Top hledané
Výsledky (0)
Pokud chcete zažít luxusní záchvěv kultury uprostřed italského města umění Milána, rozhodněte se pro největší státní knihovnu v Itálii – Biblioteca Nazionale Braidense. Nasměrujte svůj kulturní kompas tím správným směrem.

Národní bohatství v Miláně v podobě "Biblioteca di Brera"

Mgr. Jana Höger
26. března 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Biblioteca di Brera

Pallazo di Brera, honosné místo pro italské písemnictví

Knihovna sídlí v impozantní budově postavené jezuity v 17. století. Hodnota knih je tak vyzdvižena uložením v luxusních prostorách. Umění architektury vzdává hold umění slova. Budete okouzleni hned několikrát, vaše smyslové buňky budou bombardovány luxusním architektonickým tvaroslovím, vaše duše naplněna duchovním obsahem knih. A k tomu se ještě budete nacházet v severní Itálii, v Miláně, městě opery se skvostnou gotickou katedrálou.

Status národní knihovny

Ten si nese od roku 1880 a od té doby tvrdě pracuje na svém privilegovaném postavení. Při vstupu do nádvoří vás ani nemusí napadnout, že se nacházíte v knihovně. Ale praví bibliofilové už cítí to nutkání a vábení knih. Cenné sbírky obdržela ve svém vývoji od řady sběratelů, schraňuje i knihy publikované v Miláně a v současnosti nabízí svým čtenářům 898. 377 tištěných svazků, 2. 119 rukopisů a 2. 368 inkunábulí (text tištěný v Evropě před rokem 1501).

Bibliofilové a knižní fanoušci si přijdou na své

Luxus knihovny tkví i v její otevřenosti laické veřejnosti. Láska ke knihám se tak může probouzet u každého, kdo si váží spisovatelské práce, s úctou obrací každý svazek, obsah knih se pro něj stává dechberoucím dobrodružstvím. Pokud čtenářské vášni nepropadáte, může se pro vás návštěva stát luxusním historickým zážitkem.

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem, Praha 1

Miliony slov na papíře

Kromě sálů s uloženými písemnými dokumenty v historickém designu prvotřídní kvality, se zde dál nachází sál Marie Terezie (zakladatelka knihovny), výzkumná čtenářská místnost Sala Manzoniana s rukopisy a katalogový sál. Knihovna jako instituce zaobírající se dědictvím psané kultury, sídlí v blízkosti botanické zahrady, astronomické observatoře a galerie umění. Vytváří centrum umění a vědy, které poukazuje na lidskou zvídavost a snahu poznat okolní svět všemi smysly.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Biblioteca di Brera
Biblioteca Nazionale Braidense Dott.ssa Maria Goffredo via Brera, 28 - 20121 Milano
+39 02 86460907