Top hledané
Výsledky (0)
Svět zasáhla zpráva o smrti americké návrhářky Kate Spade, jež podle šetření Newyorského policejního oddělení spáchala ve svém bytě na Manhattanu sebevraždu. Pojďme si společně připomenout legendu, jejíž ikonické kabelky zažívaly v 90. letech obrovský boom a staly se symbolem prestiže.

Svět módy zažívá další velkou ztrátu, zemřela návrhářka Kate Spade.

Martina Šmalclová
06. června 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Kate Spade

Chyběla jí funkční taška co má styl, tak vytvořila svou vlastní

Její život vyhasl předčasně v 55 letech, přesto dokázala vybudovat něco, o čem se jiným návrhářům může jen zdát. Kate Spade, vlastním jménem Katherine Noel Brosnahan, postavila luxusní značku Kate Spade New York na přitažlivosti a funkčnosti. Právě tyto dvě vlastnosti tehdy u kabelek postrádala. Opustila proto post editorky v oblasti doplňků pro časopis Mademoiselle a začala je sama navrhovat.

Luxusní kabelky jako symbol dospělosti a prestiže

Svou značku založila v roce 1993 a ikonické kabelky se okamžitě staly pro svůj roztomilý a chytrý vzhled hitem mladých dívek a kosmopolitních žen budujících kariéru. Luxusní kabelky představovaly symbol dospělosti a prestiže, přičemž pro mladé ženy byly dostupnější než například Chanel nebo Fendi. Návrhářka svou tvorbu později rozšířila také o luxusní oděvy, boty, šperky a jiné doplňky nebo módu pro děti.

Poctu návrhářce vzdaly také Ivanka Trump nebo Chelsea Clinton

O tom, že smrt talentované návrhářky zasáhla širokou veřejnost, není pochyb. Na svém twitterovém účtu se k nešťastné události vyjádřily Ivanka Trump i Chelsea Clinton. Zatímco Ivanka svým příspěvkem apelovala na všechny, kteří trpí depresemi a uvažují o sebevraždě, aby vyhledali odbornou pomoc, Chelsea zavzpomínala na svou první kabelku od Kate Spade, jež ji darovala babička na vysoké škole, a kterou dodnes vlastní.

Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha, Praha 1

„Kate Spade měla záviděníhodný dar a přesně chápala, co chtějí ženy po celém světě nosit.“ Anna Wintour

Pokud o někom takto promluví vyhlášená kritička, nelze než přitakat. Kate Spade za sebou zanechala stopu a jedno je jisté, její ikonické kabelky se nyní budou více než kdy dřív, dědit z generace na generaci s jistým poselstvím.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze