Známé osobnosti vyhozené z Facebooku: Volnému je to volný... Ale co my?

Kdo nemá Facebook, jako by nebyl. Važte si svého účtu, můžete o něj kdykoli přijít! Jak ochránit svůj účet.
15. června 2021
 
Hlavní stránka Nové články

To, že jste slavní, ještě neznamená, že nemůžete přijít o svůj facebookový účet. Jak se zdá, Facebook – jako stále „bezplatná“ platforma – si osobuje právo na to, kdo bude či nebude mít jeho účet. Ať jste zpěvačka, politický aktivista, módní ikona nebo teenagerovský idol, mějte se na pozoru – i prezident může být vyhoštěn ze sociálních médií!

Madonna vyjádřila na Instagramu názor na pandemii, který se nelíbil

Všechna populární sociální média – Twitter, Instagram a Facebook mají zásady, které musí uživatelé dodržovat. Pokud se tak nestane, může být jejich účet pozastaven, nebo dokonce zrušen natrvalo. Momentálně dostal „ban“ z Facebooku i bývalý americký prezident Donald Trump a minulý týden dokonce kontroverzní poslanec Lubomír "Flákanec" Volný. 

Lidi se znaky všech populárních sociálních sítí
Lidi se znaky všech populárních sociálních sítí • Zdroj: Freepik

Sečteno, podtrženo, zrušeno

Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2020 bylo podle informací magazínu Forbes na Facebooku přibližně 2,8 miliardy aktivních uživatelů měsíčně. Podle zprávy společnosti o příjmech a dle odhadů Facebooku falešné účty představovaly 5 % aktivních uživatelů měsíčně ve stejném časovém rámci, tedy mezi říjnem až prosincem loňského roku.

Pokud už o účet přijdete, jaká je šance získat jej zpět?

Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Luxusní byt na prodej Praha - 320m, Praha 5

„Z mnoha žádostí o pomoc, které dostáváme o zamčených účtech, víme, že Facebook je více než kdy jindy ochoten zakázat přístup uživatelům, kteří nedodržují jejich pravidla. Tito bývalí Facebookáři, kteří nás kontaktují, chtějí získat zpět své účty a vrátit se k populární virtuální komunitě. Bohužel pro ně může být tento cíl nemožný. Je tedy zásadní, aby se uživatelé seznámili s komunitními standardy Facebooku. Protože nikdo není imunní vůči vyhoštění – ani prezident Spojených států,“

říká Michelle Couch-Friedman na blogu advokátní kanceláře Elliott Advocacy, elliott.org. 

Můj profil – má identita „snů“

„Na sociálních sítích jednotlivci vytvářejí své veřejné já a publikují názory, aby získali sociální odměnu za pozitivní reakci ze svého následování. Sociální problémy a kritika se stávají módními slovy nebo clickbaitem. Fungují jako modifikátoři tohoto online veřejného já a ztrácejí svoji sílu. Stávají se předměty sloužícími k akumulaci kulturního kapitálu výměnou za sociální odměnu. V tomto procesu je zřejmé, že jak veřejné já, tak sociální otázky se komodifikují, aby se dosáhlo konečné odměny, která je mimo funkci a existenci komodity,“

říká Jan Matoušek, který studuje mediální komunikaci a zaměřuje se na sociální média.      

Dívka dělající selfie pro sociální média
Dívka dělající selfie pro sociální média • Zdroj: Freepik
                                         

Máte štítek – zbystřete!

Viceprezident Facebooku pro integritu Guy Rosen před pár týdny oznámil na blogu, že Facebook každý den blokuje „miliony falešných účtů“. Facebook v průběhu tří měsíců zakázal 1,3 miliardy účtů v boji proti „falešnému“ a „škodlivému“ obsahu a podle Rosena v posledních třech letech odstranil přes 100 sítí koordinovaného neautentického chování nebo skupin stránek spolupracujících na úmyslném uvedení veřejnosti v omyl.

Pokud tým 80 nezávislých kontrolorů faktů Facebooku hodnotí něco jako „nepravdivé“, web omezí distribuci příspěvku a přidá k příspěvku varovný štítek.

Poslanec Volný: Flákanec bez Facebooku

Před pěti dny se z Facebooku ztratil i profil poslance Lubomíra Volného, který proslul zejména svým "flákancem". Důvodem k odstranění bylo, tradičně, opakované porušování pravidel sociální sítě, zejména šíření dezinformačních videí, v nichž vystupoval jako odpůrce vládních opatření proti koronaviru. Volný byl do sněmovny zvolen za SPD a měl kolem sebe početnou skupinu stoupenců. Ve čtvrtek tuto informaci zveřejnil server Seznam Zprávy. 

Lubomír Volný přišel o profil na Facebooku minulý týden
Lubomír Volný přišel o profil na Facebooku minulý týden • Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

"Stránku Lubomíra Volného jsme smazali pro opakované publikování materiálu, který porušuje naše standardy, především pravidla týkající se šíření nenávisti, šikany, obtěžování a nahoty,"

uvedla pro Seznam za Facebook Magdalena Szulc.

Poslanec se nechal slyšet, že podobnou aktivitu očekával, protože Facebook již delší dobu omezoval jisté činnosti na jeho profilu – nemohl získat nové fanoušky a sledující. Volného facebooková stránka měla před smazáním podle Seznamu 78 000 fanoušků a její sledování mělo zapnuté 104 000 lidí. Volný se rozhodl dočasně fungovat na profilu a ve skupině Volný blok a i se svými fanoušky se přesouvá na sociální síť Telegram, kde podle jeho slov není žádná cenzura. (Zdroj: rozhlas.cz)

Celebrity, které byly zakázány na sociálních sítích

Důvodů ke zrušení účtu může být několik – a my se k nim dostaneme později. Může jít například o zveřejňování erotického či dokonce sexuálního obsahu, nebo i o urážlivé komentáře. A tyto chyby nedělají jen běžní smrtelníci, ale i celebrity. Podívejme se, čí účet sociální média zrušila!

Rihanna byla rovněž vyloučena ze sociálních médií pro nemravné fotografie
Rihanna byla rovněž vyloučena ze sociálních médií pro nemravné fotografie • Zdroj: Profimedia

„Nemravná“ Rihanna

Módní návrhářka a zpěvačka RIhanna má co ukazovat, a její fanouškovská základna si toho velice cení. Rihannin Instagram se jen hemží nemravnými příspěvky, proto byl šok, když byla hvězda R & B nucena své polonahé obrázky z účtu odstranit. Jednalo se převážně o fotky, na nichž Rihanna pózovala pro francouzský časopis Lui nahoře bez.

Adele tweetuje opilá

Oblíbená popová zpěvačka Adele rovněž čelila překážkám, tentokrát na Twitteru. Sama přiznala, že správcovská společnost Twitteru zakázala posílat „opilé tweety“, které jí celkem zavařily. Adele se obává, aby se tyto populární hlášky neobjevily na jejích ostatních sociálních médiích (Dailypakistan.com).

Oblíbená zpěvačka Adele čelila problémům na Twitteru
Oblíbená zpěvačka Adele čelila problémům na Twitteru • Zdroj: Profimedia

Miliónový Trump vyloučen do roku 2023

Projev bývalého amerického prezidenta se rozhodně nedá nazvat kultivovaným, proto není divu, že byl postupně vykázán nejen z jednoho sociálního média. Jeho tweety byly až na hranici zákona, podněcovaly k násilí a byly vulgární a urážlivé. Twitter mu účet pozastavil, pak obnovil a poté zase trvale zakázal. kvůli obavám z „podněcování dalšího násilí“ v USA.

Jelikož má Trump neuvěřitelných 88 milionů následovníků, jeho účet je skutečně „nebezpečný“.

Sociální média obecně jsou doslova pod palbou za to, že umožňují šíření nenávistného obsahu a dezinformací v jejich službách. Byl to právě Donald Trump a další, kdo obvinili společnosti z cenzury pravicových názorů a z přílišného vlivu na svobodu projevu. Trump se v květnu 2019 setkal s výkonným ředitelem Twitteru, Jackem Dorseym poté, co označil jeho společnost za „velmi diskriminační“.

Donald Trump se svými desítkami milonů sledujících představuje hrozbu
Donald Trump se svými desítkami milonů sledujících představuje hrozbu • Zdroj: Profimedia

K mnoha příspěvkům bývalého prezidenta Donalda Trumpa na Facebooku byly přidány varovné štítky, protože informace, které obsahovaly, nebyly pravdivé. Vše skončilo tak, že 7. ledna byl Trumpovi přístup na Facebook zakázán úplně poté, co povzbudil protestující, kteří se účastnili násilných nepokojů v Kapitolu.

Facebook i Twitter se stále potýkají s tím, jak moderovat jednoho ze svých nejmocnějších a nejoblíbenějších uživatelů. Trump, který tyto stránky během svého prezidentství využíval k tomu, aby nashromáždil své příznivce a tyranizoval své nepřátele, neustále obviňuje Facebook a Twitter z toho, že cenzuruje, co jsou světoví vůdci ochotni říci online.

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m, Praha 6

 Již v roce 2020 se desítky zaměstnanců Facebooku vyslovily proti generálnímu řediteli Facebooku Markovi Zuckerbergovi za jeho počáteční nečinnost proti Trumpovým funkcím během protestů proti policejní brutalitě.

Trumpovi je trvale zakázán přístup na Twitter a na Facebooku je zakázán až do ledna 2023.

Madonna pobouřila postojem ke covidu

Paradoxně Madonna, právě tato kontroverzní superstar, nebyla v tomto případě nijak skandální. Pouze vyjádřila svůj názor na pandemii.  Byla to právě ona, kdo obvinil Instagram po sdílení videa o konspirační teorii o koronaviru na jejím oficiálním instagramovém profilu. 62letá zpěvačka tvrdila, že vakcína proti Covid-19 již byla nalezena, ale kvůli finančním machinacím zůstává nedostupná a skrytá před světem. Kromě toho navíc Instagram rozmazal video s titulkem: „Falešné informace“.

 Donald J. Trump a rapper Kanye West
Donald J. Trump a rapper Kanye West • Zdroj: Profimedia

43letý rapper Kanye West je známým „twitterem“ a ani jemu se dočasný ban nevyhnul. V loňském roce totiž na sociální síti zveřejnil telefonní číslo redaktora časopisu Forbes, Randalla Lanea.

Hromadný ban aktivistů a konspiračních teoretiků

Kromě celebrit se dostávají sociální média do sporu i s aktivisty. Mnozí aktivisté si již před rokem stěžovali, že byly jejich účty z Facebooku odstraněny pod záminkou terorismu, i když oni sami jsou jednoznačně proti němu. 

Před dvěma lety zveřejnil New York Times seznam sedmi kontroverzních uživatelů Facebooku, jimž tato platforma rovněž zavřela účty. Nestalo se tak „Přes noc“, ale po dlouhém zvažování, jelikož bylo jasné, že bude rozpoután mediální povyk. Okamžitě se strhla debata o moci a odpovědnosti velkých technologických společností.

Město se symboly sociálních médií
Město se symboly sociálních médií • Zdroj: Freepik

Jedním z těch, komu byl zavřen účet, byl Alexe Jonese, konspirační teoretik a zakladatel společnosti Infowars, a spolu s ním další extremisté, jako Louis Farrakhan, černý nacionalistický ministr, který byl často kritizován za své antisemitské poznámky, nebo Milo Yiannopoulos. 

Na svou obhajobu Facebook uvedl, že se takto rozhodl v rámci svých zásad proti „nebezpečným jednotlivcům a organizacím“. Jednalo se tehdy o velký krok, protože do té doby se sociální síť zaměřovala na omezení distribuce škodlivého obsahu a odstranění jednotlivých příspěvků, které porušují její pravidla než na úplný zákaz uživatelů. (www.nytimes.com)

Politika a sociální média

Sociální média jsou stále více osočována z toho, že podporují extremismus a šíří dezinformace. Událostmi se to jen hemží – sociální média zveřejnovala názory na prezidentské volby v USA, publikovala konspirační teorie na pandemii coronaviru a nepřeberné množství dalších informací. 

Zdá se, že každý si může napsat, co chce. I to je důvod, proč jsou běžní lidé ze sociálních médií znechuceni a uchylují se k zábavnějším platformám, kde mohou publikovat jen fotografie nebo krátké filmy či hudební klipy.

"Navzdory všem těmto snahám existují někteří, kteří věří, že máme finanční zájem zavírat oči před dezinformacemi,"

řekl Rosen.

"Opak je pravdou. Máme veškerou motivaci zabránit dezinformacím v našich aplikacích a podnikli jsme k tomu mnoho kroků na úkor růstu a zapojení uživatelů."

Ztráta Facebooku NAVŽDY: Příběh

"Po koncertě jsem se přihlásila na Facebook a mluvila se svým přítelem,"

říká jednatřicetiletá Jana.

„Byla jsem na svém notebooku a omylem jsem mu poslal částečně nahou fotografii. O několik minut později jsem dostala upozornění, že mě Facebook zablokoval.“

Jana už od loňského léta marně bojuje o navrácení svého účtu a jeho opětovnou aktivaci. 

Mladá dívka chatující na mobilním telefonu
Mladá dívka chatující na mobilním telefonu • Zdroj: Freepik

Poslala četné e-maily týmu Facebook, kde je žádala a prosila o odpuštění s tím, aby obnovili její účet. Trvá na tom, že nahrání „částečného aktu“ byla chyba, a zdůvodňuje to tím, že se domnívala, že Facebook Messenger je soukromý.

„Tuto fotografii jsem poslala prostřednictvím soukromé zprávy z Facebooku. Nezveřejňovala jsem ji, ale skener Facebooku zjistil, že je to nevhodné a okamžitě mi zakázali přístup k mému účtu. Podobná situace se může stát každému,“

žadonila Jana.

„Nepoužívám Facebook pro šíření nebo sledování porna, ale na komunikaci s rodinou a přáteli. Tento účet mám od mládí a chci získat všechny své fotografie a vzpomínky zpět. Mám také několik členů rodiny, se kterými se mohu spojit pouze prostřednictvím Facebooku,“

stěžovala si Jana.

Jen pro informaci: Facebook Messenger není soukromý. Nic na Facebooku není soukromé.

A jak to dopadlo?

Jistě všichni známe ony automatické odpovědi nebo dokonce automatické chaty, které nás mnohdy přivádějí k šílenství. Team Facebooku nejdříve Janě neodpovídal vůbec – proč by také, vždyť u nich již neměla účet.

„Ahoj, Jano. Zjistili jsme, že nemáte oprávnění používat Facebook. Další informace o zásadách Facebooku najdete v Prohlášení o právech a odpovědnosti Facebooku: https://www.facebook.com/legal/terms/

Z bezpečnostních důvodů však bohužel nemůžeme poskytnout další informace o tom, proč byl váš účet deaktivován. Děkujeme vám za pochopení, protože toto rozhodnutí je konečné. (Facebookový tým)“

Neproběhl žádný odvolací proces, dokonce se Jana ani mnozí jiní nedozvěděli vysvětlení. 

Ani právníci nic nezmůžou

„U nás v Čechách je to velmi zřídka, aby se na nás někdo obrátil kvůli ztrátě účtu na sociálních médiích,“

říká právní koncipient Marek Nesvorný, pracující v advokátní kanceláři, řešící mimo jiné i autorská práva a případy ochrany osobních dat.

„Protože jsem ale studoval právo i ve Spojených Státech, vím, že tyto případy jsou mnohem častější. Velmi dlouho trvá, než se vám přes zákaznické servisy podaří se vůbec spojit s reálným člověkem, a i potom jsou šance na obnovení účtu velmi malé. Většina lidí se nakonec přece jen spokojí se založením účtu zcela nového.“

Bohužel takto nakonec skončil i Janin příběh. Vzdala se všeho, co na Facebooku měla, a vytvořila si nový účet. O své fotografie a pro ni cenné vzpomínky přišla.

Sympatická dívka chatuje na telefonu
Sympatická dívka chatuje na telefonu • Zdroj: Freepik

Jedním z právních subjektů, který se problematikou zrušených účtů na sociálních médiích zabývá, je tým Elliott Advocacy.

„Zákazníci nám často předloží stohy korespondence, která nevede nikam. I když dostáváme mnoho žádostí o pomoc týkající se zakázaných účtů na Facebooku, naše bilance řešení těchto případů je nulová. Ve skutečnosti Facebook, stejně jako jiné obří společnosti, jako jsou Amazon nebo eBay, obvykle ignoruje tyto typy dotazů od našeho týmu. Fakt je ten, že již dále nejste zákazníkem Facebooku a díky jedinečné povaze platformy není možné tento typ případů zprostředkovat,“

tvrdí právník Michelle Couch-Friedman, ze společnosti Elliott Advocacy.

Při založení účtu souhlasíte s podmínkami

„Když se zaregistrujete na Facebooku, souhlasíte s jeho podmínkami. Pokud některou z těchto podmínek porušíte, můžete získat ban – bez jasných metod odvolání proti rozhodnutí. Facebook vám nedluží účet. V současné době neexistují žádné zákony, které by Facebooku umožňovaly účast kohokoli,“

dodává Marek Nesvorný.

„Naše kancelář by se tedy mohla jen pokusit o zprostředkování nad zakázaným účtem na Facebooku, ale pravděpodobnost úspěchu je téměř nulová, jelikož je většinou prokazatelné, že byly porušeny podmínky společnosti Facebook.“

Facebook je bezplatná služba a jeho uživatelé nejsou jeho zákazníci. Můžete být jakkoli pobouřeni odpověďmi zákaznického týmu Facebooku, ale neměli byste. Facebook poskytuje uživateli online sociální komunitu zdarma, a tedy ani tým Facebooku není týmem zákaznických služeb a uživatelé by neměli očekávat, jaký typ osobní pozornosti bude stížnost dostávat od společnosti, za kterou ve skutečnosti platí zákazníkům.

Vytváření dokonalého „já“

„O sociálních médiích lze říci, že způsobují revoluci v politickém aktivismu a spojují nás s podobně smýšlejícími vrstevníky dříve nepředstavitelnými způsoby. Prostřednictvím sociálních médií se věnujeme osobnímu brandingu. Pěstujeme jméno a image, se kterými můžeme manipulovat pro společenský zisk: primárním cílem se stávají lajky, retweety, komentáře a sdílení – spíše než skutečná změna na místě. Vybereme si, jak si přejeme, aby nás ostatní viděli, a pak manipulujeme s tímto umělým „já“ v souladu s naším známým nebo požadovaným publikem. Žádná sebeprezentace prostřednictvím sociálních médií nemůže být zcela pravá. V očích ostatních existuje hypervědomí o našem obrazu; ať už vědomě nebo ne, z našich profilů se stane samo-propagující příběh,“

tvrdí hostující bloggerka Rebecca Teich na webu BigThink.com.

Nic není zadarmo

„Ale je tu korupční záležitost peněz. Stránky sociálních médií a dokonce i některá sociální hnutí by neměla být špatně chápána jako zcela veřejná. Je zapojena cenzura, ať už interní kontrolou komunity nebo externí kontrolou platformy, aby byl zajištěn zisk a ujistil se, že hlasy jsou v souladu s ideologií, z níž mají prospěch sami. Kromě toho to vyžaduje kritické oko, pokud jde o to, co konzumujeme a co dáváme, protože vše, co se zobrazuje na platformách sociálních médií, bude hromadně konzumováno. Musíme si být vědomi toho, jak vědomě nebo podvědomě manipulujeme s tím, jak jsme vylíčeni, aby to nesloužilo k tomu, aby bránilo a znehodnocovalo problémy vyžadující nezištnost,“

říká Rebecca Teich.

To neznamená, že vše, co se na těchto platformách děje, je negativní. S touto novou formou médií a komunikace existuje mnoho osvobozujících a vykoupujících kvalit, které z těchto platforem vyplývají, včetně nově nalezené schopnosti překlenout mezery v konverzaci a příležitosti většího počtu lidí zapojit se do konverzace a relativně šířit znalosti a názory svobodně. Sociální média jsou rychlá, snadná, levná a v jistém smyslu demokratická. Záleží jen na nás, jak s naším účtem naložíme.

Kdy můžete ztratit svůj účet?
Kdy můžete ztratit svůj účet? • Zdroj: LP-Life
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

V médiích se pohybuji už přes polovinu svého života, hlavně v lifestylových titulech, které mi kdysi změnily životní styl, v dobrém i zlém. Mou největší vášní je cestování, fotografování a potápění. Posledních 14 let jsem žila všude možně po světě a živila se především jako podmořský fotograf a psavec - spolupracovala jsem s lifestylovými médii a vytvářela obsah webů a texty na klíč. Z cest jsem si také přivezla krásného synka, který je mým nejlepším učitelem, motorem, ale i brzdou. Nová práce mi dovoluje spojit všechno, co mám ráda.
Kristina Vacková
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
52 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2

3 + KK 107 m², ter. 13 m²
20 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
11 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská

3 + KK 148 m², bal. 8 m²
97 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m

3 + KK 107 m², ter. 10 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 116m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 116m

3 + KK 116 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2
Praha 2

Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2

1 + KK 36 m², bal. 1 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks