Top hledané
Výsledky (0)
Dočká se americká společnost Apple ještě letos otevření nové centrály v kalifornském Cupertinu? Moderní stavba připomínající luxusní létající talíř pojme až 13 000 zaměstnanců. Apple Park, jak je budova nazvána, byl snem již spoluzakladatele firmy Steva Jobse.

Luxusní Apple Park: sen Steva Jobse se stává realitou

Mgr. Jana Höger
08. srpna 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Budova v detailu

Luxusní Apple Park zblízka

Apple Park je budoucí sídlo firmy Apple Inc., které se nachází na západním pobřeží Spojených států amerických. Momentálně je ve výstavbě a finální část by měla být dokončena koncem roku 2017. V současné době je již otevřena malá část pro svých zhruba 2000 zaměstanců. Tato moderní architektonická stavba nahradí nynější sídlo firmy nazývající se Apple Campus.
Zalesněný areál o rozloze téměř 71 hektarů zahrnuje hlavní budovu ve tvaru obřího kruhu o rozloze více než 260 000 metrů čtverečních. Jsou zde umístěny procházkové trasy, které měří dohromady přes tři kilometry, či velké fitness centrum, parkoviště pro 11 000 zaměstnanců. Součástí areálu je i vlastní elektrárna. V areálu je rovněž divadlo s 1000 sedadly pojmenované po Stevu Jobsovi. Velkou zajímavostí je to, že  80 % tohoto areálu bude tvořit zeleň speciálně uzpůsobená proti velkému suchu místního klimatu.

Autorem kruhové komerční budovy o průměru 492 metrů je studio britského architekta Normana Fostera.

 

Nová budova Apple
Návrh kanceláří
Pohled na budovu zeshora, probíhající práce

Pro srovnání

Luxusní stavba Apple Parku má půdorys větší než americký Pentagon. Její průměr je větší než výška Empire State Building v New Yorku. Plocha zabraná stavbou má rozlohu více než 26 hektarů.

Luxusní byt s terasou Praha
Luxusní byt s terasou Praha, Praha 3

Moderní sen Steva Jobse

“Steve a jeho vize pro Apple se protáhla daleko za hranice jeho času, který tu mohl být s námi. Měl v úmyslu, vybudovat luxusní Apple Park, který bude domovem inovací pro budoucí generace. Kancelářské prostory a parky jsou navrženy tak, aby inspirovaly náš tým a stejně tak aby pomohly životnímu prostředí. Vytvořili jsme jednu z nejvíce energeticky úsporných budov na světě a celý kampus poběží výhradně na obnovitelné zdroje energie”, uvedl Tim Cook.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Apple
1 Infinite Loop Cupertino, CA 95014
(408) 996–1010