Top hledané
Výsledky (0)
Benátský filmový festival přinesl doslova barevnou módu. Nejlepší a nejhorší outfity předposledního večera.

Závěr FESTIVALu DI VENEZIA 2021: Fantastické modely na červeném koberci i hvězdné přešlapy

Kristina Vacková
11. září 2021
+ Přidat na Seznam.cz
6 minut čtení
Speciální rubrika
Jennifer Lopez And Ben Affleck zavítali na červený koberec

Léto se pomalu, ale jistě chýlí ke konci, a s ním i filmový festival v Benátkách, který dnes končí. Měsíc září má tedy - pokud jde o styl celebrit - možnost zazářit i díky módě na červeném koberci Benátského filmového festivalu. Z barev a stylů až oči přecházejí, proto jsme vám vybrali ty nejlepší modely posledních dní. A samozřejmě, i ty modely, které se příliš nepovedly, nebo se minuly místem či tím, kdo si je oblékl. Pojďte se s námi podívat proti proudu.

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Kristina Vacková
šéfredaktorka
Klikněte zde
Anděla Vostrá
druhý názor
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Kristina Vacková

Benátský filmový festival je nejdéle trvajícím filmovým festivalem na světě a obvykle přitahuje špičky z oboru i nejočekávanější filmy. Každoročně velmi očekávaná událost se v loňském roce konala uprostřed pandemie, takže měla řadu omezení, čímž trochu ztratila na lesku. Možná i proto je letošní ročník pro mnohé z největších hollywoodských hvězd super vzrušujícím návratem do Benátek. Včera se na hvězdném rudém koberci objevil i nerozlučný pár "Benifer" - Ben Affleck a Jennifer Lopez. A Jennifer zase ukázala, že se opravdu nebojí ukázat své vysportované tělo. Její dekolt byl skutečně proklatě hluboký!

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 60m
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 60m, Praha 1

Motýlí severská elegance

Otevřít v galerii (5)
Frida Aasen
Frida AasenZdroj: Profimedia

Norská modelka Frida Aasen se nejvíce zapsala do módního světa díky svému předvádění pro Victoria Secret. Podobný styl zvolila i pro benátský festival, kde její výrazná modrá nemohla zůstat bez povšimnutí. Tato kráska je jednou z mála, kdo si může dovolit jak třpytivou, tak takto upnutou večerní róbu, která jen podtrhuje dokonalost její postavy. Nádherný dekolt propůjčuje róbě motýlí křídla a dokonale sladěné jsou i velmi nenápadné páskové botky. Křehkost sama a za nás rozhodně palec nahoru. 

Dechberoucí róba zahalené somálské krasavice

Otevřít v galerii (5)
Rawdah Mohamed
Rawdah MohamedZdroj: Profimedia

Tohle se tedy skutečně povedlo a Rawdah Mohamed jasně ukázala, že i "zahalená" je špičkou módního světa.  Somálsko-norská modelka je rovněž influencerkou, bloggerkou, profesionální zdravotnicí a aktivistkou, jelikož je považována za prominentní obhájkyni práv muslimských žen. Její outfit na filmovém festivalu je zcela odlišný od street-style módy, jíž normálně prezentuje. V současné době ji zastupuje modelingová společnost The Society Management. V dubnu 2021 zahájila Rawdah hashtag kampaň #Handsoffmyhijab, která se stala naprostým trendem v sociálních médiích.

Jejímu outfitu není co vytknout. Bílá panenská čistota je ještě více podtržena barevnými flitry na lemech a splývavostí, která jí dává vzhled nádherného lotosového květu. Její šátek je i symbolem - Rawdah jej začala nosit již v sedmi letech. V osmi se však s rodinou přestěhovala do Norska a pokračovala v základním vzdělání, byla zde však vystavena rasismu a šikaně ze strany spolužáků, zejména kvůli nošení hidžábu a kvůli etnické odlišnosti.

Motýlí barevnost a šik styl 

Otevřít v galerii (5)
Cynthia Erivo
Cynthia ErivoZdroj: Profimedia

Cynthia Erivo na festivalu předvedla, že barev se nebojí! Ale její outfity jsou i o tom, že je musíte umět nosit, a to tedy Cynthia umí. I její závěrečný outfit na červeném koberci to dokazuje. Snoubí v sobě nádheru nočního motýla, odvahu s hlubokým dekoltem a věčnou dokonalost spojení černé s bílou. Herečka, zpěvačka a skladatelka se narodila nigerisježm rodičům v Londýně a je na objektivy samozřejmě zvyklá a umí se opravdu prodat. Barva její pleti dává vyniknout všemu, co si tato šik dáma obleče, a vyšlo jí to i dnes.

Decentní styl Marty Milans

Otevřít v galerii (5)
Marta Milans
Marta MilansZdroj: Profimedia

Multikulturní styl v Benátkách skutečně vede! Marta Milans je španělsko-americkou herečkou. Na červeném koberci předvedla velmi jednoduchý model vázacích časů v moderní zelenkavé barvě. Splývavý a pohodlný outfit doplnila i stříbrnými páskovými botkami a šperky a vypadala skutečně nádherně. Její výběr je ukázkou toho, že v jednoduchosti je krása.

Vílí květinový outfit

Otevřít v galerii (5)
Světlana Lavrinovič
Světlana LavrinovičZdroj: Profimedia

Něco jiného předvedla na červeném koberci i Světlana Lavrinovič, jež přišla v doprovodu Massima Seriniho. Tato žena je s módou rovněž celoživotně spojena - je vydavatelkou L'OFFICIEL, jež se věnuje nejrůznějším tématům ze světa módy, životního stylu, umění a designu, neopomíjejíc ani další zajímavé ženské problémy. Její róba v lehce nafialovělé krajce s výraznými, přitom decentními výšivkami z ní dělala vílí královnu. Zajímavým doplňkem byl i šikmý proužek spadající přes rameno s výraznými květinovými aplikacemi. I tento model jsme z těch včerejších zařadili do top5. 

Kristina Vacková

Názor PROTI PROUDU: Anděla Vostrá

Tak jsem zase tady! A tentokrát se do toho vrhnu v Benátkách. Musím ale říci, že to je celkově taková krása, že vybrat modely proti proudu je oříšek i pro mně. Spíš se zaměřím na to, že si možní někdo vzal něco, co mu třeba úplně tak nesedělo k typu pleti, postavě nebo celkově na červený koberec. Hned první, kdo mi vyrazil dech, ale to jen v dobrém, je J-Lo a její superproklatě hluboký výstřih, popouštějící uzdu mé rýpaně fantazii. Tahle kočka se fakt umí prodat!

"Hledá se Dori!" 

Otevřít v galerii (4)
Dori Ghezzi
Dori GhezziZdroj: Profimedia

A hned tady klopím trochu oči, protože - všechna čest, na svůj věk vypadá italská zpěvačka Dori Ghezzi naprosto skvěle! A právě proto, že tak vypadá, bych asi zvolila něco víc extra, hlavně pro tuhle příležitost. Má nádherný obličej i make-up a moc se mi líbí i kabelka - já jsem holt na ty řetězy. A protože jsem se z jednoho zrovna urvala, tak prostě musím říct, že výběr takhle tmavé barvy a hlavně střihu nebyl ten nejšťastnější. A ani ty boty na korkový platformě se na červený koberec moc nehodí. Ale to si povíme, až mě bude pětasedmdesát, já vím. Takže se i tak klaním a omlouvám!

Najde se i Emanuel?

Otevřít v galerii (4)
Vera Atyushkina
Vera AtyushkinaZdroj: Profimedia

Některé národnosti se prostě nezapřou, a to nemyslím zle. Čím více na východ, tím více odvaz! To mám ráda, ale tenhle model bych si na sebe vzala, být naprosto éterickou křehkou blondýnkou. A tou Vera Atyushkina (Věra Atjuškina), modelka a herečka sice je, ale více na sociálních médiích, než v Benátkách. Chtěla bát za vílu, ale pak by to chtělo možná méně těžký vršek těch šatů, protože ten se k té lehké nádherně éterické sukni zase tak úplně nehodí, že jo. Víla má bejt podle mě prostě víla, a ne Amálka. I když nějaký motýl Emanuel by se jistě našel! Vo tom žádná.  

Hippie rusalka

Otevřít v galerii (4)
Sandrine Kiberlain
Sandrine KiberlainZdroj: Profimedia

Sandrine Kiberlain je na tom dost podobně. Já nevím, holky, co na těch vílách máte. I když tady bych to viděla spíš na Rusalku. I tu od Dvořáka. Sandrin je vynikající cenami ověnčená heeerečka a jako Francouzka má parádní styl. Navíc hraje v televizi, ve filmu a dokonce i zpívá a režíruje. Proto nechápu, proč na červený koberec zvolila zrovna tuhle armádní zelenou, která jí vůbec nejde k pleti. Strašně moc tím ztrácí na kráse. Možná by to vypadala jinak, kdyby si sepla vlasy a dala si je z obličeje nebo nahoru, ale tuhle je na mě jako hippie holka na bále. Poztrácela korále... No, to jsem už jinde.  

Ledový chlad

Otevřít v galerii (4)
Monika Bacardi
Monika BacardiZdroj: Photo by Paolo Cotello/imageSPACE / Profimedia

Na Moniku Bacardi abych si dala stejnojmenný nápoj, abych byla měně kritická. Tady zase - nejde o šaty, jsou krásné. Jen bych si neodhalovala dekolt a ramena a si bych i sáhla pro míň rudou manikúru. Petrolejová modř - aspoň takové odlesky to na mě hází, je mojí oblíbenou barvou. Jen bych se zase tak moc olejově neleskla - ceny benzínu sice stoupají, ale některý outfity to dokáže zase trochu shodit... Za mě tentokrát ne. Filmová producentka, byznysmanka a patronka umění je váženou paní, jen jí to tentokrát podle mě nevyšlo.  

Chápu, že každý z vás benevolentních říká, že je každého věc, co si vezme na sebe. To nikomu neberu a souhlasím s tím. Ale neříkejte, že vy osobně občas někoho pěkně neproperete... Je to zábava! Ale i tak, předposlední večer v Benátkách stál za to. Nemyslíte?

 

Anděla Vostrá
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze