Top hledané
Výsledky (0)
Luxusní odpočinek v Národním divadle

Pod střechou Národního divadla je pro herce sauna! Teď tam můžete jít i vy!

Karolína Lišková
15. června 2020
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

V dnešní době se nachází sauny na každém kroku. Většinou jde o velké řetězce, kde je hlava na hlavě. LP-life.cz vám představuje nejutajenější saunu v Praze, která je v podstatě jen pro „vyvolené“, ale s přehledem můžete být těmi VIP i vy. Nachází se přímo v Národním divadle a ručníky s prostěradly tam vydává charismatický herec Stanislav Meyer.

Do sauny se vejde maximálně 24 lidí.
Bazének na schlazení.
Výhled z oken je na Žofín.

Tahle perla 80. let, o které věděli jen herci Národního divadla, jež jí náležitě po náročných představeních využívali, funguje už šestatřicet let. Pro veřejnost byla nepřístupná, ale stejně o ní nikdo netušil. Až nyní se otevírá i pro takzvané lidi z ulice. Nachází se na střeše jedné z budov Nové scény.

Správná trojka

Za tímto novým konceptem stojí trojice - Stanislav Meyer, Lukáš Otevřel a Miroslav Sládek. Loni uspěli ve výběrovém řízení ND, které pro ztrátovou saunu hledalo nového provozovatele. Přestože ani jeden s ničím podobným nemá zkušenosti, láska k relaxu je spojila. Cíl byl jasný - zachovat saunu.

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem, Praha 1

Pánové se pustili do renovace. Vše bylo totiž samozřejmě za léta využívaní poničené a omšelé. Pod renovaci se podepsali architekti z Edit! Architects, trvala půl roku a nestála ani milion korun. Najdete zde novou finskou saunu, do které se vejde šestnáct lidí a strop má vyskládaný ze dřeva do tvaru české vlajky. Je zde centrální místnost, kde jsou stolky, odpočívárna s lehátky a pak už jen sauna s ochlazovacím bazénkem.

Otevřít v galerii (2)
Trojice, která za tím stojí.
Trojice, která za tím stojí. Zdroj: Honza Zima

Starý nábytek nebo koberec byl odstraněn, zůstaly ale detaily jako typický dřevěný strop, lustry a výhled na Žofín.

Opera během saunování

Jistě to znáte, v každé sauně většinou hraje nějaká relaxační hudba.. Tady si ale užijete větší zážitek! Když sem přijdete po 19. hodině, kdy začínají večerní představení, dost možná si vychutnáte i nějakou známou operu nebo jiné představení. Ne nadarmo proto trojice místo pojmenovala jako Národní sauna.

Původně chtěli pánové celou saunu udělat jen pro pár vyvolených, což není levná záležitost. V plánu bylo udělat 300 členských karet od 500 Kč (dva vstupy měsíčně) až po 3000 Kč (neomezený vstup) měsíčně. Kapacita je totiž pouhých 24 lidí.

Ale protože koronavirová krize překazila podnikatelům plány, dá se domluvit i na jednorázovém vstupném po předchozí rezervaci.

Otevřít v galerii (2)
V sauně je zachovaná atmosféra 80. let.
V sauně je zachovaná atmosféra 80. let. Zdroj: Honza Zima

„Stojí to 300 korun na 90 minut, stačí si udělat rezervaci,“

řekl do telefonu Stanislav Meyer, který také na Facebooku hlásá:

„Pokusíme se ještě v červnu otevřít a zatopit pro vás. Vy nám můžete hodně pomoci, když přijdete a podpoříte nás. Koneckonců, červen má být chladnější a imunitu je třeba posilovat.

Otevřeme v omezeném provozu pondělí- pátek - 15.00-22.00. Platby přijímáme pouze v hotovosti. Na místě je také možné zakoupit klubové členství + 10 vstupů se slevou nebo dárkový voucher. Těším se na vás - ručník a prostěradlo vám vydám osobně.“  

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Národní divadlo
Národní 2, 110 00 Nové Město
704 909 091