Top hledané
Výsledky (0)
Ve věku 80 let zemřela zpěvačka Eva Pilarová.

Zemřela Eva Pilarová: Takhle na ni vzpomínají slavní

Martina Šmalclová
14. března 2020
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Eva Pilarová

Česko zasáhla smutná zpráva. Do hudebního nebe odešla zpěvačka Eva Pilarová. Držitelka tří Zlatých slavíků, která je nesmazatelně spjata s divadlem Semafor, Waldemarem Matuškou nebo Karlem Gottem, podlehla dlouhé nemoci.

Vše odstartoval Semafor

Brněnská rodačka se do povědomí veřejnosti dostala v 60. letech, kdy vystupovala v divadle Semafor, mimo jiné po boku legendárního dvojice Jiří Suchý a Jiří Šlitr. Zpěvačka se silným sopránem o rozsahu tří oktáv se proslavila takovými hity jako Hrom aby do tě, lásko má, Rekviem, Noc a den, Láska nebeská nebo Oliver Twist.

Seznamte se s Evou Fitz-Pilarovou

Veřejnost si také zamilovala její duety s Waldemarem Matuškou a velký úspěch měl i její duet s Karlem Gottem Dotýkat se hvězd z muzikálu Kdyby tisíc klarinetů. Spisovatel Josef Škvorecký ji považoval za první českou jazzovou zpěvačku a vymyslel pro ni přezdívku Fitz-Pilarová s odkazem na Ellu Fitzgeraldovou. Eva excelovala ale také v oblasti swingu. 

Otevřít v galerii (1)
Eva Pilarová a Karel Gott
Eva Pilarová a Karel GottZdroj: Petr Hloušek / Právo / Profimedia

Obřad kvůli koronaviru neproběhne

Zpěvačka, která vedle tří Zlatých slavíků získala mimo jiné i Cenu Masarykovy akademie, Cenu Jihomoravského kraje nebo Medaili Za zásluhy, za sebou měla několik zlomenin a operací a v posledních týdnech byla v péči Boromejek. 

Takhle vzpomínají slavní

Smrt grandiózní zpěvačky zasáhla řadu slavných. Tato slova útěchy posílají pozůstalým a Evě Pilarové do nebe…

 „Na Evu budu vzpomínat nejen jako na královnu swingu, ale především na skvělého člověka. Zpívala na našem partnerském obřadu, vídali jsme se v soukromí, fotografovala nás a výborně vařila. S Evou odchází velký pěvecký styl a skutečná legenda. Myslím na Honzu, jejího manžela, a na všechno krásné, co jsme spolu prožili. Na skvělé písničky, které s námi zůstávají,“

napsal na svou sociální síť televizní producent Janis Sidovský.

„R.I.P. drahá Evičko… Děkuji Ti, že jsem Tě mohla poznat, zazpívat si s Tebou, povídat si o muzice a vůbec o životě... Tvůj překrásný hlas a jedinečný cit pro swing mi vždy dělala radost a inspiroval mě. Vzpomínám s láskou …. L..„

reagovala na smrt Evy Pilarové také zpěvačka a kolegyně Leona Machálková.

„Často se mě někdo ptá, kdo jsou pro mě ti top hosté… byla to právě ona. Na její malý koncert na lodi k 80. narozeninám jsem jel i s mojí mamkou, která to měla jako velké překvapení a byl to jeden ze životních zážitků. Její energie byla úžasná. Je mi to líto, upřímnou soustrast celé rodině,“

napsal na svou sociální síť moderátor Míra Hejda, který byl jeden z prvních, kdo se ke smrti Evy Pilarové vyjádřil jako první.

Rozloučení kvůli koronaviru neproběhne

Pohřeb Evy Pilarové hluboce ovlivnila opatření zavedená kvůli šíření koranviru. Ačkoliv by si zpěvačka zasloužila velkolepé rozloučení, jakého se dostalo některým z jiných jejich kolegů a přátel, vzhledem k aktuální situaci se bohužel konat nebude. 

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem, Praha 1
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze