Top hledané
Výsledky (0)
Že je letošní týden módy skutečně světovější než kdy dříve, ukázal již první den. Unikátní kolekce SS19 představili v Praze také absolventi holandské akademie ArtEZ.

Ateliér designu ArtEZ, který vyslal do světa módy Viktora & Rolfa, na MBPFW!

Martina Šmalclová
02. září 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Speciální rubrika
MAISON the FAUX

Odhalí MBPFW novou vycházející hvězdu?

Ateliér módního designu akademie ArtEZ, který byl před 65 lety založen nizozemskou módní legendou Elly Lamakerovou, vyslal do módního světa luxusní návrháře Viktor & Rolf nebo Iris Van Herpen. Letos absolventi prestižní školy představili své kolekce SS19 i během MBPFW. Najde se snad i mezi nimi nová vycházející hvězda?!  

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Martina Šmalclová
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Martina Šmalclová

5 designérů = 5 unikátních kolekcí SS19

Luxusní přehlídka představená pod dohledem Rachida Naase – nezávislého odborníka, kurátora, člena komise amsterdamského týdne módy a spoluzakladatele Holandské módní rady – odhalila unikátní tvorbu 3 designérských dvojic a 2 samostatných návrhářů.

Kontroverzí studio MAISON the FAUX slaví plastovými sáčky!

Zatímco dívčí designérské duo Schepers Bosman představilo vcelku jednoduchou kolekci postavenou na modré a džínovině, kreativní studio MAISON the FAUX vsadilo naopak na luxusní extravaganci. Pět let své existence oslavila značka modely z plastových sáčků a pořádně kontroverzními kousky.

Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178
Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178, Praha 10

Lisa Konno vsadila na neony, Peet Dullaert na mokrý look

Mladá designérka Lisa Konno představila letní kolekci plnou neonových maxi modelů v odstínech žlutá, růžová, oranžová, červená a modrá. Peet Dullaert stylizoval své modelky do podoby mokrého looku. Minimalistické midi a maxi modely něžných a teplých odstínů doplnil luxusními a masivními šperky.

Bláznivá hra barev

Poslední z kolekcí patřila návrhářské dvojici Diek Pothoven a Luuk Kuijf vystupující pod společnou značkou MARTAN. Designéři předvedli netradiční a bláznivou hru materiálů, střihů a barev.

Světovost letošního ročníku pražského týdne módy slibovala vyšší míru extravagance, odvahy a dynamiky. To všechno prestižní akademie ArtEZ skutečně přinesla, byť jsme si místy připadali jako na jiné planetě…

Martina Šmalclová

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Co mini kolekce, to úplně jiný styl!

Přehlídka ateliéru designu ArtEz byla pro mě nejdříve docela chaotická. Možná i proto, že člověk musel naráz vnímat několik mini kolekcí najednou. Nebo také možná proto, že každá z nich byla tak odlišná od kolekce předchozí. Jelikož to nechci moc komplikovat, nejdříve si shrneme top momenty a na samotný závěr si ponechám ty největší bizardnosti EVER!

Příjemným překvapením byly šaty od Peet Dullaert. Konkrétně mě zaujaly ty hliníkově šedé plné lesku a hlavně zajímavého střihu. Jsou sice nevšední, ale zároveň bych si je v klidu dokázala představit i na vévodkyni z Cambridge Kate Middleton. Dalším mým favoritem se stal kalhotový kostým slunečně žluté barvy s kaskádovitě padající broží od MARTAN. Tento model se dá nosit jak přes den, tak i večer. Je zkrátka neodolatelný!

A teď už jsme u těch bizárů. Nejhorší kombinace, která byla odprezentována, je jakýsi igelitkový červeno-bílý model od MAISON the FAUX. Spíš bych to celé přejmenovala rovnou na “MAISON the Faux Pas”, protože všechny jejich modely jsou čistý Zmijozel! Copak boj proti zbytečnému plastu apod. všude kolem nás ještě neovlivnil ani spolumajitele Jorise Suka? Jak smutné...

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze