Top hledané
Výsledky (0)
Společnost, která byla založena s cílem vytvořit nové interpretace koupelny, dnes stanovuje měřítko pro luxusní moderní nábytek v oblasti koupelen. Byli jsme toho svědkem na veletrhu Salone del Mobile 2018.

Agape: luxusní koupelny nekonvenčních tvarů

Mgr. Jana Höger
22. dubna 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Agape, Vana DR

Ve zkratce k historii

Firma s názvem Agape byla založena v roce 1973 rodinou Benedini ve Veroně, nicméně byla přemístěna do Mantua. Od počátku se projevovala snaha vytvořit takové koupelny, jenž by byly vitálním a osvěžujícím způsobem věnované rozkoši a blaženosti. Zkrátka, aby se koupelna stala emocionální centrem domu. Agape vděčí velkému podnícení v estetice, inovaci a vášni díky své rozhodující zeměpisné poloze mezi Milánem, Venetem a Emiliou. Kdo by se nenechal inspirovat tak krásným prostředím?

Nové nápady designérů jsou vždy vítány

Agape také spolupracuje s těmi nejlepšími mistry přes luxusní design. Jedná se o významná jména jako je Benedini Associati, Konstantin Grčic, Gwenael Nicolas, Patricia Urquiola, Neri & Hu, Marcio Kogan, LucidiPevere a Studiopepe.

Moderní nekonvenční koupelnové prostředí v Miláně na veletrhu Salone del Mobile 2018

Rigo je koupelnový nábytek, který je inspirován designérkou Patricií Urquiolou. Dva paralelní paprsky protínají stěnu a vytvářejí lineární příležitost umístit umyvadlo a jeho příslušenství. Kombinace mramoru, dřeva a eloxovaného hliníku dodává estetické a materiálové bohatství. Provedení poskytuje moderní, minimalistickou a nekonvenční podobu nábytku.

Pod názvem DR se ukrývá luxusní „dvousedačková“ lázeň. Vana vznikla ve spolupráci s designérem Marcio Koganem a studiem MK27.

"Cílem bylo vytvořit přátelský, smyslný a charismatický objekt“ prozradili designéři.

To se opravdu povedlo. Vana je exkluzivní svým provedením a liniemi. Plášť tvoří topolová překližka, nebo může být vyvedena v dubu (přírodní, hnědý či tmavý dub). K dispozici je také s pokrytím hliněným – Matteo Brioni v barvě světle šedá a tmavě šedá.

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Luxusní koupelnové prvky

Lariana, to je sada koupelnových prvků, kterou tvoří vana a umyvadlo, opět navrženo Patricií Urquiolou. Upoutala nás také umyvadla mramorová v zelené barvě, která se luxusně hodí do interiéru koupelen. Ať už se jedná o moderní kruhovitý tvar nebo zcela atypický stojící tvar oválný.

Kolekce Immersion, jak luxusní vana tak také umyvadlo, je navržena s ohledem na omezené obytné prostory městských bytů. Za designem stojí společnost Neri & Hu. Značka Agape také vystavovala spa a saunu s měnící se barvou sprchy dle intenzity toku vody.

Luxusní koupelny Agape nabízí společnost Elite Bath.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Elite Bath
River Diamond Rohanské nábřeží 657/7, Praha Česká republika
+420 222 300 700