Top hledané
Výsledky (0)
Jedinečné lázně Blue Lagoon leží na islandském poloostrově Reykjas v jihozápadní části ostrova a jsou jednou z jeho hlavních luxusních turistických lákadel. Objevte jejich kouzlo a blahodárné účinky i vy.

Blue Lagoon na Islandu: luxusní geotermální lázně

Eva Ledecká
31. ledna 2017
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Island je tvořen více než 30 činnými sopkami, je proslaven překrásnou přírodou a horkými prameny. Na jednom z horkých pramenů vznikly také luxusní lázně Blue lagoon neboli Modrá laguna.

Vznik Modré laguny

Horký pramen v této oblasti ze začal využívat v 70. letech 20. století a vznikla zde elektrárna Svartsengi, která nyní zásobuje energií 9 měst v okolí a letiště v Keflavíku. Geotermální voda pochází z hloubky 2 000 metrů pod povrchem, kde se při extrémních teplotách míchá sladkovodní a mořská voda. Na své cestě k povrchu, se obohatí o oxid křemičitý a minerální látky.

Kolem elektrárny se vytvořila jezírka plná těchto látek, které mají blahodárný účinek na tělo a využívají se také při léčbě kožních nemocí. Netrvalo dlouho a vnikly zde lázně, které jsou založeny právě na jedinečných vlastnostech geotermální mořské vody v laguně.

Kde se bere modrá barva

Geotermální voda má jedinečné složení, které představují tři aktivní ingredience - oxid křemičitý, řasy a minerály. Modrá barva pochází z oxidu křemičitého a způsobu, jakým se od hladiny odráží sluneční světlo. Během léta můžete na hladině pozorovat i odstíny zelené. To způsobují řasy vystavené přímému slunečnímu záření.

Budete však možná překvapeni, ale voda je ve skutečnosti bílá. Pokud ji nalijete do průhloedné sklenice, bude mít vždy mléčně bílou barvu. To jen díky slunci vypadá jako modrá.

Luxusní byt Praha 7 - 523m
Luxusní byt Praha 7 - 523m, Praha 7

Lázně se vším luxusem

Lázeňský resort, který zde vznikl ,se dočkal začátkem roku 2016 značného rozšíření a další bude pokračovat i v roce 2017. Můžete si užít luxusní ozdravné bahenní masáže na laguně, zakoupit jedinečné místní kosmetické produkty, uvolnit své svaly pod proudem vody z uměle vybudovaného vodopádu nebo relaxovat v sauně.

Součástí areálu je Lava Restaurant, Blue Café i Lagoon bar nabízející speciální koktejly.

Pár minut pěšky od laguny se nachází luxusní hotel Silca obklopený ohromující lávovou krajinou a vlastní soukromou lagunou ke koupání, která je k dispozici pouze pro hotelové hosty. Hotel získal několik ocenění za design. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze