Top hledané
Výsledky (0)
Eva Jurinová zemřela ve věku 67 let.

Zemřela Eva Jurinová: Před kolegy svou nemoc skrývala. Takhle na ni vzpomínají

Kateřina Ostrejšová
14. ledna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Eva Jurinová

Zemřela bývalá moderátorka Eva Jurinová po dlouhé nemoci, bylo jí 67 let. Mohli jsme ji vidět na obrazovkách Československé televize nebo na Nově, kde uváděla hlavní zpravodajskou relaci. Její hlas jsme také mohli denně poslouchat při cestě do práce, namluvila hlášení pro pražské metro na trase B.  

Pendlovala mezi Ostravou a Prahou 

Narodila se 3. prosince 1953 v Ostravě. Studovat se ale rozhodla v Praze, kde vystudovala Fakultu žurnalistiky na Univerzitě Karlově. Po vysoké škole se vrátila zpět do rodné Ostravy, kde začala budovat svoji kariéru v ostravském studiu Československé televize. Srdce ji ale táhlo zpátky do Prahy, kde pokračovala v televizi jako redaktorka. V letech 1989-1991 moderovala relaci Deník. Poté opustila veřejnoprávní televizi.  

Otevřít v galerii (4)
Eva Jurinová a Zbyněk Merunka
Eva Jurinová a Zbyněk MerunkaZdroj: Jan Kroupa / CNC / Profimedia

Mám dva manžely, říkávala 

Později odešla pracovat do Českého rozhlasu a na dlouhou dobu se stala moderátorkou Televizních novin na Nově ve dvojici se Zbyňkem Merunkou. Jurinová léta říkala, že má dva manžely. Jednoho doma a jednoho v práci. S tím pracovním se přátelila dál i po odchodu z televize. Moderátorka právě na novácké období vzpomínala jako na to nejkrásnější ve své kariéře. 

Hlas linky B 

Po odchodu z televize dělala tiskovou mluvčí ve Fakultní nemocnici v Motole, kde zároveň připravovala lékaře a management na vystupování v médiích. V roce 2011 ji však ředitel nemocnice Miloslav Ludvík propustil.  

Otevřít v galerii (4)
Eva Jurinová
Eva JurinováZdroj: Profimedia.cz

Působila také jako zastupitelka a v letech 2014 až 2016 byla starostkou města Sadská. Neúspěšně kandidovala do Senátu. Díky kultivovanému projevu znají její hlas cestující z pražského metra. Jurinová namluvila hlášení pro linku B.

Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –
Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –, Praha 10

Post radní České televize jí nevyšel  

V roce 2009 usilovala o post radní České televize, kam ji navrhl Syndikát novinářů, ani přesto neuspěla. Vyučovala obor moderování na Vyšší odborné škole herecké, zastupovala firmy a osobnosti v oblasti PR a prezentace. Byla také lektorkou v pražském Manažerském institutu, který poskytuje akreditované studium MBA. 

„Především zpravodajská rétorika je specifická, redaktoři musí ovládat hlas tak, aby nerušili obsah zpráv. Bohužel často slyším ječení a křičení. Máme málo kultivovaných hlasů,"  

uvedla moderátorka před časem při rozhovoru v Českém rozhlase. Eva Jurinová byla od roku 1989 vdaná a bezdětná. S manželem podnikali ve své agentuře JURI-STYL-Média a žili v obci Sadská na Nymbursku. 

Otevřít v galerii (4)
Eva Jurinová
Eva JurinováZdroj: Profimedia.cz

Tvrdila, že komerční sféra profesi moderátora zprofanovala.  

„Dělá hvězdy i z úplných nul. Dneska chce kdekterá dívka být moderátorkou, protože má představu, že stačí být hezká, usmívat se a bude slavná. Nestačí,”  

připomněla v rozhovoru pro Mladou frontu DNES. 

A jak na ni vzpomínají kolegové? 

"Z toho se budu dlouho vzpamatovávat, protože jsem o tom neměl tušení. Když jsem s ní mluvil, ona nic nenaznačovala. Nanejvýš řekla, že jí není úplně dobře. A přitom si myslím, že už ta nemoc asi u ní byla delší dobu. Několikrát jsem se s Evou shodli, že v Televizních novinách to byly naše nejhezčí, nejúspěšnější léta v životě. Přitom já jsem na Novu nastoupil ve 44 letech, tak už jsem měl něco za sebou. Eva byla moc fajn kolegyně, bylo na ni naprosté spolehnutí. A to je asi při moderování zpráv v tandemu to nejdůležitější," 

řekl zarmoucený Zdeněk Merunka televizi Nova.  

“Je mi to moc líto. Evu jsem neviděla spoustu let. V dobách, kdy jsme se vídaly, byla vždycky pozitivní, milá a dobře naladěná. O to smutnější je pro mě tato zpráva,“

uvedla bývalá kolegyně z televize Markéta Mayerová.  

Otevřít v galerii (4)
Slávek Boura
Slávek BouraZdroj: Profimedia.cz

„Ach, jo. S Evou jsme si vždycky dobře rozuměli. Byla to skvělá ženská a ta zpráva mě moc mrzí. Vždycky, když jsme spolu mluvili, tak byla nesmírně přívětivá, moudrá a chytrá. Klidná a bezvadná žena. To mě moc mrzí,“  

řekl Slávek Boura.  

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze