Top hledané
Výsledky (0)
Seagal, Depardieu, Ovečkin: zanícení fanoušci Vladimíra Putina. "Pokud by měl někdo kulomet a chtěl by Putina zastřelit, postavil bych se před něho," řekl Ecclestone.

Známí kamarádi Vladimira Putina. Drží s ním i během invaze na Ukrajinu?

Kristina Valachyová
21. března 2022
+ Přidat na Seznam.cz
8 minut
Steven Seagal a Vladimir Putin

Je známo, že ruský prezident rád drží svůj osobní život mimo centrum pozornosti, ale vždy dbá na to, aby byly kamery přítomny, kdykoli se setká s někým významným. Mnozí z těch, kteří ho dnes odsuzují a dokonce financují pomoc Ukrajině, jako například Leonardo DiCaprio, se s ruským prezidentem léta fotili „Putin dal Rusům budoucnost,“ řekl v roce 2017 filmař Oliver Stone, který ho údajně požádal, aby se stal kmotrem jeho dcery. Dnes ho téměř všichni mimo Rusko nenávidí a byl prohlášen za personu non grata a válečného zločince, alespoň na Západě. Vladimir Putin si však během svého působení ve funkci ruského prezidenta našel spoustu přátel z řad celebrit.

Mezi světovými lídry a celebritami vznikly v průběhu let nečekané a zvláštní přátelské vztahy. Patří sem například přátelství bývalého hráče NBA Dennise Rodmana a severokorejského diktátora Kim Čong-una. Jiným příkladem takového vztahu mezi celebritou a světovým potentátem je ale i ten mezi americkou hvězdou akčních filmů Stevenem Seagalem a ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

Putina označuje za svého bratra

Akční hvězda 90. let Steven Seagal je Putinovým nejbližším americkým přítelem. S prezidentem Ruska se seznámil přes Boba Van Ronkela, amerického obchodníka, jehož společnost Doors to Hollywood uváděla do Ruska západní hvězdy.

„Seagal a Putin se rychle stali nejlepšími přáteli,“

řekl Ronkel poté, co domluvil koncert Seagalovy hudební skupiny pro Putina. Akční hvězda vystoupila na pódiu proruských separatistů na Ukrajině. Seagal Putina označuje za svého bratra. V roce 2014 aktivně podpořil ruskou okupaci ukrajinského Krymu. Se svou kapelou zahrál v Sevastopolu během motorkářské show. Fanoušci při jeho vystoupení mávali ruskými vlajkami a vlajkami samozvané Doněcké republiky.

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Kromě toho, že je Seagal bluesovým kytaristou, je také držitelem černého pásu v aikidó a je považován za prvního cizince, který provozuje aikidó dojo v Japonsku. Putin má bojová umění v oblibě a tohoto akčního hrdinu obdivuje, proto mu v roce 2016 udělil ruské občanství a odpovídající pas. Seagal byl dokonce přítomen i při poslední inauguraci nejmocnějšího muže Kremlu.

Otevřít v galerii (6)
Vladimir Putin a Steven Seagal
Vladimir Putin a Steven SeagalZdroj: Profimedia

Ruské ministerstvo jmenovalo Seagala speciálním americko-ruským vyslancem na podporu míru mezi supervelmocemi. Herec má nejen ruské, ale také srbské občanství, v minulosti měl dokonce cvičit srbskou speciální policejní jednotku. Ukrajina ho však na pět let vyhostila za jeho schvalování ruské anexe Krymu. Těžkou hlavu si z takových věcí zřejmě nedělá, v přátelském duchu si poseděl i s běloruským prezidentem Alexandrem Lukašenkem, který vládne v zemi tvrdou rukou. V Rusku Seagal natočil i reklamu na mobilního operátora.

Není překvapením, že Seagal Putinovi žádnou vinu za válku na Ukrajině nedává a tvrdí, že obě země vyprovokovala k boji „vnější“ entita.

„Většina z nás má přátele a rodinu v Rusku i na Ukrajině,“

řekl Seagal.

„Dívám se na obě země jako na jednu rodinu a skutečně věřím, že jde o vnější entitu, která utrácí obrovské sumy peněz na propagandu, aby mezi nimi vyprovokovala rozpory. Modlím se, aby obě země dospěly k pozitivnímu, mírovému řešení, kde spolu budeme moci žít a prosperovat v míru,“

dodal.

Kdyby se mi nelíbil, nekoupil bych si to triko

Mickey Rourke se s ruským prezidentem setkal hned několikrát. Herec byl i mezi lidmi, kteří stáli v moskevském centrálním obchodním domě na Rudém náměstí, aby si koupili tričko s tváří ruského prezidenta, uvedl kanál Sky News.

Rourke si vybral šedé tričko s prezidentovou podobiznou a s láskou se rozhovořil o Putinovi.

„Kdyby se mi nelíbil, nekoupil bych si to triko, věřte mi,“

řekl herec.

„Párkrát jsem se s ním setkal a byl to skutečný gentleman, díval se mi přímo do očí. Myslím, že je to správný chlap. Pokud bych si to nemyslel, věř mi, že bych si to triko neoblékl.“

Rourkeho koupě přišla jen několik dní poté, co Steven Seagal vystoupil na koncertě pro proruské separatisty na Krymu. Americký herec a mistr bojových umění často mluvil o tom, že Putina považuje za dobrého přítele.

Ukrajině pomáhá, o Putinovi mlčí...

Řeč je o hokejistovi Jaromíru Jágrovi, kterého Vladimir Putin pozval ještě v době zlaté éry českého hokeje do Moskvy. Nezapomněli si potřást pravicí a Rusko se stalo od té doby jeho oblíbenou zemí. I když se Jágr aktuálně angažuje v pomoci Ukrajině, fanouškům chybí jasná odpověď na otázku, co si myslí o válce mezi jeho oblíbenou zemí a Ukrajinou? Mlčí...

Otevřít v galerii (6)
Jaromír Jágr
Jaromír JágrZdroj: Profimedia

„Nechci odpovědět,“

vyjádřil se pro Blesk.cz. Jaký má tedy postoj k Rusku, to ví snad jen on sám. Rusko však obdivuje do takové míry, že přijal pravoslavnou víru. Několik let hrál za ruský tým a vysloužil si přezdívku Jaromír Veliký. Zda se vazby mezi Jágrem a Ruskem přetrhnou, ukáže čas.

Opovrhují jím. Když se dotknul puku, pískali

Ruský hokejista Alexander Ovečkin si v utkání proti Edmontonu Oilers zahrál před vůči své osobě dosud nejvíce nepřátelsky naladěným publikem. Právě Ovečkinovo jméno je v současné době skloňováno v souvislosti s podporou ruského prezidenta. Je známo, že v kanadské provincii Alberta žije velká komunita ukrajinského původu.

Otevřít v galerii (6)
Ruský prezident Vladimir Putin v hokejovém zápase. Třetí zleva: Alexander Ovečkin
Ruský prezident Vladimir Putin v hokejovém zápase. Třetí zleva: Alexander OvečkinZdroj: Profimedia

„Edmonton Oilers jsou solidární s ukrajinským lidem,“

prohlásil viceprezident týmu Tim Shipton.

Hráči Oilers měli během zápasu na přilbách nálepky s ukrajinskou vlajkou. Vždy, když se Ovečkin dotknul puku, publikum nahlas pískalo. Když ho zabíraly kamery, se sklopeným zrakem se díval do země. Těžko říct, jak se hokejový útočník musel cítit, když před zápasem poslouchal hymnu, kterou zazpíval ukrajinský sbor na podporu Ukrajiny.

Na otázku, zda je i po invazi jeho podpora Putinovi stejně silná, Ovečkin řekl:

„No, je to můj prezident. Ale jak jsem řekl, nejsem politik. Jsem sportovec a doufám, že to všechno brzy skončí. Nechci vidět, že byl někdo zraněn, že někoho zabili. Jsem Rus, ale tohle nemohu kontrolovat. Není to v mých rukou."

Ovečkinovi u rozzlobených fanoušků nepřidalo ani to, že na jeho instagramovém profilu stále „svítí“ profilová fotka s Putinem.

Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha
Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha, Praha 3

Je pravda, že jsme spolu byli několikrát na stejném místě

Další celebritou, která si udržuje vztah s Putinem, je známá tvář Hollywoodu, plavčice z Pobřežní hlídky Pamela Anderson. V jednom z rozhovorů potvrdila, že s prezidentem Ruska si udržuje vztah více než jednu dekádu.

Jak došlo k jejich setkání? Pamela je bojovnicí za práva zvířat. Když měla přes ruské vody proplouvat loď, převážející velrybí a tulení maso, zveřejnila otevřený dopis ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, v němž ho žádala, aby lodi, která z Islandu převáží maso vzácné velryby na pokraji vyhynutí, byl zakázán průjezd severní mořskou cestou. Putin jí vyhověl. Pamela dodala, že ji Putin následně opakovaně kontaktoval, zda by mu při jeho prezidentské inauguraci v roce 2012 nepřijela osobně poblahopřát a předat květiny. Neudělala to.

„Je pravda, že jsme spolu byli několikrát na stejném místě,“

řekla. Portál Mirror k tomuto tématu uvedl, že u Pamely bylo při jejím líčení vztahu s Putinem vícekrát vidět jakési koketní pousmání.

A co říká na vztah Ruska a Ameriky?

"V Americe jsme naprogramovaní tak, abychom si mysleli, že pokud se něco pokazí, je to chyba Ruska,"

 řekla Pamela. Deník Mirror cituje slova Pamely Anderson:

„Lidé si myslí, že Rusové jsou hrozně strašidelní a stoičtí, oni však umí být velmi emotivní, velmi nadšení a chtějí dělat správné věci. Je to nepříjemné. Amerika může být velmi nepříjemná, když je všechno takto protiruské,“

říká.

Bratrovražda není správná!

Francouzský herec Gérard Depardieu získal ruské občanství v roce 2013. Udělal to na protest proti navrhovanému zvýšení daní pro bohaté lidi ve své vlasti. Na večeři, konané poté, co mu Putin udělil občanství, nešetřil Depardieu chválou. Od té doby opakovaně vychvaloval svou novou vlast, ruskou „demokracii“ i Putina, kterého přirovnal k papeži Janu Pavlu II.

„Řeknu, co si myslím o Putinovi: ruský národ potřebuje takovou osobu – s ruskou povahou. Putin se snaží vrátit lidu trochu důstojnosti,"

uvedl francouzský herec. Gérard Depardieu se vyjádřil, že za Rusko je připraven položit život. Napsal to francouzský časopis Voici.

„Jsem připraven zemřít za Rusko, protože zde žijí silní lidé. Já se nechystám, jako nějaký hlupák, položit život za současnou Francii,"

prohlásil Depardieu. Dodal, že necítí sounáležitost s francouzskou kulturou. Ukrajina jej v roce 2015 zařadila na černou listinu, evidentně za to, že odmítl uznat nezávislost této bývalé sovětské republiky.

Otevřít v galerii (6)
Gérard Depardieu se vyjádřil, že za Rusko je připraven položit život.
Gérard Depardieu se vyjádřil, že za Rusko je připraven položit život.Zdroj: Profimedia

„Velmi miluji vašeho prezidenta Vladimira Putina a je to vzájemné,“

řekl dříve pro ruská zpravodajská média.

Francouzský herec Gérard Depardieu byl jedním z Putinových nejbližších kamarádů z řad celebrit. Jejich přátelství se však může chýlit ke konci, protože trochu překvapivě odsoudil „bratrovražednou válku“. Když se stupňovalo napětí na ukrajinské hranici, zveřejnil Depardieu na svém instagramovém účtu fotografii, na které Putina objímá. Pro francouzskou televizi také prohlásil:

„Dejte Vladimirovi pokoj. Rusko a Ukrajina byly vždy bratrské země. Jsem proti této bratrovražedné válce. Říkám, odložte zbraně a vyjednávejte,“

dodal Depardieu.

Putin by měl stát v čele Evropy

Dalším Putinovým přítelem je Bernie Ecclestone, bývalý výkonný ředitel Formule 1. Přátelství dlouholetého prezidenta F1 a Vladimira Putina sahá do roku 2014, kdy se do kalendáře dostala Velká cena Soči.

„Pokud by měl někdo kulomet a chtěl by Putina zastřelit, postavil bych se před něj,“

řekl bývalý šéf F1 v rozhovoru pro deník The Times s tím, že Putin je dobrý člověk.

„Nikdy neudělal nic, co by nebylo dobré pro lidi,“

dodal Ecclestone. Tvrdil, že Putin by měl stát v čele Evropy a anexe Krymu byla jen „aktem znovusjednocení Ruska“.

Otevřít v galerii (6)
Bernie Ecclestone a Vladimir Putin
Bernie Ecclestone a Vladimir PutinZdroj: Profimedia

„Byl bych rád, kdyby vedl Evropu. I tak tu nikoho nemáme, takže by to nemohlo být o nic horší. On vždy udělá to, co slíbí,“

řekl Ecclestone.

„Nejsem žádným fanouškem demokracie. Jako diktátor si můžete říci: ‚Tohle udělám‘. V demokracii to jde do ztracena,“

dodal bývalý boss F1.

Zdá se, že přátelství těchto dvou pánů nenahlodal ani válečný konflikt na Ukrajině.

„Jako člověka ho považuji za velmi přímočarého a čestného,“

uvedl Ecclestone pro Times Radio. Jeho kontroverzní vyjádření přišlo v době, kdy většina světa odsuzuje ruské vojenské aktivity na Ukrajině.

Přátelé v politice i v posteli

Silvio Berlusconi, blízký Putinův spojenec a osobní přítel v minulosti prohlásil, že ruský prezident Vladimir Putin, jehož Západ kritizuje za jeho přístup k demokracii, je skutečným demokratickým lídrem a měl by dostat podporu. Berlusconi také v minulosti hostil rodinu šéfa Kremlu ve své soukromé vile na Sardinii.

Otevřít v galerii (6)
Ruský prezident Dmitrij Medveděv (vpravo), bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (uprostřed) a Vladimír Putin (vlevo) v horském lyžařském středisku.
Ruský prezident Dmitrij Medveděv (vpravo), bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (uprostřed) a Vladimír Putin (vlevo) v horském lyžařském středisku.Zdroj: Profimedia

Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi navštívil Vladimira Putina u příležitosti jeho 65. narozenin. Na tom by nebylo nic zvláštního, pozornost novinářů však vzbudil jeden z darů, které Berlusconi příteli přinesl. Šlo o ložní prádlo, na kterém jsou vyobrazeni oba lídři, jak si vroucně podávají ruce. Oba se netají tím, že jsou dobří přátelé a pravidelně se navštěvují. Berlusconi si s Putinem popovídal ležérně v košili bez vázanky i na společné dovolené.

Pokud bychom se měli zeptat na názor všech celebrit, které se s ruským prezidentem při nějaké příležitosti dělily dokonce o společné místo u stolu, nebyl by to zrovna krátký seznam. Abychom jmenovali alespoň některé, patří sem Kevin Costner, Goldie Hawn, Sharon Stone, Kurt Rusell, Jack Nicholson, Peta Wilson, Jean Claude Van Damme, Monica Bellucci, Naomi Campbell, Conor McGregor a dokonce i Placido Domingo. Všichni tito výše zmínění se těšili Putinovým sympatiím.

Zdroje: DailyStar, Lamag, DailyRecord, Blesk, Voici, Instagram, Teraz.sk, Mirror

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze