Top hledané
Výsledky (0)
V Americe vyvolala činnost firmy Purdue Pharma opioidní krizi a zabila na statisíce lidí, ze Sacklerových ale udělala jednu z nejbohatších rodin na světě. Netflix natočil o jejich příběhu minisérii. Sídlo, kde se natáčelo, je teď na prodej.

Sídlo Sacklerových z minisérie Zabiják bolesti je na prodej. Nový majitel získá luxusní bazén, kino i soukromý noční klub

Denisa Zajíčková
21. září 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Na nové majitele čeká krytý bazén, vlastní kino i noční klub

Fiktivní sídlo amerického miliardáře a podnikatele Richarda Sacklera je na prodej v přepočtu za půl miliardy dolarů. Nechybí krytý bazén, soukromé kino nebo noční klub. Jedinečná nemovitost se nachází na nejkrásnějším pozemku v kanadské Mississauge, dostala název Saint George Mansion. Na co dalšího se může těšit budoucí majitel v přepočtu za půl miliardy korun? Luxus na každém rohu!

Sídlo se vyznačuje prostornými místnostmi
Na použitých materiálech si dal předchozí majitel opravdu zalážet
Bazén je inspirovaný těmi nejluxusnějšími resorty
Nechybí ani soukromá posilovna

Dům s obytnou plochou přes 2 415 metrů čtverečních, na kterých najdete sedm ložnic, 14 koupelen a několik garáží. Při vstupu do nemovitosti přijdete do hlavního patra, které je plné luxusních mramorových podlah, stropů o výšce 7,62 metru a zlatých detailů na každém rohu. Ve spodním patře se nachází kuchyně s úžasným, obrovským ostrovem a velkým jídelním stolem. Kromě toho je zde také několik přijímacích místností s moderním, stylovým nábytkem a okny od podlahy až ke stropu, aby nechybělo denní světlo a potřebný výhled.

Najdete zde také krytý bazén, jehož stavba byla inspirována těmi nejluxusnějšími resorty. V kině si uděláte pohodlí na kožených sedačkách od značky Lamborghini. Hlavní ložnice má krb a vlastní koupelnu, všech ostatních sedm ložnic má vždy výhled do zeleně. Dohromady je ale v domě pokojů daleko víc. V okázalém interiéru nechybí mramor, zlato ani stříbro.

Kde žije pravý Richard Sackler?

Dům byl uveden v úspěšném televizním seriálu jako fiktivní sídlo Richarda Sacklera z Purdue Pharma, postavy, kterou ztvárnil Matthew Broderick. Minisérie je založena na skutečných událostech, ale skutečný Richard Sackler v současnosti žije v Boca Raton na Floridě. Svůj honosný dům za 30 milionů dolarů prodal, a v současnosti žije v "nenápadné nemovitosti" zhruba za 1,7 milionu dolarů. Purdue Pharma požádala kvůli požadovanému odškodnění o vyhlášení bankrotu. Některá rozhodnutí už ale padla. Soud newyorský soud například určil, že rodina Sacklerových musí dát na pomoc v boji proti epidemii opioidů půlku svého majetku - zhruba 6 miliard dolarů.

Byt na pronájem Praha 1 - 128m
Byt na pronájem Praha 1 - 128m, Praha 1

Zabiják bolesti

Celým jménem Richard Stephen Sackler se narodil rodičům krátce před koncem druhé světové války, a to 10. března 1945. Je to americký miliardář, obchodník, lékař a prezident bývalé společnosti Purdue Pharma. Je spojován s opioidovou krizí, během které zemřelo ve Spojených státech přes 400 tisíc lidí. Americká rodina Sacklerových uvedla na trh lék zvaný OxyContin - analgetikum, které předepisovali lékaři svým pacientům. Část tajemství si ale tehdy nechala rodina Sacklerových pro sebe. Lék byl vyroben na bázi opioidů, na kterých si lze velmi rychle vytvořit závislost. A to se stalo statisícům pacientů po celém světě osudným.

Na firmu se sneslo tisíce žalob podaných jednotlivci, lékaři i nemocnicemi. Podle nich vedení firmy úmyslně podceňovalo rizika vzniku závislosti, a naopak podporovali lékaře, aby tento lék pacientům předepisovali. A to i těm, kteří trpěli chronickými bolestmi a léky tohoto typu pro ně nejsou vhodné.

OxyContin vedl k heroinu

Rodina Sacklerových jakékoliv provinění odmítala, i tak byl prodej OxyContinu omezen. Aby pacienti, kteří už na něm byli dávno závislí, zmírnili abstinenční příznaky, často sáhli po heroinu nebo extrémně silném opioidu fentanylu. To byl začátek americké opioidové krize, která si v průběhu let vyžádala na tisíce životů. 

Za prodej OxyContinu si rodina vydělala v přepočtu asi 220 miliard korun. To je poslalo do žebříčku nejbohatších rodin na světě. Jejich příběhu si všimnul také Netflix, který na motivy jejich příběhu natočil minisérii s názvem Zabiják bolesti.

Otevřít v galerii (1)
Absolutní soukromí je zaručeno
Absolutní soukromí je zaručenoZdroj: Profimedia

Kde najdeme město Mississauga?

Mississauga je kanadské město, které se nachází v provincii Ontario, v blízkosti Toronta, jednoho z největších měst v Kanadě. Je to velké a rozrůstající se předměstí a tvoří hustě osídlenou metropolitní oblast. Mississauga má rozlohu přes 292 km². Zdejší populace přesahuje 700 000 obyvatel. Oblast je významné průmyslové a obchodní centrum, sídlí tu několik významných korporací - například společnost Synerion. Město je také domovem mezinárodního letiště Toronto Pearson, což je největší letiště v Kanadě. Mississauga má rovněž několik významných vzdělávacích institucí, včetně University of Toronto Mississauga (UTM) a Sheridan College.

Zdroj: dexerto.com, dailymail.com, today.com

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze