Top hledané
Výsledky (0)
Chanel oblečení a doplňky s ikonickým monogramem: sám velký Karl Lagerfeld moc dobře ví, jak na sebe a svojí práci strhnout veškerou pozornost. Přinášíme ochutnávku budoucí svěží jarní vize – Chanel Jaro/Léto 2018. Těšte se na luxusní třpytivou sezónu!

Ve jménu luxusu a třpytu: strhující kolekce Chanel Jaro/Léto 2018

Mgr. Jana Höger
12. října 2017
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Speciální rubrika
Chanel kolekce jaro/léto 2018

Skvostná luxusní podívaná v Grand Palais

Grand Palais, je místo, kde se tradičně konají přehlídky Chanel. Svou novou luxusní kolekci návrhář představil opravdu pompézní způsobem, nechal postavit několikametrové skály a vodopád po vzoru jihofrancouzského kaňonu Grand Canyon du Verdon. Představení kolekce bylo inspirované úchvatným deštným pralesem, vodou a nepopsatelnou krásou matky přírody.

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Mgr. Jana Höger
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Mgr. Jana Höger

Myšlenka, nápad, vize

Inspiraci pro svou barevnou paletu našel Karl Lagerfeld ve vodě, jemné odstíny tyrkysu přecházejí do modré, bílé, světle růžové a nechybí ani zlaté a stříbrné odlesky evokující sluneční a měsíční paprsky odrážející se na vodní hladině. Hlavním materiálem se stal luxusní lurexový tvíd a transparentní plast.

Luxusní kolekce jaro/léto 2018 – co bude in?

Návrhář Karl Lagerfeld pokračuje v experimentování s profilem nové ženy Chanel, která dodává odvážné futuristické akcenty.

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Za podpisový materiál Chanelu je zvolen jednoznačně tvíd, spatřit ho můžeme v konfekčních předmětech, včetně džínů, šněrování či klobouků. Na myšlenku klasického tvídu však zapomeňte, tu rozbil kovovým leskem, rybími síťovanými celofánovými okraji, abstraktními vodními potisky napodobující mořské vlny či mořské řasy. 

"Voda je hnací silou všeho druhu," řekl Leonardo da Vinci. 

Dále je v kolekci možné vidět průhledné sukně, nadměrné kalhoty či ručně šité krajkové šaty.

Nejnovější doplňky značky obsahují vodní tóny, většina kabelek je v odstínech modré. Zdá se, že módnímu světu vládne transparentní provedení: například v podobě nezbytných doplňků každé ženy. Do jarní kolekce byly zahrnuty barevné PVC „tote bag“. Ty jsou představeny společně s klasickými taškami, kabelkami s nejrůznějšími výšivkami a zdobením. Vaší pozornosti nesmí ujít černobílé rozměrné kabely a tašky na rameno přicházejí s odvážnými nápisy Chanel, logy a vzory Camellia.

Mgr. Jana Höger

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Inspirace dešnými pralesy a spotřeba tuny plastů!

Světoznámá značka Chanel, která z nepochopitelných důvodů nemá dodnes svůj vlastní butik v České Republice, představila novou kolekci Jaro/Léto 2018. A není žádným překvapením, že i tentokrát je pod ní podepsán sám mistr Karl Lagerfeld.

Tento skoro pětaosmdesátník se nechal inspirovat majestátní krásou deštných pralesů. Bohužel mu jaksi unikl fakt, že při volbě materiálu na jeho kolekci paradoxně spotřeboval tak tunu plastů jako jsou třeba polyethylen nebo PVC. Nebo si snad myslel, že zkratkou pro polypropylen, tedy PP, je míněn starý dobrý „product placement“? Sečteno podtrženo, tohle dílo bez pochyb vypálilo značnou část plic naší planety... SKANDÁL!

Ale abych na Karla nebyla až tak tvrdá, musím vyzdvihnout i nějaké to plus. Vždyť já sama jsem před lety předváděla jeho kolekci. A byla to paráda! Za povšimnutí určitě stojí některé z kabelek, obzvlášť ty, ve kterých se až magicky objevuje tyrkysová záře v luxusním tvídovém provedení. Na druhou stranu, průhledné rukavice á la „Jdu právě vydrhnout toalety na Hlaváku“ raději naprosto ignoruji!

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze