Top hledané
Výsledky (0)
Řeč bude o stavitelském počinu Jana Pilaře, konkrétně o luxusní Vile Na Loučku 1880/8 v Praze 5.

Čeští architekti: Jan Pilař a jeho vila v Malvazinkách

Mgr. Jana Höger
25. dubna 2017
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Tato nemovitost byla prodána Y&T Luxury Property!

Jana Pilaře si vybral Dr. Ing. Václav Pondělníček jako architekta svého rodinného sídla. Návrh domu pochází z roku 1928, tedy z doby, kdy v čele První republiky stál T. G. Masaryk, z doby, kdy ve společnosti vál duch modernismu. Architektura se ubírala několika různými směry buď k purismu, funkcionalismu, nebo hledala své zdroje v historizujících směrech, jak tomu bylo u architekta Jana Pilaře, který se nechal okouzlit neoklasicismem.

Jeho zadavatelem byl prominentní člen společnosti, který toužil po luxusní vilce v poklidné části Prahy. Byl to sám stavitel, autor prací o osvětlení a plynárenství. Dokonce zastával funkci šéfredaktora časopisu Plyn a voda v letech 1921 – 1926.  

Samotná stavba

25. 6. 1929 bylo vydáno povolení obývat tuto stavbu. Hrdému majiteli byly předány klíčky a vystavěné luxusní prostory mohly být zabydleny. Vila je velmi dobře situována nejen co se týče vzdálenosti do centra města, ale láká i svým výhledem do udržované zahrady a ostatní vilové zástavby.

V 80. letech minulého století změnila vila majitele. Stal se jím český lékař, pod jehož vedením zahájila činnost radioizotopová laboratoř na chirurgické klinice Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Historická vila na prodej, Praha 5 - 471m
Historická vila na prodej, Praha 5 - 471m, Praha 5

Luxusní obytné části vily

Díky dispozičnímu řešení 8+1 je vila vhodná i pro vícegenerační bydlení. Ve vstupní části se nachází reprezentativní obývací pokoj s krbem a výhledem do zahrady, kuchyně, jídelna a pracovna. Suterén lze díky rozlehlému prostoru rozčlenit na dílčí místnosti.

V horním patře nalezneme hlavní ložnici s přístupem na krytou terasu s výhledem do krásně osázené zahrady nejen funkční zelení, ale i exotickou květenou. V podkroví se nachází spousta místa na uskladnění sezonních potřeb nebo k jinému využití.

Kolem domu se nachází rozlehlá zahrada s jasným architektonickým cílem, kterým je různorodost, jenž nabízí místa k odpočinku nebo k hrám v příjemném stínu či na sluníčku. Libanonský cedr, strom pyšnící se nejen dlouhověkostí, ale také svou kvalitou, si střeží své místo hned vedle branky. 

Reliéf na domě

Zajímavým počinem na domě je reliéf odkazující na Svatého Huberta, jakožto patrona lovců a myslivců. Legenda říká, že Svatý Hubert spatřil jelena při svém lovu se zářícím křížem mezi parožím. a slyšel nadpřirozený hlas, aby zanechal lovu a začal hledat hledat toho, který se za něho obětoval. 

Kdo touží bydlet v domě s bohatou historií ve vkusně a luxusně zařízené vile, pro něho je vila v Malvazinkách jako stvořená.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Y&T Luxury Property
Y&T Luxury Property Prague Czech Republic s.r.o. Myslíkova 245/3, 110 00 Prague 1, Czech Republic
+420 224 282 506