Top hledané
Výsledky (0)

Žižkov čeká velká změna! Eva Jiřičná zvítězila se svým návrhem věží

Redakční tým
10. června 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Návrh Evy Jiřičné - vizualizace

Změna pod taktovkou věhlasné Evy Jiřičné

Fenomenální architektka Eva Jiřičná zvítězila v mezinárodní architektonické soutěži o přestavbu prostoru bývalé Ústřední telekomunikační budovy na Žižkově pořádané společností Central Group. V cestě ji nestálo ani dalších 97 architektů ze 30 zemí. S jakým luxusním návrhem přišla?

„Štrougalova věž“, neboli také „Mordor“ půjde k zemi

Budova bývalého Telecomu, jenž je známou dominantou pražské části Žižkov v Olšanské ulici, zažije nebývalou změnu. Objekt přezdívaný Štrougalova věž (podle tehdejšího předsedy vlády) či Mordor zamýšlí Jiřičná nahradit moderním rezidenčním komplexem v podobě 3 luxusních zvlněných kruhových věží.

Luxusní byt na prodej - Malá Strana - 257
Luxusní byt na prodej - Malá Strana - 257, Praha 1

Její plán upoutal veškerou pozornost poroty pro své promyšlené spojení veřejného prostoru se zelení a také pro neotřele vyhlížející stavby, jejichž hlavní dominantou jsou zvlněné balkony a ohýbané sklo. Projekt také počítá s využitím nejmodernějších technologií šetrných k životnímu prostředí: vytápění pomocí tepelných čerpadel, zelené střechy nebo recyklace dešťové vody pro zalévání.

Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha, Praha 1

Při přípravě návrhu spolupracovala s architektonickou společností ARUP sídlící v Londýně. Ta je známá návrhem luxusní Opery v Syndey nebo dostavbou Gaudího chrámu Sagrada Família v Barceloně.

Přesné detaily celkového projektu si zatím Central Group střeží jako v oko v hlavě. Nicméně 19. června v Galerii Café Louvre představí Eva Jiřičná osobně podrobnosti vítězného návrhu.

„Praha nemůže být jen skanzenem pro turisty, ale musí být městem pro život,“ řekl Dušan Kunovský, majitel Central Group.

Praha se rozvíjí neustálým tempem a pokud budovy splňují parametry opravdové metropole, měla by se začít měnit její dosavadní tvář. Moderní výškové budovy jsou ideálním řešením k uspokojení poptávky po bydlení a nabízí proměnu okolí se zachováním zeleně. Metropole podle Kunovského nezbytně potřebuje moderní a ikonickou architekturu citlivě zasazenou mezi távající stavby v okolí.

Eva Jiřičná v komplexu navrhuje výstavbu bytů, komerčních prostor, restaurací i kaváren.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
AI DESIGN
Anenské nám. 211/2 110 00 Praha Česká republika
+420 226 200 820