Top hledané
Výsledky (0)
V Paříži sice sněžilo, ale Grand Palais se proměnil v luxusní panské letní sídlo!

Chanel Haute Couture 2019 přináší romantiku okořeněnou punkem!

Dominika Žejdl
24. ledna 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Show luxusního módního domu Chanel pod vedením božského Karla Lagerfelda opět nezklamala a ukázala to nejlepší. Zatímco v Paříži padal sníh, uvnitř Grand Palais bylo léto. 

Karl Lagerfeld přenesl do výstavního pavilonu v Paříži okouzlující místo poblíž Monte Carla na jihu Francie, kde stojí jeho luxusní vila. Hosté, kteří se na přehlídku přišli podívat, by přísahali, že se ocitli na romantickém venkovském sídle. 

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Dominika Žejdl
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Dominika Žejdl

Módní show odstartovala jako vždy ikonickým tvídem

K módní značce Chanel neodmyslitelně patří stylový tvíd a právě modely z něj ušité otevřely luxusní show. Sukně s rozparkem, pouzdrové sukně s kabátkem zdobeným tím nejjemnějším barevným peřím a modely ve stylu mořské panny vypadaly v jemných i sytějších barevných tónech božsky. S touto lehkostí kontrastoval punkový styl líčení a účesu: spojení, které považujeme za dokonalý krok! 

Lagerfeld se inspiroval 18. století

Modelky se procházely písčitými chodbičkami kouzelné francouzské zahrady s fontánou a dokonale prezentovaly luxusní outfity slavného návrháře. Nadýchané sukně v pastelových barvách i květinové detaily v podobě malých růžiček připomínaly šaty překrásné princezny Marie Antoinette. 

Byt na pronájem Praha 1 - 128m
Byt na pronájem Praha 1 - 128m, Praha 1

Vše promyšlené do posledního detailu

Návrhář v kolekci kombinuje kreativitu s technickou brilantností. Květiny na šatech vypadají jako živé, neboť jsou uchovány v pryskyřici, díky které vydrží navždy! Lagerfeld použil kromě ručně malovaných flitrů ty nejlepší látky: vzdušné organzy, šifon, krajku, ale i lesklou kůži nebo ručně tkaný tvíd. 

Zajímavostí a pro někoho i velkým zklamáním bylo, že se po úchvatné show na mole neukázal sám Karl Lagerfeld, jak tomu bývá zvykem, ale místo sebe poslal Virginii Viardovou, která koordinuje dění v ateliérech. Ona si tak užila svou velkou chvilku slávy. 

Dominika Žejdl

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Paříž postihla silná sněhová kalamita a Karl Lagerfeld náhle onemocněl. Nicméně v paláci Grand Palais se opětovně konala přehlídka toho nejvyššího formátu, tedy Chanel Haute Couture 2019.

Přestože je přehlídka hozená do 18. století, otázkou zůstává, zda se k barevným peříčkům a všemožným květinovým aplikacím hodí účes á la John Travolta v “Pomádě” (1978). Kadeřník Sam McKnight se trochu utrhl ze řetězu, nebo snad tolik obdivuje Marge Simpsonovou?!

I když miluju pestrou paletu barev, ručně tkaný tvíd i malované hedvábí, nějak mi ta kolekce nepřirostla k srdci. Je tam toho totiž mnoho, ale přitom něco chybí! Třeba model zdobený svěžími květy a tvořený světle růžovými šaty s bolerkem – nevím, ale možná ten skok ke střihům 50. let ve mě budí pocit dojmu “stará mladá”. V kolekci najdu i další věci, které vůbec ženám nezalichotí: například dětské bílé límečky jako u miminkovských body. Toto bych vážně nosit nechtěla!

Co mě ale nakonec naprosto ohromilo, bylo samotné defilé! Sexy nevěsta Vittorie Ceretti kráčící kolem azurového bazénu v zářivě křišťálových plavkách doplněných o koupací čepici s několikametrovým závojem. Tomu se říká pomyslná třešnička na dortu.

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze