Top hledané
Výsledky (0)
Dnes slaví své jubileum jedna z nejúspěšnějších českých modelek Daniela Peštová. Přejeme všechno nejlepší!

Daniela Peštová slaví 50. narozeniny. Bývalý andílek Victoria's Secret popírá přírodní zákony

Linda Veselá
14. října 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Daniela Peštová v bílých šatech

Přestože o zapojení se do módního průmyslu nikdy nesnila, stala se jednou z jeho ikon. Její tvář se objevila na obálkách nejprestižnějších módních časopisů. A i když dnes slaví padesátku, ve světě modelingu má stále dveře otevřené. Daniela Peštová svým vzhledem dokazuje, že věk je jen číslo.

Za úspěch vděčí Miladě Karasové

Jedna z nejúspěšnějších českých modelek se narodila 14. října 1970 v Teplicích. Po vystudování tamějšího gymnázia plánovala studium vysoké školy. Její život se však obrátil vzhůru nohama, když ji pouhé týdny po sametové revoluci objevila v pražském kině objevitelka topmodelek Milada Karasová. A tak dostala Daniela svou první příležitost zazářit v módní soutěži. Tu s přehledem vyhrála, vysoké školy zanechala a přestěhovala se do romantické Paříže.

Otevřít v galerii (9)
Daniela Peštová ve stříbrném tričku a kalhotkách
Daniela Peštová ve stříbrném tričku a kalhotkáchZdroj: Instagram.com/daniela_pestova

Z Paříže do New Yorku

I přesto, že v Paříži pobývala jen šest měsíců, její vzestup byl doslova raketový. Agentury už znaly její tvář ze soutěže a byl o ni enormní zájem. Navíc byla tehdy jednou z mála modelek z východního bloku v západní Evropě. To, dohromady s Danielinou krásnou tváří a smyslností, jí otevřelo dveře až do New Yorku.

Do NY s jedním kufrem a lámanou angličtinou

Do New Yorku Daniela odjela s jedním kufrem a lámanou angličtinou. Město ji však oslnilo natolik, že se rozhodla do něj přestěhovat. Pak už to netrvalo dlouho a dlouhonohá blondýnka se objevila na obálce každého velkého módního časopisu, Vogue či Elle nevyjímaje. Pózovala pro Cosmopolitan před objektivem známého fotografa Francesca Scavulla.

Jeden ze dvou českých andílků Victoria's Secret

Zazářila i v katalogu značky Victoria's Secret a brzy poté se stala také jedním z andílků značky, což je exkluzivní kontrakt, kterého se ne každé modelce této značky poštěstí. Spolu s Karolínou Kurkovou jsou jedinými Češkami, které ho dosud získaly. Vystupovala tak například ve spotu s Tomem Jonesem a Stephanie Seymour nebo Karen Mulder a Tyrou Banks. 

Třikrát hvězdou Sports Illustrated

Brzy přišel další milník v Danielině kariéře: Sports Illustrated. Konkrétně „plavkové vydání“ časopisu, která vychází jednou ročně a které je vnímané jako měrná jednotka úspěchu supermodelky. V minulosti se na něm objevila například také Tyra Banks či Heidi Klum. Této mety dosáhla i Daniela, a to dokonce hned třikrát.

Otevřít v galerii (9)
Daniela Peštová pózuje ve žlutých plavkách
Daniela Peštová pózuje ve žlutých plavkáchZdroj: instagram.com/daniela_pestova/

První manželství nevydrželo

V New Yorku však kromě pracovních úspěchů slavila i ty osobní. Poznala tam svého prvního manžela, bývalého ředitele řetězce Fashion Café Tommasa Butiho, se kterým má syna Yannica. Manželství však nevydrželo a v roce 1998 se pár rozvedl.

Daniela a Paľo

V roce 2000 dostala krásná topmodelka nabídku vrátit se do Prahy a moderovat módní show. Na tu kývla a moderátorskou dvojici utvořila se zpěvákem Pavolem Haberou. Později s ním utvořila pár i v osobním životě a v současnosti spolu vychovávají dceru Ellu, syna Paula Henryho a Danielina syna z prvního manželství.

Otevřít v galerii (9)
Daniela Peštová a Palo Habera
Daniela Peštová a Palo HaberaZdroj: Instagram.com/daniela_pestova

Už desítky let na výsluní!

A co dělá Daniela dnes? Stále se pohybuje v modelingu, a přesně to plánuje i do budoucna. V říjnu například pózovala před objektivem newyorské fotografky Cass Bird při focení vánoční kampaně Victoria´s Secret s hvězdami, jako je Helena Christensen.

Otevřít v galerii (9)
Daniela Peštová v bílém topu
Daniela Peštová v bílém topuZdroj: Instagram.com/daniela_pestova
Otevřít v galerii (9)
Daniela Peštová v černé podprsence
Daniela Peštová v černé podprsenceZdroj: Instagram.com/daniela_pestova
Otevřít v galerii (9)
Daniela Peštová na posteli s knihou
Daniela Peštová na posteli s knihouZdroj: Instagram.com/daniela_pestova

Žena mnoha profesí

Kromě toho také například přispívá do některých českých módních časopisů a pomáhala vybírat nadějné krásky v modelingové soutěži. Také jsme ji mohli zahlédnout na televizních obrazovkách jako moderátorku Masterchefa. Sama však ráda říká, že je především mámou na plný úvazek.

Otevřít v galerii (9)
Daniela Peštová v rudém topu
Daniela Peštová v rudém topuZdroj: instagram.com/daniela_pestova/
Otevřít v galerii (9)
Daniela Peštová v černém modelu
Daniela Peštová v černém modeluZdroj: Instagram.com/daniela_pestova
Otevřít v galerii (9)
Daniela Peštová v červeno-bílém svetru
Daniela Peštová v červeno-bílém svetruZdroj: Instagram.com/daniela_pestova
Byt k pronájmu 4+1 s terasou a zahradou, Praha
Byt k pronájmu 4+1 s terasou a zahradou, Praha, Praha 9
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze