Život bez hranic: Celebrity se srdcem na dlani versus předstíraný luxus

Na kontě mají miliony. A neváhají se o ně podělit. Život celebrit pod povrchem aneb jak je to v Česku a za hranicemi?
15. září 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Některým bylo dáno do vínku více než dost, jiní si zvolili cestu plnou dřiny, sebezapření a potu. Výrok, že sláva a moc lidem stoupá do hlavy, je sice pravdivý, ale výjimky existují. Podívejte se společně s námi na výjimečné osobnosti, kterým ačkoli bylo shůry darováno, drží se při zemi. Znáte jejich reálný život? Budete se hodně divit!

 Kristýna Třešňáková alias Týnuš Třešničková

Keana Reevese charakterizuje pokora. Ani sláva, peníze a tragédie ho nezlomily

Hollywoodská hvězda, ikona akční série Matrix a kultovní postava filmu John Wick budí největší pozornost. Stačilo dát o sobě vědět ve virtuálním světě her a rázem se zbořil internet, když se představil jako jedna z postav ve hře Cyberpunk 2077. Do prosince 2020 se prodalo 20 milionu kopií této hry a tvůrcům vydělala přes 1 miliardu.

Málokdo ví, že štěstí a život samotný se ke Keanu Reevesovi otočily zády. Prožil smrt své nenarozené dcery, poté i bývalé snoubenky a sestru mu vzala leukémie.

Keanu Reeves
Keanu Reeves • Zdroj: Profimedia

Na první pohled vzhled prostého obyčejného smrtelníka, naprosto empatického, pokorného, sedícího si klidně s bezdomovcem v parku, vás překvapí. Sám herec s oblibou využívá veřejnou dopravu, neváhá nakupovat oblečení ve výprodejích. A vy si říkáte: Tohle je opravdu slavná zářící hvězda filmového plátna?

Starosti se svým majetkem si rozhodně nedělá. Ve skutečnosti rozdal 85 % svého výdělku z filmu Matrix svému týmu specializujícímu se na efekty a kostýmy.

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 76m
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 76m, Praha 1

„Peníze jsou to poslední, na co myslím. Mohl bych žít z toho, co už jsem udělal, po několik příštích století.“ Keanu Reeves

Podle Forbes jeho jmění dosazuje hodnoty neuvěřitelných 360 milionu dolarů.

Christian Bale alias Batman ve skromném pickupu

Oskarový herec Christian Bale známý především svým extrémním nasazením pro každou roli, kdy ze sebe vydá duši a promění se k nepoznání, si žije poklidným a skromným životem. Nenarazíte na něho v špičkových podnicích a luxusních restauracích, přestože má na svém kontě přes 120 milionu dolarů a mohl by si vyhodit z kopýtka. Nejčastěji jezdí v pickupech a jeho trvalou adresu byste hledali horko těžko.

"Rád beru vážně věci, na které se spousta lidí dívá jako na nesmysly. Užívám si toho šílenství. A líbí se mi odhodlání, které je k tomu potřeba. “ Christian Bale

Christian Bale
Christian Bale • Zdroj: Profimedia

Slušný život Leonarda DiCapria

Nedá se mu upřít to, že přestože se jedná o hvězdu světového formátu, Leonardo DiCaprio zůstal skromný a věrný svým starým věcem, které nehodlá měnit za zbrusu nové, moderní a luxusní. Nedá dopustit na svou starou Toyotu Prius, nakupuje v běžné konfekci. Velkou část svých příjmů investuje do svých environmentálních aktivit. Leží mu na srdci zdraví a záchrana naší Země. Na konci roku 2020 byla odhadována čistě hodnota jeho jmění, dosahujícího hvězdných výšek, na 350 milionů dolarů.

"Pokud můžeš dělat to, co umíš, nejlépe, a být šťastný, jsi v životě dál než většina lidí." Leonardo DiCaprio

Leonardo Dicaprio
Leonardo Dicaprio • Zdroj: Profimedia

Show pro okolí

Někdy touha po slávě a zviditelnění zkrátka přeroste přes hlavu. Může dosahovat až takových rozměrů, že se několikrát překročí hranice normálnosti a často jde jen o pouhou prestiž. Nejčastěji se jedná o věci, kterými se lidé prezentují, ale ve skutečnosti na ně nedosáhnou, nevlastní je.

Falešná hra pro získání dalších sledujících či obdiv svého okolí, nemyslíte?

Kdo vystupuje na veřejnosti jako by pocházel z královské rodiny, utrácí vypůjčené peníze nebo předstírá život na vysoké noze? Přitom realita je někde jinde?

Tori Spelling

Dědička slavného režiséra a producenta Aarona Spellinga, Tori Spelling, dopadla tvrdě na zem z výšin pohádkového luxusu. Je známá svými vybíravými chutěmi, nákupy, velkými výdaji, ale i velkou početnou rodinou. Se svým manželem má již 5 dětí, ale háček je v tom, že dluží státu na daních několik milionů korun a stav jejího konta není růžový, ale hodně v červených číslech. Ale nic jim nebrání užívat si dovolenou na Havaji v plném přepychu. Život jde přece dál….

Tori Spelling
Tori Spelling • Zdroj: Profimedia

Diego Maradona

Legenda fotbalového světa, jeden z nejlepších fotbalistů vůbec, Diego Maradona. Hvězda, která se dotýkala hvězdného nebe, aby pak narazila na úplné dno. Svůj majetek dokázal rozvířit a jeho závislost mu vzala prakticky vše, ke konci života už si nemohl dovolit život v přepychu. Dodnes se tvrdí, že dluží miliony eur na daních.

Diego Maradona
Diego Maradona • Zdroj: Profimedia

Hushpuppi

Za touto přezdívkou stojí nechvalně proslulý Nigerijec Raymond Abbas, který se fotil s kýčovitým luxusem, nejčastěji s tryskáčem, luxusními auty a měl šatník naditý k prasknutí nejdražšími světovými značkami. K penězům přišel nekalým způsobem, když rozesílal lidem emaily tahající z nich peníze.

Někdo se zasměje nad hloupostí a obrovskou naivitou odesílatelů, ale věřte nebo ne, všechny zhýralé věci si Abbas pořídil z darovaných peněz.

Luxus jako standard dnešní doby

Zamíříme do českých vod. Naše známé osobnosti si potrpí na přepych, mají navíc co do činění se sociálními sítěmi, jsou na nich velice aktivní a nelze jim upřít velká fanouškovská základna, a nebojí se to ukázat. Mezi ně rozhodně patří Leoš Mareš, Kristýna alias Týna Třešničková nebo Sabine Klecková. 

Leoš Mareš

Sleduje ho každý 10 Čech. Je něco jako "chodící billboard". Na svém instagramu propaguje kde co, je úspěšný a málokdo si dovolí říct na něho kritiku. Rád si užívá tu nejvyšší kvalitu, podlehl rychlým naleštěným supercar. Také častokrát nechává nahlédnout do svého soukromí. S manželkou prožívá pohádkové dobrodružství a proto se nezdráhá pochlubit velkorysými fotkami dokládající jeho materiální bohatství. Nezdráhá se ale vystupovat na dobročinných akcích a koncertech pro podporu či pro dobrou věc.

Monika a Leoš Marešovi
Monika a Leoš Marešovi • Zdroj: Herminapress

Týnuš Třešničková

Neměla v životě na růžích ustálo, ale momentálně se zdá, že je všem zlým dnům konec. S oblibou dává o sobě vědět na nejrůznějších drahých dovolených, kde je vyladěna do posledního puntíku. O tom, že má ráda okázalé věci, svědčí i to, že se momentálně raduje z nového bydlení, kde nechybí mramor dovezený z Itálie. A přitom cestuje skoro bez hranic, celý rok. Propaguje výrobky a doporučuje věci - otázkou ale zůstává, nakolik by se o svůj luxus skutečně materiálně rozdělila... 

 Kristýna Třešňáková alias Týnuš Třešničková
Kristýna Třešňáková alias Týnuš Třešničková • Zdroj: Se svolením Kristýny Třešnákové

Sabina Klečková alias Sabine Klecková

Žije v Dubaji a živí se jako profesionální influencerka. Její život na vysoké noze je plný celebrit i vlivných lidí, focení a natáčení, večírků, kde šampaňské teče proudem. Představte si život, kde vám platí za to, jen že někde dorazíte. 

"Influenceři v Dubaji mají možnost jít vždy na jídlo zdarma nebo, pokud mají dobrou nabídku, jdou do restaurace, kde jim vždy ještě zaplatí za to, že u nich jedí, výměnou za reklamy na Instagramu či TikToku,"

dodává Sabine. 

Sociální sítě snesou všechno

Photoshop, nejrůznější filtry, ale i přímo fakeové (nepravé) zboží dokáže zázraky. Z obyčejného člověka se můžete stát multimilionářem, postačí být dostatečně šikovný.

Důkazem toho je britský bloger předstírající život v přepychu na editovaných fotkách.

Ani TikTok a Instagram nezůstávají pozadu. Můžete hravě získat sledující v řadách několik stovek tisíců lajků a milion zhlédnutí za noc za popis, jak lze nakoupit duplikát prstenu Cartier z Amazonu za 20 dolarů. Ale hlavně, že jde o „značku Cartier“!

Ze sociálních sítí se stává velmi nebezpečný fenomén. Někteří influenceři s touhou zaujmout a prosadit se, a ve snaze ukousnout si obří krajíc slávy, objednávají například falešné papírové tašky Louis Vuitton, ve kterých jsou tak maximálně pomačkané noviny. Vše má vypadat na oko tak, že jsou výdělečně schopní, nebo že jim to drahá polovička pořídila. Trochu smutný obrázek dnešní doby.

Trend slepého sledování sociálních sítí přichází v silnějších a slabších vlnách, ať už chceme nebo ne. Ale bohužel, je tu a téměř všichni jsme chyceni v jeho spletité síti. 

Volili byste raději život na hraně? Nebo normální život s hodnotami, které můžete veřejně ctít?

Zdroje: Celebrity Net Worth, Moneywise.com, bbc.com, sociální média, usmagazine.com, foxnews.com, cnbc.com, thethings.com, prehledne24.cz, denik.cz, idnes.cz

 

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Mou citovou záležitostí je umění - hudba, design, literatura, tanec a v poslední době nalézám kouzlo v informačních technologiích. Mým snem už od dětství bylo stát se zpěvačkou. Baví mě být v kontaktu s lidmi, navštěvovat nová místa a cestovat. Také se ráda obohacuji o vědomosti z oblasti psychologie, pedagogiky a filozofie. Miluji pocit kreativního vyžití.
Mgr. Jana Höger
Luxusní bydlení Praha
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 76m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 76m

2 + 1 78 m², bal. 2 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
137 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m
Praha 10

Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m

10 + 1 616 m², ter. 89 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč
Praha 6

Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč

3 + KK 126 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Villa Bianca - Praha 6
Praha 6

Prodej luxusního bytu Villa Bianca - Praha 6

5 + KK 195 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní dům na pronájem na Praze 9 - Čakovice
Praha 9

Luxusní dům na pronájem na Praze 9 - Čakovice

8 + KK 315 m², ter. 55 m²
44 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem na Praze 4-52m
Praha 4

Byt na pronájem na Praze 4-52m

2 + KK 56 m², bal. 4 m²
16 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², ter. 24 m²
29 500 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

4 + 1 197 m², ter. 22 m²
56 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

5 + KK 178 m², bal. 30 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 46 m², bal. 1 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej - Praha

9 + 1 364 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 108m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 108m

2 + KK 108 m², ter. 32 m²
39 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami Hřebenky - 248m
Praha 5

Luxusní byt s terasami Hřebenky - 248m

5 + KK 249 m², bal. 10 m², ter. 16 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 400m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 400m

6 + KK 400 m², ter. 71 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

3 + KK 100 m², bal. 13 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila s bazénem na prodej - Praha západ
Okolí Prahy

Luxusní vila s bazénem na prodej - Praha západ

6 + KK 812 m², ter. 22 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - V Tower 112
Praha 4

Luxusní byt na pronájem - V Tower 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Pronájem rodinného domu Praha 6 - Ořechovka

8 + 1 222 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - V Tower - 112
Praha 4

Luxusní byt na prodej - V Tower - 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84

3 + 1 84 m², ter. 12 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 5 - Košíře - 48m2
Praha 5

Byt na pronájem Praha 5 - Košíře - 48m2

2 + KK 53 m², bal. 5 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks