Top hledané
Výsledky (0)
Karl Lagerfeld si prostě krásnou Kaiu Gerber zamiloval. Opět zářila na jeho luxusní a velkolepé přehlídce pro Chanel.

Chanel a jeho luxusní Haute Couture kolekce

Dominika Žejdl
30. ledna 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Speciální rubrika
Luxusní kolekce Haute Couture módního domu Chanel

Chanel se vrací ke svým kořenům

Módní dům Chanel patří mezi nejluxusnější značky na světě a každý je vždy napjatý, s čím její velkolepý návrhář Karl Lagerfeld přijde. Letošní Haute Couture, která se konala v Paříži, je okouzlující a přirozeně elegantní. 

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Dominika Žejdl
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Dominika Žejdl

Křičí na vás krásu a optimismus

Největší nákupní galerie Grand Palais v Paříži se proměnila v přehlídkové molo, kde se v romantické zahradě odehrála okouzlující módní přehlídka Chanel. Návrháři se podařilo přenést nás na klidné místo, kde bylo vše jen krásné a snové. Hosté seděli v magické zelené zahradě s nádhernou fontánou uprostřed a s otevřenou pusou sledovali modelky, které představovaly exkluzivní kolekci, za níž stojí pečlivá a skvěle odvedená práce. Karl však říká, že představení kolekce bylo nenáročné.

Není Francouz, ale má to v malíčku!

Karl Lagerfeld sice sám vůbec není Francouz, jelikož pochází z Německa, ale tu atmosféru a módu má v sobě. Nádherné siluety a krásné barevné odstíny, jako je růžová, bílá, černá a stříbrná, se v zahradě vyjímaly. Stejně tak i klasický tvíd, který je poznávací značkou Chanelu a neodmyslitelně k němu patří. Ikonické Chanel sako bylo olemované květinovým motivem a samozřejmě nechyběly kapsy.

Vila na prodej - Klánovice - 465m
Vila na prodej - Klánovice - 465m, Praha 9

Přehlídku ovládly luxusní šaty a pánský styl

Součástí kolekce byl kromě neodolatelných a dechberoucích šatů i pánský styl, ze kterého čerpala už Mademoiselle Coco. Karl zapojil šortky v délce ke kolenům v kombinaci s čistým a jednoduchým sakem. Nezapomněl však ani na ohromně třpytivý overal, který je trendy. Teď už se pojďme věnovat těm úchvatným šatům, které vévodily celé přehlídce. Vrstvené šaty s luxusními vyšívanými sukněmi a krásným měkoučkým peřím, které jim dodávaly objem. 

Dominika Žejdl

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Luxusní kolekce ve stylu samotné Coco

Chanel a Haute Couture: člověk tak v duchu říká, co to bude zase za nesmyslnou divočinu. To se u takto vysoké módy vždy trochu očekává. Opak byl ale pravdou! Celá přehlídka jakoby rekapitulovala historii této značky: klasická hudba a klasické kostýmky ve stylu samotné Coco Chanel.

Strašně moc se mi líbily kabátky, které jakoby byly vytáhnuty z šatníku Jacqueline Kennedy. Například ten jemně mentolový s jemným stříbrným třpytem – bože tohle je prostě kabát na setkání s Alžbětou II. Někam jinam je ho snad úplná škoda! Doslova.

Ale jak to už bývá u každé přehlídky, i zde se našel hnus zvaný zelený. Pardon, ale ty brčálově zelené rozevláté šaty až na zem s obřím límcem s kanýry, to bych nepřála ani klaunovi z cirkusu Berousek na jeho vystoupení.

Naopak mini šaty poseté kamínky, stříbrem, a květinkami, ach, tomu říkám romantika za všechny prachy! Pokud chcete dobýt ženské srdce, kašlete na kytky. Přineste tyhle Chanel šaty a vaše milovaná půjde s Vámi až na kraj světa!

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze