Top hledané
Výsledky (0)
Pokud jste nikdy nebyli svědky netradiční svatby nesoucí se ve francouzském duchu, máte jedinečnou příležitost ochutnat zákulisí a největší prožitky. Můj osobní cíl byl jet na svatbu a vrátit se celá! Dobrodružství zde začíná.

Zažila jsem francouzskou svatbu! A čekalo mě nekončící dobrodružství...

Mgr. Jana Höger
20. července 2018
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Svatba v přírodě

Sladké, které teče ušima a velká výzva v podobě balení

Z počátku vás uvedu do přípravy mé cesty. Je nabaleno 660 koláčků, asi 5 obřích medovníků, nepřeberné množství cukroví, ale to po cestě poněkud rychle mizí, ani nevím kde. Hodně, ale upřímně hodně mých věcí, protože zkrátka nic nemůže být ponecháno náhodě a jeden rodinný vůz Renault připomínající obytný dům. Směr Francie, Lyon, přibližně 1200 km strávených na cestě, 3 svatební dny před sebou, to bude jízda!

„Bonjour France“

Příští den po příjezdu nás čekalo krásné počasí v horské oblasti, vesnička, kde se pěstuje víno, a budoucí novomanželé. Přáním zamilovaného páru bylo, abychom s nimi prožili jeden z jejich nejdůležitějších momentů v životě, ale pozor v kempu. Představovala jsem si bungalovy ve stylu nějakých luxusních vilek, ale čekalo nás překvapení. Ocitli jsme se ve stanech, jenž ale naštěstí byly vyšperkované až na půdu, nechybělo zkrátka nic.

Luxusní den "D". Romantická chvíle je tady.

Den druhý. Rodina se začala sjíždět, hostů stále přibývalo, přibližně 120 lidí. Pokaždé, když nás někdo zahlédl, byli radostí bez sebe (aspoň to tak vypadalo) a následovalo francouzské přivítání, pusa - mlask 3 krát na tvář. Vynásobte si ten počet hostů a získáte luxusní číslo! Ano, to vše jsem bravurně absolvovala a dokonce jsem se naučila za tu dobu i pár francouzských konverzačních vět. Francouzi jsou milí, stále na vás mluví francouzsky, i když vy jim stále opakujete, že nerozumíte. Chvíli trvá než někteří přepnou, ale jiní „nepochopí“ a tu svou si vedou dál..

Prodej luxusní vily 5+kk se zahradou, Praha 5
Prodej luxusní vily 5+kk se zahradou, Praha 5, Praha 5

Organizačně bylo vše perfektně zvládnuté. Krásná chvíle nastala, když jste spatřili zářící nevěstu oplývající klidem, nadpřirozeným pokojem, rozdávající úsměv na každou stranu. Ženich si svou křehkou nastávající přenesl přes říčku. Všem maminkám a starším osobách se v tom momentě přitížilo, co když se vykoupou? Nějaké ochlazení by bodlo, pomyslela jsem si…Následně si ji hrdě vedl ke kreativně vyrobené slavobráně. Novomanželé si přečetli slib, který si pro sebe sami stvořili a od srdce plynula slova o tom, kdo je v jejich životě na prvním místě. Pár slz i ukáplo. Následovaly prsteny a zpečetěním všeho byl luxusní polibek.

„Flash mob“ v podání taneční smršti hostů

Radost vypukla ve velkém! Pokud něco opravdu Francouzi umí, tak to je bavit se, tancovat, být veselí, užívat si krásných chvil. Flash mob, blesková zábavní akce, nástup a jedeme, vzduchem létaly podpatky, kabelky, klobouky, kdo jen mohl naběhl před novomanžele a spustila se taneční choreografie. Ve fotokoutku jste si mohli nasadit nejrůznější paruky a dekorace a vyřádit se.

Hostina byla třešničkou na dortu, luxusním vyvrcholením. Podávaly se jen vybrané domácí francouzské produkty, na které jsou právem hrdí. Musím říct, že mne francouzská rodina mile překvapila tím neskutečným množstvím příspěvků, řečnění, přání, her. V tom jsou mimochodem velice osobití a umělečtí.

Souboj Francie versus Česko. Na koho sázíte?

A že jsou v tanci Francouzi neporazitelní? Vedli jsme utajovaný souboj kdo z koho, Francie versus Čechy. A kdo si myslíte, že vyhrál? „Oui oui.“ Ano, ano, udolali jsme je. A co bylo dál? Svatba na další den pokračovala v uvolněnějším tempu.

Byl to neskutečně příjemný strávený čas, nekonvenční křesťanská svatba plná svobody, přírody i luxusního vína a já začínám být z částí Francouzka, aspoň srdcem.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze