Top hledané
Výsledky (0)
Světlé prostory, dechberoucí výhledy na samé centrum Prahy i naprosté soukromí. Jaké jsou další výhody bydlení u Národního muzea?

Bydlení v oblacích, jen kousek od Národního muzea

Kateřina Ostrejšová
06. října 2021
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut čtení
Žena před Národním muzeem

Sníte o krásném a luxusním bytě s velkolepým výhledem, ale centra velkoměsta se vzdávat nechcete? Navíc toužíte po tom dívat se denně na sochu svatého Václava, a k vašim koníčkům patří časté návštěvy expozic Národního muzea? Potom pro vás existuje jednoduché řešení - a tím je penthouse, který za vás vyřeší dilema obojího. Pořídit si byt v centru Prahy totiž nemusí nutně znamenat malý prostor bez zahrady a soukromí. 

Mnohdy ani nevíte, kde žijete, a to ani v případě, kdy jste v centru Prahy, jednoho z měst s nejbohatší historií světa. Centrem "Matičky stověžaté" je přesně kilometr dlouhé Václavské náměstí s proslulou jezdeckou sochou, které láká davy turistů z celého světa. 

 

Nejznámější pražský bulvár byl otevřen v roce 1348 pod názvem Koňský trh. Věděli jste, že původně náměstí sloužilo k prodeji koní, zbraní, látek, ale třeba i obilí? Je to jednoduše místo, kde se utvářely české a československé dějiny. Dříve zde jezdily tramvaje, dnes je však jedno z nejznámějších pražských náměstí již od hromadné dopravy osvobozeno. I bez toho si však prošlo velmi bohatou historií a zažilo vzestupy i pády. Po jeho blýskavé minulosti se v dobách ne tak dávno minulých stalo doslova odpadištěm - kvetl zde obchod s drogami, šmelina i prostituce, což rozhodně nebylo to, čím bychom se chtěli před světem blýsknout. V posledních letech se však situace vrátila zpět do normálu a dnes je to opět náměstí s bohatými nákupním možnostmi, těšící se zájmu cizinců. Zkrátka to pravé srdce Prahy, hodné nosit jméno jednoho z nejslavnějších českých králů.   

 

A jak víc tohle místo prožít v srdci Prahy, než žít za humny? Díky současné situaci je totiž právě zde, v samém srdci Prahy k dispozici mnoho možností velmi atraktivního bydlení, včetně toho nejžádanějšího, penthousů.

 

 

 

Otevřít v galerii (7)
Budova Národního muzea
Budova Národního muzeaZdroj: Profimedia

 

Výhled na historické panorama Prahy  

 

Většina lidí má strach z bydlení v centru ze dvou důvodů - hodně lidí a "baráky" bez výhledů. Pokud jste ale majitelem penthousu, je centrum opravdu tím místem, kam se budete chtít nastěhovat! Hluk z ulice a příliš mnoho lidí vás v nejvyšším patře rozptylovat nebudou. A vy si naopak můžete donekonečna užívat panoramatické výhledy na historické centrum Prahy. A pokud zrovna nestojíte navrchu Národního muzea nebo na střeše Lucerny, tolik možností tu zase není! Jaké největší výhody penthouse nabízí?  

 

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha, Praha 1

 

Otevřít v galerii (7)
V centru je na dosah ruky opravdu všechno
V centru je na dosah ruky opravdu všechnoZdroj: Freepik

 

Nahoře má člověk svůj svět, každý se ale někdy potřebuje rychle navrátit do reality. V centru Prahy to jde všechno o dost snáz. A když říkáme všechno, tím myslíme opravdu všechno. Kulturně se můžete jít pobavit třeba do Lucerny, do Divadla Kalich nebo Divadla Bez zábradlí. Zajít na výbornou večeři můžete do jedné ze dvou michelinských restaurací v Praze, Degustation Boheme Bourgeoise a Field, které se obě nacházejí v centru.

 

Ale hlavně Praha 1 ukrývá svůj největší klenot, a tím je Národní muzeum. 

 

Historická budova s nekonečnými možnostmi 

 

Otevřít v galerii (7)
Budova Národního muzea
Budova Národního muzea Zdroj: Pixabay

 

Národní muzeum bylo založeno ve 20. letech, ovšem v 19. století, tehdy ještě jako Vlastenské muzeum. V monumentální novorenesanční historické budově v horní části Václavského náměstí sídlí od roku 1891. A jestli je něco dominantou "Václaváku", tak je to právě tato budova, která byla postavena podle projektu architekta Josefa Schulze. Dlouhých sedm let (2011-2018) byla budova uzavřena kvůli rekonstrukci. Dnes už je Národní muzeum ale plně zpřístupněno a nově láká na 400 nových exponátů zvířat. Kromě zrekonstruované ikonické kostry plejtváka obrovského si můžete prohlédnout dalších 1500 zvířat v nové expozici Zázraky evoluce. Navíc se právě zde konají velmi atraktivní výstavy, z nichž jedna, Sluneční králové, je pro obrovský zájem veřejnosti stále prodlužována. 

 

Otevřít v galerii (7)
Detail přední fasády Národního muzea
Detail přední fasády Národního muzea Zdroj: Profimedia

Vlastní bydlení v oblacích  

Pokud chce člověk bydlet v klidnější lokalitě, s vlastní zahradou a soukromím, automaticky se nabízí jediná možnost - každodenní dojíždění. Realita v podobě penthousu je ale úplně jinde! Nemovitosti, které se nacházejí jenom malý kousek od oblak, poskytují nejsvětlejší prostory a vysoké stropy. Velmi častým prvkem jsou tmavší podlahy, které byt pocitově zateplují a vytváří kontrast se světlým prostorem.  

Otevřít v galerii (7)
Ty výhledy jsou k nezaplacení
Ty výhledy jsou k nezaplacení Zdroj: Unsplash

Ještě o mnoho víc soukromí  

Ať už mluvíme o Praze nebo jiné evropské metropoli, nikde není jednoduché najít ten správný pozemek pro stavbu vily, ve které byste našli dostatek soukromí. Sousedi vždycky budou zvědaví, v jakém stavu je váš trávník, jestli máte čistý bazén anebo co právě snídáte na terase. Na střeše budovy vám ale soused přes plot jen tak nenakoukne, a ani okolní baráky “tady nahoře” řešit nemusíte.  

Vybavte si ho podle sebe  

Otevřít v galerii (7)
Penthouse si většinou majitelé dekorují sami
Penthouse si většinou majitelé dekorují sami Zdroj: Freepik

Představivosti se meze rozhodně nekladou! A to moc dobře ví i většina developerů, kteří moudře dávají majitelům prostor pro individuální úpravy před finální podobou bytu. A stejně tak tomu bývá i v případě teras, záleží jenom na vás, jak si s vizualizací poradíte. Venkovní sezení, grill nebo květinová oáza?  

Součástí je i život na terase 

Další ohromnou výhodou penthousu je právě zmiňovaná terasa! A tím, že se byt nachází v nejvyšším patře, si s ní můžete dělat opravdu co se vám zachce. A není to tak dávno, co jsme se věnovali ve článku TERASÁM a jejich zvelebování. Tak se můžete nechat inspirovat.. 

Otevřít v galerii (7)
Penthouse vám dopřeje spoustu soukromí
Penthouse vám dopřeje spoustu soukromí Zdroj: Freepik

Známka luxusu  

První ateliéry byly spuštěny v New Yorku ve 20. letech minulého století v hotelu Plaza. Navrženy byly tak, aby se využily nejvyšší prostory budov a zároveň, aby přinášely krásu přírody jako je slunce, déšť, mraky a podobně. Tak není divu, že se velmi rychle staly novým trendem vyšší třídy. Většina výškových budov začala se stavbou “přístřešků” a jejich moderním designem.  

Co říkáte na fenomén penthousů u Národního muzea vy? Umíte si představit takové žití? A jak byste si světlé prostory vybavili? S ohledem na historickou polohu vašeho nového domova, nebo zcela v duchu moderny? 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze