Top hledané
Výsledky (0)
Náplavka už dávno není místem pro turisty. Nyní je místem pro život.

Stěhuji se na náplavku. Chci se bavit jako místní

Barbora Večeřová
30. března 2022
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Žena v klobouku opřená o zábradlí

Teploty venku stoupají, a to pro obyvatele Prahy znamená jediné. Vzít dobré jídlo a pití, partu přátel a vyrazit někam, kde si při západu slunce sednete a proberete, co je nového. Že vás jako první místo k tomu ideální napadla pražská náplavka? Není se čemu divit. Náplavka je velmi oblíbeným místem, a to nejen turistů, ale v posledních letech spíše místních. Nabízí totiž od všeho trochu. Blízkost nočního života, ale také dobrého jídla, přírody, kultury a sportu. Vybere si zde zkrátka každý. Co v blízkosti náplavky opravdu stojí za to? 

Od lokálních farmářů po exotiku 

O tom, že je náplavka oblíbeným pražským gastrospotem, nemůže být pochyb. Najdete zde totiž jedno z prvních farmářských tržišť u nás, kde nabízí české kvalitní a čerstvé farmářské produkty od lokálních dodavatelů. Kromě kvalitních potravin, ze kterých uvaříte skvělý sobotní oběd, zde najdete i řezané květiny, díky kterým si snadno uděláte hezčí den. Farmářské trhy ale nejsou to jediné, proč náplavku vyhledávají všichni milovníci dobrého jídla.

Otevřít v galerii (6)
Náplavka - oblíbené místo pro odpočinek.
Náplavka - oblíbené místo pro odpočinek. Zdroj: Petr TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Hlavně v letních měsících se zde konají oblíbené food festivaly, kde můžete ochutnat exotické chutě, seafood, italské nebo asijské speciality, výběrová vína, piva, prosecca nebo třeba burgery. Ať už vaše chuťové pohárky touží po čemkoliv, na Náplavce to jistě najdete. A pokud přece jen ne, pár kroků odtud najdete množství různých bister, restaurací a kaváren. 

Otevřít v galerii (6)
Farmářské trhy se v sobotu dopoledne stávají jedním z nejnavštěvovanějších pražských míst.
Farmářské trhy se v sobotu dopoledne stávají jedním z nejnavštěvovanějších pražských míst. Zdroj: Profimedia

Běh, tenis nebo volejbal? 

Pokud raději dáváte přednost aktivnějšímu vyžití, své si najdete i v blízkosti řeky. Když slunce už tolik nepálí, na náplavku vyráží také běžci, pro které je její proběhnutí vylepšením jejich obvyklé běžecké trasy. Už jste někdy vyběhli v kulisách historických budov staré Prahy? Pokud ne, měli byste to napravit. Uvidíte, že je to opravdu zážitek, který běhání posune na jinou úroveň. Na své si zde nepřijdou pouze fanoušci běhu. Na Střeleckém ostrově najdete nejkrásnější tenisové kurty v Praze. Minimálně výhled z nich totiž nemá konkurenci. Půjčit si zde můžete také oblíbené šlapadlo, ze kterého zažijete Prahu z nové perspektivy, a v zimě můžete vyrazit na romantické bruslařské kluziště. Přímo na náplavce pak najdete plovoucí bar s beachvolejbalovým hřištěm, kde je možné provozovat i jógu nebo pétanque. 

Otevřít v galerii (6)
Jeden z nejkrásnějších pohledů na náplavku - při západu Slunce.
Jeden z nejkrásnějších pohledů na náplavku - při západu Slunce. Zdroj: Profimedia

I odpočinek je potřeba

Nemusí být všechno jen o aktivním trávení volného času, občas si prostě chcete jen vydechnout a strávit čas se svými přáteli. I na to je náplavka ideální. Koupit si pivo nebo drink na jedné z kotvících lodí a sednout si s partou přátel na okraj břehu, to je velmi oblíbenou činností, kterou obzvlášť při teplých letních večerech volí hodně místních. A kdyby se zábava pece jen rozjela, po setmění můžete vyrazit do některého z barů nebo klubů v blízkosti. 

Otevřít v galerii (6)
Pohled na budovu Národního divadla ze Střeleckého ostrovu.
Pohled na budovu Národního divadla ze Střeleckého ostrovu. Zdroj: Profimedia

Cesty za kulturou vedou na náplavku 

A ani na kulturu se zde nezapomíná! Na Slovanském ostrově se můžete cítit jako filmová hvězda na červeném koberci při některé z akcí a plesů, které se zde v historické budově Žofína konají, navštívit můžete hru v Národním divadle nebo vernisáž v Mánesu či dalších menších galerií, kterých v této části Prahy najdete nespočet. 

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m, Praha 1

Oblíbené místo pro život 

A co je hlavní? Náplavka opravdu není jen pro turisty. V posledních letech jde o stále vyhledávanější lokalitu pro bydlení. Pokud se rozhodnete pro bydlení v samotném srdci Prahy, budete si moct užívat všeho, co náplavka a její blízké okolí nabízí, ale také skvělou dopravní dostupnost téměř kamkoliv a kvalitní infrastrukturu.

Otevřít v galerii (6)
Tančící dům.
Tančící dům.Zdroj: LP-Life

"Oblast pražské náplavky patří k nejatraktivnějším a velmi poptávaným lokalitám pro bydlení. Do centra je to kousek, v okolí je množství značkových butiků, ale hlavně jste blízko Vltavy, která nabízí celou řadu ojedinělého sportovního i kulturního vyžití. Domy v této lokalitě mají svou historii a cítíte zde skutečný genius loci, který má jen Praha. Bydlení v této oblasti vyhovuje každé věkové skupině a myslím, že atraktivnost tohoto místa bude stále stoupat,"

prozradila LP-Life historička Jana Koulová.

Otevřít v galerii (6)
Prostorná a světlá chodba bytu v centru Prahy
Prostorná a světlá chodba bytu v centru PrahyZdroj: LP-Life

Pokud jste si náplavku už stihli zamilovat, nebo ještě stále čekáte na to, až ji lépe poznáte, může být právě pro vás nabídka bydlení v prostorném světlém bytě v ulici Myslíkova, který se nachází v její bezprostřední blízkosti, to pravé. Protože co je lepší než poznávat všechny její krásy dlouho do noci, ale pak to mít domů pár kroků? 

Souhlasíte? Není krásnějšího místa pro život, než v centru města, u vody a blízko všem památkám a krásám, které česká metropole nabízí.

Zdroje: praguecityline.cz, zivotnacestach.cz, wikimedia.org, vlastní dotazování

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: