Top hledané
Výsledky (0)
Bill Scott je umělec známý svými expresivními malbami, při kterých využívá různorodé techniky. Výsledkem jsou jedinečné obrazy překypující svěžím ztvárněním přírody a idealizovaných zahrad.

Bill Scott: malíř pocitů a vjemů

Eva Ledecká
26. března 2017
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Za použití kaligrafických linek, barevných ploch, geometrických tvarů, vrstvení a případného cíleného rozmazávání vznikají pod rukama umělce Billa Scotta oceňovaná luxusní díla abstraktního stylu, která jsou inspirovaná uměním Henriho Mattise.

Kombinace technik pro luxusní kompozice

Bill Scott v průběhu desetiletí zdokonaloval používání různých technik, což je na jeho dílech patrné. V jeho obrazech můžete spatřovat kontrasty mezi neprůhledností a transparentností, které vznikají překrýváním bloků barev. Tenké vrstvy jsou nanášeny přes vzorované povrchy, v některých případech je určitá vrstva barev seškrábána, čímž vznikají zajímavé kompozice a koláže.

Hodně času tráví umělec v tiskařském studiu, kde spolupracuje s mistry tiskárny Cindi Royce Ettinger Studio. Kvalitní povrch je výsledkem aplikace té nejtenčí možné vrstvy laku.

Byt Smetanovo nábřeží 235m
Byt Smetanovo nábřeží 235m, Praha 1

Oběť dokonalého pohledu z okna

Na malbách Billa Scotta nalézáme odraz přírody. Je to jako přenesení dokonalého pohledu z okna na malířské plátno. Umělec čerpá z přírody a své vlastní představivosti.

Historik umění Jason Rosenfeld popisuje jeho obrazy jako „osídlení pocitů“, čímž naznačuje, že do luxusních Scottových abstrakcí jsou zasazeny prvky upřímného a základního humanismu.

Jeho nejnovější obrazy ukazují zřetelný posun v kariéře umělce, který je často spojován s tradicí koloritů ve Philadelphii.

Výstavy, sbírky a ocenění Billa Scotta

Bill Scott se narodil v roce 1956 a svou kariéru začal studiem na Pennsylvania Academy of the Fine Arts v letech 1974 až 1979. Vliv na jeho vlastní tvorbu však měly také umělkyně Jane Piper a Joan Mitchell, s nimiž neformálně pracoval.

Přestože jste možná jeho jméno doposud neslyšeli, Bill Scott je velice uznávaným americkým umělcem. Jeho díla jsou považovaná za vysoce prestižní a zdobí stovky luxusních interiérů. Bill Scott hojně vystavoval v uplynulých 3 desetiletích v muzeích, která zahrnují Státní muzeum v Pennsylvanii nebo The National Academy Museum.

Hlavní veřejné kolekce Scottových děl můžete spatřit v muzeích Cleveland Museum of Art, Delaware Art Museum, The Philadelphia Museum of Art, The Munson-Williams-Proctor Institute Museum of Art a Woodmere Art Museum.

Jeho luxusní práce byly publikovány v Art in America, ARTnews, The New York Times a The Philadelphia Inquirer. V roce 2006 mu bylo uděleno ocenění Pennsylvánské akademie, Distinguished Alumni award.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze