Top hledané
Výsledky (0)
Na kontě mají miliony. A neváhají se o ně podělit. Život celebrit pod povrchem aneb jak je to v Česku a za hranicemi?

Život bez hranic: Celebrity se srdcem na dlani versus předstíraný luxus

Mgr. Jana Höger
15. září 2021
+ Přidat na Seznam.cz
6 minut
 Kristýna Třešňáková alias Týnuš Třešničková

Některým bylo dáno do vínku více než dost, jiní si zvolili cestu plnou dřiny, sebezapření a potu. Výrok, že sláva a moc lidem stoupá do hlavy, je sice pravdivý, ale výjimky existují. Podívejte se společně s námi na výjimečné osobnosti, kterým ačkoli bylo shůry darováno, drží se při zemi. Znáte jejich reálný život? Budete se hodně divit!

Keana Reevese charakterizuje pokora. Ani sláva, peníze a tragédie ho nezlomily

Hollywoodská hvězda, ikona akční série Matrix a kultovní postava filmu John Wick budí největší pozornost. Stačilo dát o sobě vědět ve virtuálním světě her a rázem se zbořil internet, když se představil jako jedna z postav ve hře Cyberpunk 2077. Do prosince 2020 se prodalo 20 milionu kopií této hry a tvůrcům vydělala přes 1 miliardu.

Málokdo ví, že štěstí a život samotný se ke Keanu Reevesovi otočily zády. Prožil smrt své nenarozené dcery, poté i bývalé snoubenky a sestru mu vzala leukémie.

Otevřít v galerii (7)
Keanu Reeves
Keanu ReevesZdroj: Profimedia

Na první pohled vzhled prostého obyčejného smrtelníka, naprosto empatického, pokorného, sedícího si klidně s bezdomovcem v parku, vás překvapí. Sám herec s oblibou využívá veřejnou dopravu, neváhá nakupovat oblečení ve výprodejích. A vy si říkáte: Tohle je opravdu slavná zářící hvězda filmového plátna?

Starosti se svým majetkem si rozhodně nedělá. Ve skutečnosti rozdal 85 % svého výdělku z filmu Matrix svému týmu specializujícímu se na efekty a kostýmy.

Exkluzivní vila na prodej, Říčany u Prahy -
Exkluzivní vila na prodej, Říčany u Prahy -, Okolí Prahy

„Peníze jsou to poslední, na co myslím. Mohl bych žít z toho, co už jsem udělal, po několik příštích století.“ Keanu Reeves

Podle Forbes jeho jmění dosazuje hodnoty neuvěřitelných 360 milionu dolarů.

Christian Bale alias Batman ve skromném pickupu

Oskarový herec Christian Bale známý především svým extrémním nasazením pro každou roli, kdy ze sebe vydá duši a promění se k nepoznání, si žije poklidným a skromným životem. Nenarazíte na něho v špičkových podnicích a luxusních restauracích, přestože má na svém kontě přes 120 milionu dolarů a mohl by si vyhodit z kopýtka. Nejčastěji jezdí v pickupech a jeho trvalou adresu byste hledali horko těžko.

"Rád beru vážně věci, na které se spousta lidí dívá jako na nesmysly. Užívám si toho šílenství. A líbí se mi odhodlání, které je k tomu potřeba. “ Christian Bale

Otevřít v galerii (7)
Christian Bale
Christian BaleZdroj: Profimedia

Slušný život Leonarda DiCapria

Nedá se mu upřít to, že přestože se jedná o hvězdu světového formátu, Leonardo DiCaprio zůstal skromný a věrný svým starým věcem, které nehodlá měnit za zbrusu nové, moderní a luxusní. Nedá dopustit na svou starou Toyotu Prius, nakupuje v běžné konfekci. Velkou část svých příjmů investuje do svých environmentálních aktivit. Leží mu na srdci zdraví a záchrana naší Země. Na konci roku 2020 byla odhadována čistě hodnota jeho jmění, dosahujícího hvězdných výšek, na 350 milionů dolarů.

"Pokud můžeš dělat to, co umíš, nejlépe, a být šťastný, jsi v životě dál než většina lidí." Leonardo DiCaprio

Otevřít v galerii (7)
Leonardo Dicaprio
Leonardo DicaprioZdroj: Profimedia

Show pro okolí

Někdy touha po slávě a zviditelnění zkrátka přeroste přes hlavu. Může dosahovat až takových rozměrů, že se několikrát překročí hranice normálnosti a často jde jen o pouhou prestiž. Nejčastěji se jedná o věci, kterými se lidé prezentují, ale ve skutečnosti na ně nedosáhnou, nevlastní je.

Falešná hra pro získání dalších sledujících či obdiv svého okolí, nemyslíte?

Kdo vystupuje na veřejnosti jako by pocházel z královské rodiny, utrácí vypůjčené peníze nebo předstírá život na vysoké noze? Přitom realita je někde jinde?

Tori Spelling

Dědička slavného režiséra a producenta Aarona Spellinga, Tori Spelling, dopadla tvrdě na zem z výšin pohádkového luxusu. Je známá svými vybíravými chutěmi, nákupy, velkými výdaji, ale i velkou početnou rodinou. Se svým manželem má již 5 dětí, ale háček je v tom, že dluží státu na daních několik milionů korun a stav jejího konta není růžový, ale hodně v červených číslech. Ale nic jim nebrání užívat si dovolenou na Havaji v plném přepychu. Život jde přece dál….

Otevřít v galerii (7)
Tori Spelling
Tori SpellingZdroj: Profimedia

Diego Maradona

Legenda fotbalového světa, jeden z nejlepších fotbalistů vůbec, Diego Maradona. Hvězda, která se dotýkala hvězdného nebe, aby pak narazila na úplné dno. Svůj majetek dokázal rozvířit a jeho závislost mu vzala prakticky vše, ke konci života už si nemohl dovolit život v přepychu. Dodnes se tvrdí, že dluží miliony eur na daních.

Otevřít v galerii (7)
Diego Maradona
Diego MaradonaZdroj: Profimedia

Hushpuppi

Za touto přezdívkou stojí nechvalně proslulý Nigerijec Raymond Abbas, který se fotil s kýčovitým luxusem, nejčastěji s tryskáčem, luxusními auty a měl šatník naditý k prasknutí nejdražšími světovými značkami. K penězům přišel nekalým způsobem, když rozesílal lidem emaily tahající z nich peníze.

Někdo se zasměje nad hloupostí a obrovskou naivitou odesílatelů, ale věřte nebo ne, všechny zhýralé věci si Abbas pořídil z darovaných peněz.

Luxus jako standard dnešní doby

Zamíříme do českých vod. Naše známé osobnosti si potrpí na přepych, mají navíc co do činění se sociálními sítěmi, jsou na nich velice aktivní a nelze jim upřít velká fanouškovská základna, a nebojí se to ukázat. Mezi ně rozhodně patří Leoš Mareš, Kristýna alias Týna Třešničková nebo Sabine Klecková. 

Leoš Mareš

Sleduje ho každý 10 Čech. Je něco jako "chodící billboard". Na svém instagramu propaguje kde co, je úspěšný a málokdo si dovolí říct na něho kritiku. Rád si užívá tu nejvyšší kvalitu, podlehl rychlým naleštěným supercar. Také častokrát nechává nahlédnout do svého soukromí. S manželkou prožívá pohádkové dobrodružství a proto se nezdráhá pochlubit velkorysými fotkami dokládající jeho materiální bohatství. Nezdráhá se ale vystupovat na dobročinných akcích a koncertech pro podporu či pro dobrou věc.

Otevřít v galerii (7)
Monika a Leoš Marešovi
Monika a Leoš MarešoviZdroj: Herminapress

Týnuš Třešničková

Neměla v životě na růžích ustálo, ale momentálně se zdá, že je všem zlým dnům konec. S oblibou dává o sobě vědět na nejrůznějších drahých dovolených, kde je vyladěna do posledního puntíku. O tom, že má ráda okázalé věci, svědčí i to, že se momentálně raduje z nového bydlení, kde nechybí mramor dovezený z Itálie. A přitom cestuje skoro bez hranic, celý rok. Propaguje výrobky a doporučuje věci - otázkou ale zůstává, nakolik by se o svůj luxus skutečně materiálně rozdělila... 

Otevřít v galerii (7)
 Kristýna Třešňáková alias Týnuš Třešničková
Kristýna Třešňáková alias Týnuš TřešničkováZdroj: Se svolením Kristýny Třešnákové

Sabina Klečková alias Sabine Klecková

Žije v Dubaji a živí se jako profesionální influencerka. Její život na vysoké noze je plný celebrit i vlivných lidí, focení a natáčení, večírků, kde šampaňské teče proudem. Představte si život, kde vám platí za to, jen že někde dorazíte. 

"Influenceři v Dubaji mají možnost jít vždy na jídlo zdarma nebo, pokud mají dobrou nabídku, jdou do restaurace, kde jim vždy ještě zaplatí za to, že u nich jedí, výměnou za reklamy na Instagramu či TikToku,"

dodává Sabine. 

Sociální sítě snesou všechno

Photoshop, nejrůznější filtry, ale i přímo fakeové (nepravé) zboží dokáže zázraky. Z obyčejného člověka se můžete stát multimilionářem, postačí být dostatečně šikovný.

Důkazem toho je britský bloger předstírající život v přepychu na editovaných fotkách.

Ani TikTok a Instagram nezůstávají pozadu. Můžete hravě získat sledující v řadách několik stovek tisíců lajků a milion zhlédnutí za noc za popis, jak lze nakoupit duplikát prstenu Cartier z Amazonu za 20 dolarů. Ale hlavně, že jde o „značku Cartier“!

Ze sociálních sítí se stává velmi nebezpečný fenomén. Někteří influenceři s touhou zaujmout a prosadit se, a ve snaze ukousnout si obří krajíc slávy, objednávají například falešné papírové tašky Louis Vuitton, ve kterých jsou tak maximálně pomačkané noviny. Vše má vypadat na oko tak, že jsou výdělečně schopní, nebo že jim to drahá polovička pořídila. Trochu smutný obrázek dnešní doby.

Trend slepého sledování sociálních sítí přichází v silnějších a slabších vlnách, ať už chceme nebo ne. Ale bohužel, je tu a téměř všichni jsme chyceni v jeho spletité síti. 

Volili byste raději život na hraně? Nebo normální život s hodnotami, které můžete veřejně ctít?

Zdroje: Celebrity Net Worth, Moneywise.com, bbc.com, sociální média, usmagazine.com, foxnews.com, cnbc.com, thethings.com, prehledne24.cz, denik.cz, idnes.cz

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze