Top hledané
Výsledky (0)
Pozor, na toto místo si můžete udělat návyk! Je tu totiž božsky!

Poznejte Rarotongu: Ostrov, který by ani Robinson nechtěl opustit!

Eva Ledecká
18. února 2020
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Cookovy ostrovy

Cookovy ostrovy v Tichém oceánu jsou tou pravou exotikou. Lidé se tu stále smějí a holky si i dnes umí vyrobit sukně z trávy. Bohatí lidé a dobrodruzi z Evropy, Nového Zélandu, Austrálie a Ameriky si tu kupují domy a snaží se dohnat svůj ztracený čas souzněním s přírodou v tropickém ráji. Nedivíme se jim! Kdo sem přijede, v tu ránu zapomene na všechny svoje starosti. Na tomto ostrově by i Robinson ztroskotal s radostí!

Na Rarotonze, největším z Cookových ostrovů, je nádherně, a proto je to pro nás také jedno z TOP míst, kde strávit líbánky!

Ostrov Rarotonga není těžké celý poznat. Má totiž jen dvě cesty. Jedna vede kolem ostrova podél pobřeží a druhá kolem vnitrozemí. Pak je tu ještě jedna trasa, která vede napříč ostrovem. Ta je ale poněkud dobrodružná a sandálky se na ní v žádném případě nedoporučují! 

S kokosy v dobrém i ve zlém!

Vyplatí se půjčit si kolo nebo skútr a ostrov objet. Zabere vám to pár hodin i s přestávkami. Uvidíte krásné hotely, ale i polorozpadlé prázdné domky. Cestu vám možná zkříží krávy a budete míjet hodně aut s propadlou střechou. Jedním z největších nebezpečí ostrova jsou totiž kokosy, které občas padají. Dejte si proto pozor, pod jakým stromem odpočíváte! A pokud je to krásná kokosová palma, zkontrolujte množství a velikost jejích plodů!

Luxusní byt 3+kk s terasou na prodej, Praha 5
Luxusní byt 3+kk s terasou na prodej, Praha 5, Praha 5

Pláž, o které se nám všem zdá!

Sníte také někdy o pláži s palmami za zády, s čistě bílým pískem, křišťálově průzračnou vodou a romantickým výhledem? Tak na Muri Beach na Rarotonze se tento sen stane zkutečností. Vsaďte se, že až ji uvidíte na vlastní oči, do konce života o ní budete mluvit, jako o té nejkrásnější na světě! Šnorchl každopádně s sebou! Tomu, co uvidíte pod vodou, byť jen kousek od pobřeží, neuvěříte!

Otevřít v galerii (2)
Luxusní pláže s bílám pískem
Luxusní pláže s bílám pískemZdroj: Booking.com

Jak na božský ostrov? 

Už samotná cesta na Rarotongu je dobrodružstvím. Budou vás na ní čekat 3 mezipřistání. A to v Evropské metropoli (nejčastěji Paříž, Malpensa nebo Kodaň) v Singapuru a v Aucklandu na Novém Zélandu. Zpáteční letenku můžete pořídit za 50 000 – 60 000 Kč, ale i mnohem dráž!

Tady si to užijete!

Na ostrově je spousta luxusních resortů. Za nás vede Te Vakaora Villas! 6 úžasných vilek s bazénem a výhledem přímo na Muri Beach. Tropy jako vystřižené, mrkněte sami!

Te Vakaora VillasZdroj: Booking.com
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze