Top hledané
Výsledky (0)
Nejkrásnější doba roku je tu! Vánoce v New Yorku jsou zvláště kouzelné. Před očima se vám ty nejlepší atrakce přemění v zimní zázraky. Představíme vám pár z nich.

Zimní zázraky v Central Parku v New Yorku. Co můžete zažít na vlastní kůži?

Mgr. Jana Höger
23. prosince 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Vánoční čas v Central Parku

Během vánočních svátků se v každé čtvrti New Yorku již tradičně objeví nejluxusnější vánoční osvětlení společně s nazdobenými stromy. Naleznete zde nepřeberné množství pop-up trhů s dárky pro vaše blízké. Můžete sledovat vánoční promítání na velkoplošných obrazovkách, zažít velkolepé živé koncerty na vlastní kůži, navštívit oblíbená představení, jakým je například Louskáček, vidět vánoční průvod.

Bruslení v Central Parku
Rockefller Center, vánoční strom
Central park a projížďka

Central Park, klidná oáza naplněná zimním klidem

Central Park je samozřejmě vždy skvělou destinací pro návštěvy v New Yorku bez ohledu na sezónu. Během Vánoc můžete mít štěstí a uvidět park zasněžený, vypadá luxusně. Je tak klidný, kouzelný až běhá mráz po zádech. Ani nemáte pocit, že jste v obřím centru světové metropole!

Navíc si zde budete moci zapůjčit kolo a prohlédnout si ta nejoblíbenější místa na Manhattanu. Využijte jedinečnou příležitost pozorovat město  během jízdy na kole. Začít můžete na začátku Central Parku a skončit třeba až u legendárního stromu v Rockeffelerově Centru.

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

Další tip. Podívejte se do zoologické zahrady Central Park, která je otevřena i o Vánocích.

Tradiční populární zimní bruslení

Nemůžeme opomenout ani zimní sport, bez toho si snad ani Američané nedokáží představit Vánoce. K nejznámějším kluzištím v New Yorku patří Bryant Park, Rink v Rockefellerově středisku s  majestátným vánočním stromem a samozřejmě slavný Wollman Rink v Central Parku.

Slavný vánoční strom v Rockefellerově středisku patří mezi největší vrcholy vánočního času.

Pokud nebudete mít stále dost luxusní vánoční atmosféry a vzrušení, doporučujeme shlédnout jednu z nejvíce dominantnějších věcí nefalšovaných amerických Vánoc. Vánoční stromeček pochází z Norska a váží 13 tun. Větve stromu rozsvítí cca. 50 000 světelných LED diod, které potřebují téměř na 11 km elektrického vedení.

Plánujete si cestu do vánočního New Yorku? Vězte, že nebudete litovat.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze