy, můžete se spojit s řidičem prostřednictvím palubního telefonu.

Televize a vychlazené šampaňské? I takový luxus Phantom poskytuje, a to rovnou pod hvězdnou oblohou, kterou imitují stovky LED světélek na stropě.

Otevřít v galerii (33)
Rolls-Royce Phantom interiér
Rolls-Royce Phantom interiérZdroj: Rolls-Royce

Na palubní desce bylo poprvé použito sklo. Rolls-Royce nazývá tuto část galerií a můžete sem například vložit fotografie. Značku Rolls-Royce vlastní mimo jiné Kim Kardashian, Paris Hilton, Victoria Beckham, Lady Gaga, Simon Cowell, 50 Cent, Beyonce nebo Ludacris. K milovníkům značky patří i herec Pavel Trávníček nebo Leoš Mareš. Vozy Rolls-Royce mají ve zvláštní oblibě bollywoodští herci.

Otevřít v galerii (33)
Paris Hilton
Paris HiltonZdroj: Profimedia.cz

Jediné obchodní zastoupení v České republice Rolls-Royce Motor Cars Prague se může pochlubit vynikajícími výsledky za kalendářní rok 2019, kdy dosáhlo historicky nejvyššího obratu, který ve srovnání s předchozím rokem vzrostl o 40 procent. Za rok 2019 prodala automobilka globálně 5152 vozů, což je nejen o čtvrtinu více než o rok dříve, ale také vůbec nejvíce v její historii. Automobilka uvedla, že tržby v prvním pololetí 2020 klesly o 30%, nyní se však prý blýská na lepší časy.

Cena vozu je téměř 11 milionů Kč.

Audi A8 – laserový skener

Pokud jste obdivovateli dlouhých limuzín, je pro vás Audi A8 jako stvořené. Cestující na zadních sedadlech mají tolik prostoru jako v první třídě v letadle. Zajímavostí jsou tónovaná samozatmavovací skla nebo výsuvné LCD obrazovky před každým pasažérem. K luxusním prvkům patří audio s prostorovým zvukem i pro cestující vzadu. Klimatizace umožňuje aromatizaci vzduchu horskou nebo mořskou vůní.

Otevřít v galerii (33)
Audi A8
Audi A8 Zdroj: Audi
Otevřít v galerii (33)
Audi A8 interiér
Audi A8 interiérZdroj: Audi

Další novinku ve světě sériových automobilů představuje laserový skener, který spolu s plejádou dalších senzorů umožňuje nové A8 jezdit částečně autonomně, bez zásahu řidiče. Audi je oblíbená značka například herců Zaca Efrona či Orlanda Blooma.

Otevřít v galerii (33)
Zac Efron
Zac EfronZdroj: Profimedia.cz

Cena vozu je přibližně 3 miliony Kč.

BMW řady 7 – auto, které vás poslouchá

Chcete najít konkrétní místo nebo si chcete přečíst e-maily během cesty? Vyslovením „Hey BMW“ systém rozezná váš hlas a bude poslouchat každé vaše slovo.

Otevřít v galerii (33)
BMW řady 7
BMW řady 7 Zdroj: BMW

Lak s třpytivým jantarovým efektem vytváří mimořádně elegantní vzhled. Automobil dokáže pomocí speciálně vyvinutého klíče s displejem sám zaparkovat, aniž by někdo seděl za volantem.

Otevřít v galerii (33)
BMW řady 7 interiér
BMW řady 7 interiérZdroj: BMW

Na zadních sedadlech najdete maximální luxus v podobě masážních sedadel a panoramatické okno s možností elektronicky měnit jeho zabarvení. Fanynkou BMW je i Dagmar Havlová.

Otevřít v galerii (33)
Dagmar Havlová
Dagmar HavlováZdroj: BMW

Cena vozu je přibližně 3,4 milionů Kč.

BMW X7- ovládání gesty

X7 je největším modelem BMW v historii této mnichovské značky. Velikostí vnitřního prostoru konkuruje limuzínám. Kromě přívlastku největší je možné tento model nazvat i nejluxusnějším.

Otevřít v galerii (33)
BMW X7
BMW X7Zdroj: BMW
Otevřít v galerii (33)
BMW X7 interiér
BMW X7 interiérZdroj: BMW

Tradiční součástí luxusních BMW je ovládání základních funkcí palubního systému gesty – kroužením prstu nastavíte hlasitost hudby, mávnutím ruky zase můžete odmítnout hovor. X7 je dalším oblíbeným vozem indických herců.

Cena vozu je přibližně 3 miliony Kč.

Porsche Panamera – kůň na dálnici

Otevřít v galerii (33)
Porsche Panamera
Porsche Panamera Zdroj: Porsche

Se 700 koni pod kapotou je přirozeným prostředím tohoto vozu dálnice. Porsche Panamera modelového roku 2021 přináší řadu vylepšení podle přání zákazníků.

Otevřít v galerii (33)
Porsche Panamera interiér
Porsche Panamera interiérZdroj: Porsche

Celkově má 110 řídících jednotek. K tomu připočítejme luxusní provedení, bezpečnostní systémy a nejmodernější výbavu a dostaneme skvělé Porsche až pro čtyři cestující. Do roku 2023 chce výrobce na svých autech vylepšit hlavně zvuk. Porsche vlastní herec Keanu Reeves, Patrick Dempsey nebo Dwayne „The Rock“ Johnson.

Otevřít v galerii (33)
Keanu Reeves
Keanu ReevesZdroj: Profimedia.cz

Cena vozu je přibližně 2,8 milionů Kč.

Možná je ta pravá chvíle investovat nebo si udělat radost. Tak který z vozů čeká právě na vás?

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze