Top hledané
Výsledky (0)
Zuzana Bubílková je legendární českou komičkou a novinářkou. Její satiricky orientované glosy o politice baví celé generace.

Zuzana Bubílková: Babiš řídil stát jako firmu a Fiala je jako pan profesor, který vede školu. Nevím, co je lepší

Karolína Gaislerová
24. října 2023
+ Přidat na Seznam.cz
6 minut

Zuzana Bubílková je dáma, které nechybí humor ani široký politický rozhled. V rozhovoru prozradila, co si myslí o Fialovi a jaký má názor na prezidenta Pavla. Popsala také, jak se prezentuje na sociálních sítích a co jí pomohlo získat sledující. Není překvapením, že si na sítích utahovala z českých celebrit. Co jí přijde na dnešní době zvláštní a jak vnímá dnešní komiky? To vše se dozvíte v novém rozhovoru.

Zuzana Bubílková
Zuzana Bubílková, moderátoka a Miloslav Šimek, herec - 1999
Zuzana Bubílková
Zuzana Bubílková

Jaké máte v současné chvíli projekty? Kde Vás můžeme vidět?

Dělám na rádiu Impuls, glosuji zde denně, dělám to 8 let. Dělám také glosy pro TV Blesk. Uglosuji se k smrti. Občas dělám něco na Šlágr TV, ale je to pro mě z ruky, měla jsem problémy s rodiči, je jim 95 a 92 let a měli zdravotní problémy. Rodiče nechtějí do domova důchodců, proto zajišťuji všechny služby domů. Jezdím také vystoupení a akce, nyní budu na gulášobraní, budu v porotě, ale nerozeznám guláš od guláše.

 

Jak jste spokojená s naším prezidentem?

Jak mohu být spokojená s prezidentem, když zatím nic nepředvedl, akorát jezdí po městech. Vše co mu dali, schválil, ale vyhrožoval, že neschválí. Myslím si, že se prezidentovi přikládá větší role, než má. I když tvrdil, že není kandidátem pětikoalice, tak ji podporuje, ještě jsem neviděla, že by udělal něco proti. Prezident je naštěstí zdravý a reprezentativní a funkční, vypadá dobře a s manželkou vypadají dobře, lidé si jich všimnou.

 

Co Petr Fiala, je podle Vás lepší než Babiš?

Myslím si, že Babiš řídil stát jako firmu a Fiala to chce řídit jako profesor vysokou školu, nevím, co je horší a co je lepší. Role premiéra je taková, že by měl rozhodovat o všem a mít alespoň nějaký názor. Fiala např. řekl, že nechce zařazení se do průvodce s Michellinskou hvězdou, ale pak ho stejně přesvědčili tím, že se v zahraničí turisticky zviditelní i jiné regiony než Praha. Nezlobte se na mě, ale pochybuji o jeho nestrannosti. Problém je, že lobbing je prorostlý úplně vším a premiér to má složité. Je tam pět stran. Pohybuji se v tom dlouho a vím, že probíhá zákulisní jednání a je to něco za něco. Když jste odkázán na to, že jedna strana odejde, když nepovolíte, ale na oplátku schválí něco, o co vám jde, tak je to těžké. Mě se to ale nelíbí, často je to proti zdravému rozumu. Není to ale jen tato vláda, ale i ty předchozí. Každopádně si nemají co vyčítat, nedovedu posoudit, která vláda byla lepší. Beru je průřezem a nehodnotím celek a hodnotím konkrétní věci, které se staly.  

 

Souhlasíte s tím, že by vědomé šíření dezinformací bylo trestné?

Jak to chcete zjistit, co je to dezinformace a co ne. Když někdo napíše nesmysl a někdo na to naletí, jak tomu chcete zabránit? Je to chyba toho, kdo to tam dá, nebo kdo si to neumí ověřit? Budou se o to snažit, ale to by museli vypnout celý internet, nebo někoho umlčet. To už se dostáváme tam, pro co jsme bojovali, aby nebylo. Svět se propojuje a je to složité, někdy mi přijde, že se dostáváme o stupeň výše nad komunismus. Když se dnes řekne názor, který se neshoduje s tím oficiálním, např. o černoších, tak vás potrestají. Např. kdy se Ševčík objevil na demonstraci proti bídě a někdo tam roztrhal Ukrajinskou vlajku a navleklo se to na to, že měl špatné výsledky, ale on je ve funkci 12 let. To nikdo nevěděl dříve, že je špatný, než šel na tu demonstraci? Lidé už se bojí říci svůj názor, už tu není žádná svoboda slova. Mám tu výhodu, že mě už nemůžou udělat nic, jsem stará a nikoho mi nemohou vzít a na zavření to také ještě není. 

 

Co Vám přijde na dnešní době nejdivnější?

Podle mě je problémem, že do politiky nechtějí jít chytří lidé. Jdou tam ti, kteří chtějí být viděni a chtějí být populární, ale nemají žádný obor, ve kterém by se proslavili, tak jdou do politiky, aby se o nich psalo. Ti nejchytřejší a nejlepší odborníci do politiky nejdou, ale to není naše chyba, je to chyba celého světa. V Americe bojují za to, co už není. Je to všude, zaplétáme se do problémů, ze kterých není východisko. Politici si přivlastňují věci, na které nemají vliv. Fiala řekl, že omezil inflaci. To není pravda, ceny potravin klesají hlavně kvůli tomu, že kupní síla šla dolů a obchodníci museli zlevnit. Nůžky se mezí tím, co se reálně dělá a co nám vláda nastoluje, rozšiřují. Krize má své ekonomické fáze, které se musí překonat a politici to neovlivní, fáze proběhnou i bez nich. Ekonomický růst jednou opět začne i bez nich, a to vám neřeknou. Budou se kasat tím, co vše udělali, že zlevnili pohonné hmoty atd. To jsou největší problémy, které tu jsou, nejsou zde kompetentní lidé. 

 

Na sociálních sítích jste, jak toto prostředí vnímáte?

Jsem k tomu přinucena, v dnešní době už se bez toho neobejdete, i uklízečka to musí mít. I mí rodiče se to museli naučit. Maminka si ke svým 92 narozeninám přála scanner, musí totiž na Slovensko posílat pravidelně potvrzení doktorce. Otec si např. na počítači upravuje fotky. Také rodiče už nekupují tisk a čtou zprávy na internetu, nakonec jsem je to ještě naučila. Přijde mi, že to udržuje komunikaci se světem. Taky jsem se to musela naučit, a když potřebuji, mladí mi to vysvětlí. Já si to zapíšu a za týden už to umím. Instagram jsem se také naučila, ale vadí mi, že to pořád mění a mě to vždy zaskočí. 

 

Jak dopadl “spor” s Dádou Patrasovou, kde jste ji napsala na IG komentář související s jejím užíváním alkoholu?

To mi hodně pomohlo, někdo mi nadával a někdo mi fandil, takže jsem tím získala hodně odběrů, už tam mám asi 20.000 sledujících, a to jsem tam moc nechodila. Až zase budu více glosovat, více ten Instagram rozjedu. Dáda na mě vykřikovala, že jsem nikdy nebyla populární a jen jsem se nalepila na Šimka. Afér bylo ale víc, když se vzala Lela s Terminátorem, udělala jsem si z toho srandu. Krampol jim dělal oddávajícího, ale nemá právo oddávat, z toho jsem si dělala legraci. Nadávali mi lidé až ze Slovenska a z toho jsem získala spoustu sledujících, byl to mezinárodní standard. Také byla aféra s Třeštíkovou v Karlových Varech, která si vzala ubrusové šaty. Já jsem to napodobila a dala na Instagram a bylo to populární. 

 

Máte nějaké oblíbené české komiky z mladší generace?

Nechci se dívat po nástupci, když ještě nekončím. Já se vždy snažím, aby má práce měla přesah a nebyla to jen sranda, musí to mít hlubší význam a zároveň to být satira. Mladí jdou jiným směrem a mě to přijde takové náhodné, nelíbí se mi to. Ostatním se to ale líbí a my můžeme růst vedle sebe. Já jdu spíše po významu a jsem asi pro starší generaci, mladí jsou odchovaní Partičkou a Tele tele a nemám proti tomu nic. Moc to ale nesleduji, občas si pustím komiky na Primě, a to mi přijde moc sprosté, nemám ráda, když je pointa v tom, že řeknete něco sprostého. Chci tímto stylem pokračovat a jestli mě chce někdo následovat, může. 

Zdroj: vlastní dotazování

Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6
Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6, Praha 6

Rychlá zpověď:

Rádio nebo televize?

Obojí.

Česko nebo Slovensko?

Obojí, ale ve sportu Česko.

Kdybyste měl/a možnost vybrat si superhrdinskou zbraň, jakou?

Létání.

Oblíbený politik?

Žádný.

Antidepresiva ano nebo ne?

Když je člověk potřebuje, já je ale nepotřebuji, takže za mě ne.

Nejméně oblíbený politik?

Nemám, na satiru je ale nejméně oblíbený Výborný.

Investujete do kryptoměn?

Ne.

Oblíbená televizní stanice?

Ta, která chce abych tam dělala.

Byla jste někdy u výživové poradkyně?

Ne.

Jak podle vás dojít k úspěchu?

Pomalu.

Karel Gott nebo Helena Vondráčková?

Oba.

Vaše rada, jak naložit s velkou sumou peněz?

Investovat do nemovitostí.

Kdybyste mohla být rostlinou, jakou byste byla?

Růže.

SMS nebo volání?

Jak kdy.

Jedna otázka pro mě?

Co děláte?
Jsem moderátorka a reportérka.
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze