Značka BOTAS, kterou proslavil Emil Zátopek, frčí i dnes!

Díky nim se říkám sportovním botám "botasky". Věděli jste to?
04. listopadu 2018
 
Hlavní stránka Nové články

V 60. letech 20. století se značka Botas dočkala velké slávy. V té době chtěl mít luxusní tenisky s nápisem Botas prostě každý a není tedy divu, že se prodávaly po milionech kusech. Dnes už sice vypadají trochu jinak, přizpůsobily se dnešním trendům, ale stále jdou na odbyt. Bohužel ne v takové míře, v jaké to bylo dříve.

Jaký je celý příběh těchto sportovních luxusních tenisek, které proslavil Emil Zátopek?

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
vybrat
Dominika Nečasová
módní redaktorka
vybrat
Ornella Koktová
modelka

Dominika Nečasová

Před názvem Botas se firma jmenovala Botana

Botana vznikla v roce 1949 ve Skutči u Chrudimi. Tato obec se pyšní dlouholetou tradicí výroby obuvi. A když říkáme dlouholetou, tak to myslíme vážně. Boty se zde vyrábí už od 16. století! Až na přelomu tisíciletí se firma přejmenovala na Botas. 

Spolupráce se slavnými značkami: Puma, Adidas a Nike

Firma dlouhou dobu vyráběla luxusní sportovní tenisky pro dnes známé a oblíbené značky, jako jsou Puma, Adidas, Nike, Bauer a Salomon. Většinou se jednalo o specializované tenisky na nejrůznější sporty jako tenis, basketbal, kopanou a atletiku. Ačkoliv tenisky obuly i známé sportovní hvězdy, slávu jim to žádnou nepřineslo, protože na výrobě se firma podílela minimálně. 

Luxusní byt s terasou Troja 145m
Luxusní byt s terasou Troja 145m, Praha 7

Běhal v nich náš oblíbený a slavný atlet Emil Zátopek

Slavné luxusní tenisky dříve nosili čeští sportovci, mezi které samozřejmě patřil čtyřnásobný olympijský vítěz Emil Zátopek. Ten v nich naběhal tolik kilometrů jak nikdo na světě. Dnes si botasky zavazuje třeba nohejbalová reprezentace nebo juniorská mystrině běhu na lyžích Andrea Klementová. Není se čemu divit. Výroba se totiž zaměřuje především na sportovní obuv.

I luxusní boty do města však u značky Botas lehce vyberete

Botas se u nových modelů rozhodně nebojí barev a vy si tak můžete vybrat, jestli chcete boty jako duhu nebo třeba jen červené. Čemu dáváte přednost?

Dominika Nečasová

Ornella Koktová

Značka obuvi Botas mi vždy tak trochu připadala, že neustále těží jen ze své nejslavnější historie cca před 60 lety a o inovace se příliš nezajímá.

Již na první pohled je to i tentokrát zřejmé. Je to špatně? No...záleží na konkrétním modelu.

Z nových modelů je mi asi nejsympatičtější pár bot s názvem RAINBOW MAKER. Veselá obuv na ještě více veselý pochod Prague Pride - značka ideál. Avšak na otázku, kam jinam bych si tento kousek pak vzala, bych zřejmě odpověděla: “Tak maximálně na procházku se psem kolem baráku.”

Ovšem největší horor jsou ty černé botasky v kombinaci s brčálově zelenou, červenou a zlatou barvou! A cena přes dva tisíce korun mi zní vskutku jako hodně špatný vtip. Takže za mě současná kolekce žádná sláva…

Ornella Koktová
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (9)

View photo gallery