Top hledané
Výsledky (0)
Máte po krk zubních past? Dva kanadští vědci přinesli revoluci v čištění zubů!

Konec zubních past? Vědci představili novinku, ze které lidi šílí!

Nela Štefanová
08. ledna 2020
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Přemýšleli jste někdy o tom, co se stane s tubou od zubní pasty poté, co vymáčknete poslední kapku na svůj kartáček a vyhodíte ji do koše? Odpověď zní: Nic. Tyto plastové tuby se totiž odhadem rozkládají téměř pět set let, protože u řady zubních past úplná recyklace není možná. Nemusíte se bát, řešením není přestat si zuby čistit úplně. Dva kanadští podnikatelé přišli na trh se zubní pastou ve formě tablet, které v ústech jako běžná pasta nejen pění, ale také chutnají. 

Zakladatele Damiena Vinceho a Mika Medicoffa inspirovala Mikeova 16letá dcera, která se v domácnosti snažila odstranit plasty pro jedno použití. 

Otevřít v galerii (5)
Zdroj: @change toothpaste
Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067
Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067, Praha 1

„Rozklad jedné tuby zubní pasty trvá skoro půl století než se zcela rozpadne. Pokud chceme opravdu chránit životní prostředí, musela přijít zásadní změna a proto jsme vyvinuli zubní pastu v podobě tablet,”

sdělili oba vynálezci, kteří tablety dodávají svým zákazníkům v kompostovatelném papírovém sáčku. Dvojice kamarádů experimentovala se 119 recepty než byli s tabletou zcela spokojeni. 

Otevřít v galerii (5)
Zdroj: @change toothpaste

,,Výrobu jsme konzultovali se zubním lékařem. Vymysleli jsme dokonalou kombinaci jak chuti tak účinnosti,”

prozradili výrobci.

Rozkousnout a čistit! 

Malá bílá tableta, která nahradí potřebu zubní pasty, je navržena tak, aby byla umístěna do úst mezi zadní zuby a jemně rozžvýkána. Díky tomu, že tableta začne ihned pěnit, stačí následně podle výrobců stačí začít zuby čistit mokrým zubním kartáčkem. 

Otevřít v galerii (5)
Cena jednoho balení vyjde na téměř na dvě stě korun českých.
Cena jednoho balení vyjde na téměř na dvě stě korun českých. Zdroj: @change toothpaste

Tablety s nulovým odpadem vám po objednání přijdou v kompostovatelném papírovém sáčku, přičemž jedno balení obsahuje 65 tablet. Zákazníci mají také možnost si společně s tabletami zakoupit i bambusový zubní kartáček. Ačkoliv současný produkt Change Toothpaste neobsahuje fluorid, podnikatelé v současné době pracují na novém vzorci, který bude obsahovat právě oné sloučeniny obsahující fluorid, které pomáhají zabránit zubnímu kazu. 

Otevřít v galerii (5)
Objednat si můžete i bambusový kartáček.
Objednat si můžete i bambusový kartáček. Zdroj: @change toothpaste

Tablety s příchutí máty stojí necelých deset amerických dolarů, což je v přepočtu 230 korun českých. Jedno balení by vám mělo vystačit na celý měsíc a kromě dobrého pocitu z ochrany životního prostředí se zaručeně vyhnete i hádkám kvůli nečistému umyvadlu. 

Otevřít v galerii (5)
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze