Top hledané
Výsledky (0)
Loftové byty - se dostávají stále více do popředí, vzrůstají na oblibě, jsou synonymem luxusu a zároveň jsou středem zájmů. Pravý nefalšovaný LOFT získáme, smícháme-li lifestyle pařížských bohémů, důmyslnost amerických či londýnských umělců, neochotu platit nájemné ve drahé metropoli a nevyužívanou průmyslovou fabriku.

Bydlení v loftu jako životní styl

Mgr. Jana Höger
30. září 2016
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

První loftové byty se začaly stavět v šedesátých letech minulého století v Londýně, New Yorku a dalších velkých městech. V této době se objevil problém s původními průmyslovými objekty a továrními halami, které v rostoucích centrech měst zbytečně zabíraly atraktivní lokality a jim samotným zase plocha vymezená novějšími přilehlými obytnými budovami omezovala možnost rozšířit výrobu, nehledě na to, že městská centra se pro ně stala příliš drahá.

Dnes už je pohled na tento typ bydlení odlišný. Loft se stal synonymem nadstandardního životního stylu, luxusního a originálního bydlení. Loftové byty jsou situovány především v atraktivních lokalitách světových metropolí.

Každý loft je mezonet, ale ne každý mezonet je loft

Loft, mezonet, podkroví – tyto výrazy nejsou jedním vyjádřením pro byt s půdními či dalšími prostory. Co činí podkroví rozdílným od loftu je, že podkroví tvoří celé nejvyšší patro v budově, kdežto loft může zahrnovat pouze několik místností, třeba i neoddělených od nižších pater nebo spíše mohou být vyšší patra záměrně propojena s místnostmi v dolních podlažích. Navíc loftový byt má prostor rozdělen pouze na zóny a nerozdělují ho žádné dělící příčky, což nemusí všem vyhovovat. Mezonet je vícepodlažní byt, jenž je umístěn v bytovém domě. Po konstrukční stránce lze popsat mezonet jako propojení dvou bytů nad sebou pomocí vnitřního schodiště. 

Loft s výhledem na Prahu 445m
Loft s výhledem na Prahu 445m, Praha 5

Jaká je představa bydlení v loftu?

Popsáno slovy neobvyklost, luxus, uměleckost, extravagantnost, ojedinělost, vzdušnost, otevřenost, světlost. Díky otevřeným prostorám získává bydlení v loftu úplně jiný rozměr než bydlení v „oddělených komůrkách “. Vysoké stropy jakoby člověku umožňovaly lépe dýchat a volně žít. To ocení především kreativní povahy, které mohou na neomezené ploše uskutečňovat své velkorysé vize a nápady. „Space is the breath of art.” Frank Lloyd Wright, architekt.

Lofty v Praze

V Praze naleznete výjimečné a luxusní loftové byty. Například obytný prostor navržený uznávaným a renomovaným architektem Johnem Eislerem. Celek obytných prostor se skládá ze tří bytových objektů, které v sobě snoubí rozsáhlé přízemní pódium. Každá rezidence disponuje vymezeným stropem, podlahou a obvodovými stěnami, jejichž zastavění je v plné kompetenci majitele. Obytné prostory jsou příznivě orientovány, aby do nich nezasahoval ruch městě. Byty poskytují luxusní pohodlí, široký servis a soukromí. Za zmínku stojí i železobetonová budova, kterou vyprojektoval na zadání Pražské akciové strojírny na Zlíchově v roce 1913 smíchovský inženýr Mikuláš Zdekauer. Po 95 letech se podle původních nákresů a plánu budova rozšířila o další dvě patra, v nichž se nachází 15 loftů, zachovávající si svoji industriální podobu.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Y&T Luxury Property
Y&T Luxury Property Prague Czech Republic s.r.o. Myslíkova 245/3, 110 00 Prague 1, Czech Republic
+420 224 282 506