Top hledané
Výsledky (0)
Česká hudební scéna vzpomíná na významného kolegu.

Zemřel hudebník Ladislav Štaidl. Bojoval s covidem. K jeho úmrtí se vyjádřil i premiér Andrej Babiš

Sabina Štaubertová
31. ledna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty čtení
Ladislav Štaidl se synem Arturem

Jako by špatných zpráv nebylo málo. Na české hudební scéně dnes vyhaslo další srdce. Ve věku 75 let zemřel v nemocnici autor mnoha známých písní Ladislav Štaidl. Podle informací byla jeho smrt způsobena dlouhodobými zdravotními komplikacemi, ke kterým se přidala nemoc COVID-19. Hudebník po sobě zanechal čtyři děti. Čtyřiadvacetiletý syn Artur, kterého má se zesnulou zpěvačkou Ivetou Bartošovou, tak přišel v mladém věku o oba rodiče.

Talentovaný již od mládí

Ladislav Štaidl se již od dětství zabýval hudbou, a proto není divu, že se z něj stal úspěšný hudební skladatel. Hrál na kytaru a ihned po maturitě působil v kapele. Jeho první skladatelské pokusy začaly v divadle Semafor v roce 1963, kde napsal svou úplně první píseň pro Waldemara Matušku. Brzy začal úzce spolupracovat s Karlem Gottem. Písně jako Adresát neznámý, Lady Carneval, Kávu si osladím nebo Dívka toulavá si rychle našly zalíbení u publika. Karel Gott nezůstal jediným zpěvákem, který zpíval Štaidlovi písně. Jistě si vzpomínáte na píseň Lásko má, já Stůňu v podání Heleny Vondráčkové. Kromě toho napsal hudbu k cca 80 filmům.

Otevřít v galerii (2)
Ladislav Štaidl
Ladislav ŠtaidlZdroj: David Kundrát / CNC / Profimedia

Pozornost krásných žen

Celým jeho životem procházely krásné ženy, nevyjímaje například i zpěvačku Jitku Zelenkovou. Svůj milostný život sám popisuje ve své knize Víno z hroznů. Jednou z jeho osudových žen se však stala popová zpěvačka Iveta Bartošová, se kterou udržoval paralelní vztah, i když byl ženatý od roku 1974 s Aňou Štaidlovou, se kterou se rozvedl až v roce 2001. Krátce po rozvodu mu byla diagnostikována rakovina štítné žlázy.

Společně s Ivetou počali v roce 1996 syna Artura Štaidla. Ten zůstal nyní po smrti obou rodičů "sám". Iveta Bartošová dobrovolně ukončila život v roce 2014 skokem pod vlak. Artur byl otci nablízku i několik dní před smrtí. Byl to právě on, kdo otci zavolal sanitku v době zdravotních komplikací. 

Otevřít v galerii (2)
Ladislav Štaidl a Iveta Bartošová
Ladislav Štaidl a Iveta BartošováZdroj: Martin Hykl / CNC / Profimedia

Vzkaz pozůstalým posílá i český premiér

Kolegové ze světa showbyznysu a fanoušci dnes teskní nad ztrátou významné osobnosti české hudební scény. Premiér Andrej Babiš vyjadřuje na svém Twitteru soustrast pozůstalým: 

"Zemřel Ladislav Štaidl. Další známá osobnost, která se stala obětí covidu. Je mi to líto. Vyjadřuji soustrast všem jeho pozůstalým a blízkým."

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem, Praha 1
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze