Top hledané
Výsledky (0)
Jaká je vaše nejoblíbenější pohádka? Udělali jsme si v redakci malou anketu, ze které nám vzešlo 5 luxusních pohádek, na které se o Vánocích nejvíce těšíme. Shodne se náš žebříček s tím vaším?

5 nejoblíbenějších pohádek podle Luxury Prague Life

Eva Ledecká
21. prosince 2017
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Tři oříšky pro Popelku

Po celý rok pohádkám většinou nevěnujeme pozornost. Jakmile však přijdou Vánoce, bez malých výjimek se na ně těšíme všichni. A každý z nás má tu svou nejoblíbenější, na kterou nedá dopustit. Která je ta vaše?

V čem jsme se shodli u nás v redakci, a která pohádka zvítězila? Není to jedna pohádka, ale rovnou 3, které od nás dostaly nejvíce hlasů. Luxusní pohádky, na které nedáme dopustit za žádných okolností jsou: S čerty nejsou žerty, Tři oříšky pro popelku a Šíleně smutná princezna.

1. S čerty nejsou žerty

Všichni zkrátka milujeme vypočítavou Máchalovou, se kterou to špatně dopadne, i roztržitého čerta v podání mladičkého Ondřeje Vetchého. Tato pohádka z roku 1984 vítězí na plné čáře nejen v naší malé soukromé anketě, ale i mezi veřejností se řadí k těm nejoblíbenějším. Může za to vtip, jednoduchý a jasný příběh, dokonale vykreslené lidské povahy, skvělí herci a nejkrásnější peklo na světě!

Pronájem luxusního bytu, 3+kk, Praha
Pronájem luxusního bytu, 3+kk, Praha, Praha 1

2. Tři oříšky pro popelku

Bez nádherné Libušky Šafránkové a mužného a mladého Pavla Trávníčka by tato luxusní pohádka nebyla nikdy pravděpodobně tak úspěšná. Zlá macehca a její dcera jsou také postavy, které zbožňujeme. A to především v momentě, kdy se matka vehementně snaží malý střevíček narvat na velkou nohu své pravé dcery, aby dokázala, že tajemná kráska z bálu, je ona. Kouzelná pohádka s písničkami, které zpívá Karel Gott, zkrátka nesmí o žádných Vánocích chybět!

3. Šíleně smutná princezna

Vtipná pohádka s krásnou Helenou Vondráčkovou a Václavem Neckářem z roku 1968 si získala srdce nás všech. Znáte snad lepší dvojici rádců než intrikány Iks a Ypsilon (Josef Kemr, Darek Vostřel) a jejich hymnu Kujme pikle, pikle kujme? Příběh s vtipnou zápletkou o nechtěných zásnubách, který končí láskou, musíme vidět o Vánocích každý rok.

Další dvě pohádky, které získaly jen o jeden hlas méně a jsou tedy téměř stejně tak oblíbené, jsou Princezna se zlatou hvězdou a Mrazík.

4. Princezna se zlatou hvězdou

V luxusní české pohádce z roku 1959 exceluje Josef Zíma jako laskavý a hodný princ. Krásná a milá princezna Lada se do prince ihned zamiluje, ale musí se před ním schovávat v kuchyni. Pamatujete na sympatického kuchtíka pyšného na svůj řád a zlého Kazisvěta, který chtěl princeznu pro sebe? Roztomilá rýmovaná pohádka, díky které zapomenete na své soukromé trable, vykouzlí úsměv na tváři každého.

5. Mrazík

Přestože Mrazík není česká pohádka, s radostí ji považujeme „za svou“. Narcistický Ivan díky dědečkovi Hříbečkovi pozná pravé životní hodnoty, rozmazlená Marfuša místo v luxusním koňském povozu přijede na vozíku taženým prasaty. No kdo by to nemiloval? Už se těšíme, až Mrazík zase zamává svou kouzelnou hůlkou!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze