Top hledané
Výsledky (0)
Baví lidi a přitom jim dělá chutě. Česko na grilu je jedničkou sobotních večerů.

V pořadu Česko na grilu diváky baví hlášky Zdeňka Pohlreicha, kterými rozhodí každého soutěžícího

Michaela Hanelová
16. dubna 2024
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Česko na grilu je nejsledovanější show víkendu. Lidé nejvíce baví hlášky Zdeňka Pohlreicha, kterými rozhodí každého soutěžícího

Show Česko na grilu se stala mezi televizními diváky velmi oblíbená. Podle všeho se nejvíce těší na nové hlášky Zdeňka Pohlreicha, kterými rozhodí každého soutěžícího. Nikdo totiž netuší, jak to ve skutečnosti přísný porotce myslí. Pokud se mu něco nelíbí, dává to jasně najevo, ale stejně tak umí soutěžící pochválit a poradit jim, jak své výkony posunout na zcela jinou úroveň.

Za jednoznačně nejusměvavějšího porotce byl během natáčení pořadu Česko na grilu považován Martin Svatek. To potvrzují i soutěžící. Martin z dvojice Martin & Jirka je dokonce velice vděčný za to, že právě Martin Svatek byl jedním z porotců. 

„Martina znám už nějakou dobu a nemůžu říct, že bych ho někdy viděl permanentně zamračeného. Naopak. Pořád se usmívá a svým lidským založením dodává lidem energii.  A pro mě je jednoznačně vzorem toho, jak by se člověk měl chovat,“ 

zjistila redakce LP-Life krátce poté, co se soutěžící dostali do dalšího a náročného kola soutěže.

Na slzy během natáčení taky došlo

Plakalo se nejen proto, že se soutěžící spálili nebo pořezali, ale také proto, že se mamince Lucce stýskalo po malém Prikym. Natáčení je náročné nejen emočně, ale také vztahově. Jedinou maminkou malého dítěte je Lucka, která tak díky natáčení strávila celé dny mimo domov. Jak se jí trávil měsíc prakticky bez malého Prikyho, kdy na natáčení odjížděla za tmy a vracela se v době, kdy syn už spal? 

Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov
Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov, Praha 1

Lucka dokonce přiznala, že jí občas nebylo lehko a měla pocit, že další den v tomto režimu už nevydrží. „Na natáčení se mi fakt nejezdilo lehce. Mockrát se stalo, že jsme odjížděli, on ještě nebyl vzhůru, vraceli se a on už zase spal. Jediné, co mě drželo trochu v duševní rovnováze, bylo vědomí, že je o něj dobře postaráno,“ prozradila soutěžící Lucka, která se tak musela potýkat s velkým psychickým vypětím.

Zdeněk Pohlreich nemá rád plýtvání

Během reality show Česko na grilu se pracuje se surovinami, které podléhají rychlé spotřebě a také zkáze. Logicky tak vzniká odpad, ale zároveň není třeba, aby ho bylo tolik. Během soutěžního kola, ve kterém se pracovalo s kuřecím masem, se porotci divili, kolik si toho z obchodu soutěžící odnášejí na pracovní stoly. Vytočit je dokázaly také batáty položené na zemi.

To nejvíce odsuzuje obávaný a uznávaný šéfkuchař Zdeněk Pohlreich. „Opravdu mi vadilo, jaké množství potravin si soutěžící byli schopni dát na ten stůl a pak je nevyužili. Zatím neumějí pracovat tak čistě. Ale třeba se to s natáčením zlepší. Tohle se svého času hodně řešilo, ale dneska už to nikoho nezajímá. Zamezit plýtvání potravinami jako záchrana světa stačit rozhodně nebude,“ prozradil krátce po natáčení šéfkuchař Zdeněk Pohlreich v medailonku, který se snaží posunout úroveň české gastronomie na zcela jiný level.

Pohlreichovy hlášky baví i děsí zároveň

A k samotné soutěži Česko na grilu neodmyslitelně patří hlášky Zdeňka Pohlreicha, které televizní diváky ve skutečnosti baví. Jenže soutěžícím do smíchu není, a to proto, že netuší, jak to obávaný porotce, který bývá velmi často nekompromisní, vlastně myslí. „Zapomeňte na centimetrový Bohoušky, které někdo dvakrát otočí na grilu a má hotovo. My chceme opravdové umění na grilu,“ vysvětlí například Zdeněk zadání všem soutěžícím a ti následně nevěděli, zda to myslí jako kompliment nebo nadávku.

Otevřít v galerii (1)
Moderátorské duo Patricie Pagáčová a Tomáš Zástěra.
Moderátorské duo Patricie Pagáčová a Tomáš Zástěra.Zdroj: TV Prima/ se svolením

Tím ale nekončíme a Zdeněk dokáže perlit i během celého sobotního večera. „Budeme po vás chtít jídlo, na které do zítra ti lidé nezapomenou a zítra si na něj vzpomenou znovu.“ Co tím asi Zdeněk myslel? „Víš, jak to dělal můj táta, když se do něj ta jeho montovala? Říkal jí, ať se jde podívat za dveře, kdo je napsanej na zvonku,“ radí Romanovi, aby nepouštěl Janu tolik ke slovu

Lidem se nelíbí vulgární slova a moderátoři

Někteří diváci dokonce veřejně napsali, že Zdeněk Pohlreich se jeví odlišně od toho, jak ho znali dříve. Spekulace se točí kolem možnosti, že tento rozdíl může být způsoben novým formátem pořadu, ve kterém není Pohlreich jedinou hlavní postavou. Mnoho jeho příznivců v souvislosti s tím totiž napsalo, že se těší, až se znovu objeví v další řadě televizního pořadu Ano, šéfe!

Druzí však dodávají, že kdyby nebyl v pořadu právě Zdeněk Pohlreich, neměli by se důvod dívat. Vadí jim totiž i moderátorská dvojice Patricie Pagáčová a Tomáš Zástěra, kteří podle některých diskutujících nejsou profesionální a neumí dát soutěži pořádný ráz. 

Zdroje: redakce, autorský text, Facebook, pořad Česko na grilu, vlastní dotazování

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze