Top hledané
Výsledky (0)
Svatba nemusí být jenom formální. Tyhle celebrity o tom ví své.

Živý slon, kostýmy z Pána prstenů nebo obřad v plavkách. Které celebrity měly extravagantní svatbu?

Barbora Večeřová
01. srpna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Pamela Anderson se vdávala v bikinách

Když se řekne svatba, většině lidem se v hlavě vybaví podobný obrázek. Nevěsta v bílých šatech, ženich v obleku, oddávající, plno květin, dobré jídlo a hudba. V minulém týdnu celé Česko pobláznila svatba MMA zápasníka Karlose Vémoly a Lely Ceterové, která rozhodně nesplňovala tradiční představy o svatbě. Nechyběly na ní totiž kolotoče, živá zvířata nebo slavné osobnosti. Rozhodně ale nejde o první takovou svatbu. Které další celebrity vyměnily bílé šaty a klasické svatební altánky za něco trochu víc extravagantního?

Pamela Anderson a Kid Rock 

Kde by se asi tak mohla vdávat blonďatá kráska z Pobřežní hlídky? Tipujete správně, bylo to na jachtě v Saint-Tropez. Zapomeňte ale na romantickou plážovou svatbu v rozevlátých bílých šatech. Pamela se toho nebála a při obřadu odhalila téměř vše – vdávala se totiž v bikinách. Podobně na tom byl její manžel, ten na obřad dorazil pouze v džínách a klobouku. Jejich lásku jakoby rychle spláchl příliv – rozvedli se totiž už po čtyřech měsících. 

Nicole Richie a Joel Madden 

Dcera slavného zpěváka Lionela Richieho Nicole, která se proslavila hlavně svým přátelstvím s Paris Hilton, si Joela Maddena vzala po třech letech randění. Svatba se konala v sídle jejího otce v Beverly Hills. A nutno dodat, že pár se rozhodně nedržel při zemi. Nevěsta vystřídala troje šaty, na svatbě nechyběl ani živý slon, prý jako symbol štěstí. Pro hosty to ale nebylo žádné překvapení – Nicole v rozhovorech o vysněné svatbě několikrát zmínila, že je pro ni živý slon nutností. 

Otevřít v galerii (6)
Nicole Richie si slona na svatbě vždy přála
Nicole Richie si slona na svatbě vždy přálaZdroj: Profimedia
Otevřít v galerii (6)
Sídlo Lionela Richieho, kde si jeho dcera řekla své "ano" s manželem
Sídlo Lionela Richieho, kde si jeho dcera řekla své "ano" s manželem Zdroj: Profimedia
Moderní byt 2+kk k pronájmu, Praha2 Vinohrady
Moderní byt 2+kk k pronájmu, Praha2 Vinohrady, Praha 2

Olivia Wilde a Tao Ruspoli 

Olivia Wilde se v roce 2003 provdala za italského prince a filmového režiséra Tao Ruspoliho. Pokud byste ale čekali honosnou svatbu, byli byste zklamaní. Tehdy teprve devatenáctiletá herečka totiž řekla své „ano“ ve školním autobuse, ve kterém Tao zároveň i bydlel. I přesto, že je režisér původem z aristokratické rodiny, na jejich svatbě to opravdu nešlo poznat. A proč obřad proběhl v autobusu? Oliviin otec měl chvíli před svatbou infarkt, a myšlenky na velkolepý ceremoniál tehdy tudíž nepřipadaly v úvahu. Láska ale zvítězila a svatba nakonec přece jen proběhla. Pár spolu tvořili do roku 2011.

Otevřít v galerii (6)
Olivii Wilde bylo teprve devatenáct, když si vzala italského prince
Olivii Wilde bylo teprve devatenáct, když si vzala italského princeZdroj: Profimedia

Sean Parker a Alexandra Lenas 

Americký podnikatel Sean Parker s písničkářkou Alexandrou Lenas asi rádi sledují Pána prstenů. Jak jinak si vysvětlit jejich svatbu, která se nesla v duchu právě téhle filmové série. Všech 364 svatebních hostů mělo na sobě kostýmy vyrobené Ngilou Dickson, designérkou skutečných kostýmů, které se ve filmech objevily. Svatba se konala v kalifornských lesích. Jejími přípravami strávil pár přibližně dva roky a mělo jít o umělecké dílo. Dvacet dnů před obřadem ji ale kalifornské úřady zakázaly – dodatečné stavby totiž probíhaly bez povolení v nelegálně uzavřeném kempu. Páru tedy nezbývalo nic jiného než sáhnout do kapsy hlouběji než ostatní snoubenci; musel totiž zaplatit pokutu 2,5 milionu dolarů. 

 

Sarah Jessica Parker a Matthew Broderick 

Herečka Sarah Jessica Parker, známá hlavně díky své ikonické roli Carrie ze Sexu ve městě, si svého Pana Božského vzala při opravdu překvapivém obřadu. Minimálně tedy pro všechny pozvané hosty. Pár totiž pozval přibližně 100 lidí na údajnou koktejlovou party konající se v New Yorku. Všichni tehdy až na místě zjistili, že nejde o jen tak obyčejnou party, ale o svatbu. Sarah se za Matthewa provdala v černých šatech, nechtěla prý přitahovat tolik pozornosti.

Otevřít v galerii (6)
Sarah Jessica Parket na sobě měla černé šaty
Sarah Jessica Parket na sobě měla černé šatyZdroj: Profimedia

Mariah Carey a Nick Cannon 

Podobně překvapení byli i přátelé zpěvačky Mariah Carey a moderátora a rappera Nicka Cannona. V pozvánce tehdy stálo, aby se hosté dostavili na natáčení hudebního klipu na Bahamy. Až na místě se však ukázalo, že nejde o točení klipu, ale tajnou svatbu na pláži. Každý rok v den výročí jejich svatby pak pár obnovoval svatební slib. Mezi místa, kde k tomu došlo, patřil například Disneyland nebo porodnice, ve které se narodila jejich dvojčata. I přesto, že si každý rok slibovali věčnou lásku, se v roce 2016 rozvedli. 

Otevřít v galerii (6)
Každý rok si slibovali věčnou lásku, i přesto se rozvedli
Každý rok si slibovali věčnou lásku, i přesto se rozvedli Zdroj: Profimedia

Dennis Rodman a…Dennis Rodman 

Naprosto ikonický moment devadesátých let, který neutkvěl v hlavě jen milovníkům módy, ale také sportovním fanouškům. Slavný basketbalový bouřlivák a hvězda dokumentární série The Last Dance Dennis Rodman se totiž rozhodl oženit. A koho si bral? No… Sám sebe. Basketbalista si oblékl svatební róbu jemu přímo na míru, nechal si udělat make-up od profesionálního artisty, prohlásil, že je bisexuální a rozhodl se vzít si sám sebe. U kohokoliv jiného by se pravděpodobně objevily spekulace, že se úplně zbláznil. Pro Dennise to byl ale jen další běžný den v jeho extravagantním životě. Svatba měla být primárně jednou z cest, jak propagovat nový memoár o jeho životě Bad as I Wanna Be. A zafungovalo to. Tisíce lidí dorazilo na místo svatby a jeho kniha se krátce poté stala bestsellerem.

Otevřít v galerii (6)
Dennis Rodman vždy vyčníval
Dennis Rodman vždy vyčnívalZdroj: Profimedia
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

 

Zdroje: marieclaire.com, Vogue.com, buzzfeed.com, mirror.co.uk, people.com, cbs.news.com 

 

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze