Zmrazení česko-ruských vztahů vyústilo v ultimatum: Čas právě vypršel

Nově zjištěné skutečnosti kolem kauzy Vrbětice mohou výrazně změnit česko-ruské vztahy, a dokonce i vztahy mezi Ruskem a Západem. Jak se vyjadřují čeští politici?
22. dubna 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Od sobotního večera došlo k doslovnému zmrazení česko-ruských vztahů. Kauza výbuchů muničních skladů ve Vrběticích, stará sedm let, ožila. Dostala svůj mediální název a má dalekosáhlé následky. Česko a Rusko proti sobě vytáhli zbraně a boj probíhá na politické úrovni, takže ovlivňuje nejen vztahy mezi oběma zeměmi s velmi „svázanou“ minulostí, tak i přímo životy mnoha diplomatů. Čas pro ultimatum navíc právě vypršel! Vypovězeno tak může být zhruba 60 zaměstnanců ruské ambasády.

Rodiny českých diplomatů se po vyhoštění z Mosky vrátili zpět do Česka

Kauza Vrbětice se pro veřejnost "znovuotevřela" 17. dubna, kdy české bezpečnostní služby zjistily, že za výbuchy muničního skladu v roce 2014, kde zahynuli dva lidé a byla způsobena miliardová škoda, mohli s největší pravděpodobností dva agenti ruské vojenské rozvědky GRU - Michail Čepiga a Alexandr Miškin.

Ruslan Boshirov / Michail Čepiga (vlevo) and Alexander Petrov / Alexander Miškin (vpravo) - podezřelí z výbuchu ve Vrběticích
Ruslan Boshirov / Michail Čepiga (vlevo) and Alexander Petrov / Alexander Miškin (vpravo) - podezřelí z výbuchu ve Vrběticích • Zdroj: Profimedia

Čtyřminutový brífink s jasným závěrem podporou prezidenta

Premiér Andrej Babiš na mimořádném brífinku vlády konstatoval, že při explozích ve Vrběticích došlo k obrovským materiálním škodám, vážnému ohrožení a narušení života mnoha místních obyvatel, a především že zde zahynuli dva čeští občané. Dále ocenil práci českých bezpečnostních složek a Policie české republiky, zvláštní zmínku věnoval Národní centrále proti organizovanému zločinu. Zdůraznil, že Česká republika je svrchovaný stát a že musí na tato bezprecedentní zjištění odpovídajícím způsobem reagovat. Babiš měl navíc plnou podporu prezidenta republiky Miloše Zemana.

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m, Praha 1

Kečup na zdech ruského velvyslanectví

Po zveřejnění nových okolností celé kauzy se strhla obrovská vlna nevole, a to nejen v politických řadách, ale i mezi širokou veřejností.

Sídlo Ruské ambasády v Praze na náměstí Pod kaštany, jež se má přejmenovat na náměstí Borise Němcova
Sídlo Ruské ambasády v Praze na náměstí Pod kaštany, jež se má přejmenovat na náměstí Borise Němcova • Zdroj: MICHAL ŠULA / MAFRA / Profimedia

V noci 17. dubna zadržela policie u ruského velvyslanectví v Praze sedm lidí, kteří kečupem potřísnili zeď ambasády. Kečup měl symbolizovat krev a byl reakcí na tragickou událost ve Vrběticích. Incident zaregistrovala i ruská média, která skupinu označila za chuligány.

Rusko všechno popírá

Předseda zahraničního výboru ruské Rady federace Vladimir Džabarov zareagoval na nová zjištění jako první, když prohlásil, že tvrzení české vlády o podílu ruských agentů na výbuchu v muničním skladu ve Vrběticích je absurdní.

„Rusko nemá nic lepšího na práci než vyhazovat do povětří nějaké sklady. Nikdy jsme Česko nepovažovali za svého protivníka,“

řekl Džabarov.

„Je to prostě úplně vymyšlená situace, aby podpořili Američany, kteří teď od nás dostali tvrdý úder.“ 

Škatule, hejbejte se - na diplomatické rovině

Následovaly rovněž kroky českých i zahraničních politiků a došlo k česko-ruské diplomatické roztržce. 

Česká Republika na základě nových zjištění vyhostila 18 pracovníků (z toho 14 diplomatů) ruského velvyslanectví v Praze. Vyhoštěni byli podle Jana Hamáčka, ministra vnitra a zahraničních věcí všichni, kdo byli českými tajnými službami identifikováni jako důstojníci ruských tajných služeb.

Muniční sklad ve Vrběticích
Muniční sklad ve Vrběticích • Zdroj: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia

Na to reagovala ruská strana v odvetě, kdy naopak vyhostila 20 zaměstnanců české ambasády v Moskvě, z toho 16 diplomatů. A „boj“ na vyšší úrovni stále pokračuje.

Paralyzované ambasády

Ambasády v obou znesvářených zemích jsou momentálně paralyzované nedostatkem pracovníků, na české ambasádě v Moskvě fungují jen konzulové, zbývající diplomaté musejí zemi opustit. Kromě zástupce velvyslance se do Česka vrátil i celý politický a hospodářský úsek.

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m, Okolí Prahy

„Reakce je silnější, než jsme očekávali. Museli jsme ji očekávat, současně ale Česko nic neprovedlo. My jsme se stali obětí jejich operací,“

podotkl Hamáček.

Všichni vyhoštění Češi se z Ruska vrátili v noci na úterý vládním speciálem. Na opuštění země dostali pouze 24 hodin, což s sebou neslo nemalé komplikace například v přepravě jejich domácích mazlíčků. Naopak diplomaté ruští měli na sbalení dvojnásobný čas, 48 hodin, a opustili zemi během pondělí. Někteří opoziční politici volají po tzv. “zeštíhlení” ruské ambasády v Praze.

Kostlivec byl ve skříni dlouho

„Své ovoce má mnohaleté nejednání s Ruskou federací na různých úrovních. Otevřených otázek mezi námi je totiž hodně. Bez jednání by bylo možné snižovat počet ruských diplomatů toliko cestou jejich vyhošťování, tedy jednostranně. To by vedlo k různým odvetným akcím z jedné a druhé strany,“

řekl pro novinky.cz bývalý ministr zahraničí a současný poradce premiéra Cyril Svoboda.

Zaznívají hlasy o tom, že obě země měly na řešení problémy naddimenzovanosti několik desítek let. Nyní se očekává, jak celá situace dopadne.

Názory zkušených diplomatů

Česko vstoupilo do diplomatické rozepře s Ruskem ve znevýhodněné pozici, protože české zastoupení na ambasádě v Moskvě je mnohem střídmější než to ruské v Praze. Důvody je třeba hledat i v pořádcích, které v Československu panovaly před sametovou revolucí. Z krize se může Česko dostat s pomocí spojenců z NATO a EU, shodli se diplomaté Cyril Svoboda a Michael Žantovský.

Michael Žantovský, jeden z našich nejzkušenějších diplomatů
Michael Žantovský, jeden z našich nejzkušenějších diplomatů • Zdroj: Dan Materna / MAFRA / Profimedia

„U nás je to samozřejmě pozůstatek normalizačních dob, kdy byla sovětská ambasáda vlastně místodržitelstvím okupační mocnosti. Za třicet let se ale ten poměr dal podstatně změnit, kdyby si to vláda uložila jako úkol. Zejména se naskýtala příležitost při dělení Československa na konci roku 1992,“

uvedl bývalý český velvyslanec ve USA, Británii a Izraeli Michael Žantovský pro Novinky.cz a dodal:

„Musíme v každém případě vyhostit dva další ruské diplomaty. A musíme účinně naléhat na naše spojence, aby se k nám podobnými praktickými kroky připojili, jinak riskujeme úplnou likvidaci naší ambasády.“

Ledová reakce z Kremlu

Ruská federace se přitom stále ozývá, že český tón v celý jednání je pro Rusko nepřijatelný. 

“Český tón v jednání s Ruskem je nepřijatelný,”

řekla mluvčí ministerstva zahraničí Marija Zacharovová ve vyjádření pro stanici Vesti FM. Sama naznačila, že jsou pro ni kroky Prahy nelogické, takže se domnívá, že Praha plní cizí zadání.

„Je potřeba se zeptat, oč usilují, co chtějí,“

řekla Zacharovová ve vysílání stanice Vesti FM.

„V žádném případě žádná ultimáta, žádný ultimativní tón, žádné podobné snahy, které dělají, jsou nepřijatelné pro naše zemi. Ale nemyslím si, že by to nevěděli.“

Zacharovová těmito slovy zareagovala na včerejší české ultimatum: Česko požaduje po Moskvě, aby do čtvrtečního poledne buď přijala zpět 20 vyhoštěných českých diplomatů, nebo se sníží počet pracovníků ruské ambasády v Praze, aby byl stejný jako je na českém velvyslanectví. To by znamenalo odchod asi šedesáti ruských diplomatů.

Návrhy na srovnání počtu diplomatů na obou stranách by byly podle zkušených českých politiků Svobody i Žentovského chybné. Je normální, že má velký stát u těch menších více diplomatů než naopak. Měnit úzus a vyrovnávat počet diplomatů jedna ku jedné by podle Žantovského fakticky znamenalo zmrazení vztahů.

Reakce českých politiků

Špatné česko-ruské vztahy se pravděpodobně logicky promítnou i do poměrů Ruska a Západu. 

Pokud bude potvrzeno zapojení Ruska do výbuchu vrbětického skladu, ovlivní to například i účast ruské firmy Rosatom v tendru na dostavbu české jaderné elektrárny Dukovany.

„Je na čase utnout debaty o zapojení Ruska do dostavby Dukovan. Bezpečnostní rizika musíme brát vážně a ne čekat, až se něco stane. Stejně tak je třeba jasně odmítnout ruskou hybridní válku kolem očkování,”

nechal se slyšet bývalý ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček. 

Bývalý ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček
Bývalý ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček • Zdroj: Petr Hloušek / Právo / Profimedia

Předseda Senátu Miloš Vystrčil a předseda ODS Petr Fiala obviňují Rusko ze státního terorismu. Podle poslance a šéfa sněmovního zahraničního výboru Ondřeje Veselého je exploze v muničních skladech ve Vrběticích největší útok na Českou republiku od roku 1968. Předseda SPD Tomto Okamury uvedl, že počká na důkazy. 

 

 

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

V médiích se pohybuji už přes polovinu svého života, hlavně v lifestylových titulech, které mi kdysi změnily životní styl, v dobrém i zlém. Mou největší vášní je cestování, fotografování a potápění. Posledních 14 let jsem žila všude možně po světě a živila se především jako podmořský fotograf a psavec - spolupracovala jsem s lifestylovými médii a vytvářela obsah webů a texty na klíč. Z cest jsem si také přivezla krásného synka, který je mým nejlepším učitelem, motorem, ale i brzdou. Nová práce mi dovoluje spojit všechno, co mám ráda.
Kristina Vacková
Luxusní bydlení Praha
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

2 + KK 100 m², bal. 13 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město

7 + KK 259 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Braník-263m2
Praha 4

Luxusní vila na prodej Braník-263m2

5 + KK 263 m²
26 558 615 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
17 995 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - V Tower 112
Praha 4

Luxusní byt na pronájem - V Tower 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
49 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84

3 + 1 84 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej na Praze 7 - 124m
Praha 7

Byt na prodej na Praze 7 - 124m

3 + KK 124 m²
19 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - V Tower - 112
Praha 4

Luxusní byt na prodej - V Tower - 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

5 + KK 178 m², bal. 30 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², bal. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², ter. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej v Pařížské ulici-134m2
Praha 1

Luxusní byt na prodej v Pařížské ulici-134m2

4 + 1 134 m², bal. 2 m²
49 750 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila k prodeji, Praha 5 - 257m
Praha 5

Luxusní vila k prodeji, Praha 5 - 257m

5 + 1 257 m²
32 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2
Praha 6

Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2

5 + 1 223 m²
70 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 850 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m
Praha 6

Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m

5 + KK 256 m², bal. 15 m², ter. 24 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej Praha
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej Praha

4 + 1 242 m², ter. 68 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 920 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m

2 + 1 49 m², bal. 2 m²
5 746 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m

3 + KK 105 m²
10 934 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m

2 + 1 60 m²
6 589 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m

2 + 1 73 m²
7 490 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 120m
Praha 1

Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 120m

4 + 1 120 m²
20 755 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt v historické budově Praha 6 - 210m
Praha 6

Byt v historické budově Praha 6 - 210m

4 + KK 210 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m
Praha 5

Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m

5 + KK 251 m², ter. 26 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks